The Different Company, Jasmin de Nuit EDT

The Different Company, Jasmin de Nuit EDT

Orientalno-kwiatowy zapach wykreowany w 2004 roku. Woń otwierającego się o zmroku kwiatu...
Nutą dominującą jest tutaj egzotyczny, egipski jaśmin.

Kategoria: orientalno-kwiatowa

Nuty zapachowe: jaśmin, ambra, czarna porzeczka, anyż gwiaździsty, przyprawy, cynamon, kardamon, drzewo sandałowe.

orient z kardamonem

Ja podobnie jak Ropuszka nie rozumiem tak niskich wczesniejszych ocen tego zapachu.

Jaśmin, faktycznie gra tutaj jednak drugoplanową rolę. orientalna nuta kardamonu, cynamonu i suchej wanili gra moim zdaniem , a przynajmniej na mojej skórze pierwsze skrzypce. A ich dźwięk jest lekki i miły dla ....nosa :) To zapach z klasą, elegancki . To nie jest orient kuchenny, to raczej tajemniczy powiew orientu.
Takie zresztą zazwyczaj zapachy tworzy Jean Claude Ellena twórca większości zapachów Hermesa m. in. całej serii Merveilles , ale także Emporio Armani Night czy Bois Farine L\'\'artisana.

Calosc Jasmin de Nuit jest delikatnie dymna. W przeciwieństwie do wielu orientalnych zapachów nie jest to killer . Na mojej skórze nie jest cięzki.
moc zapachu jest stonowana, ale trwałosc znakomita.

Flakon piękny, z grubego szkła o prostej formie.

Ciezki, ale ladny

Nie rozumiem tak niskich ocen tego zapachu. Nie kazdy lubi jasmin, to fakt, ale czy te perfumy sa bardzo jasminowe? raczej nie. Powiedzialabym, ze jasmin zostal przytloczony wanilia i innymi ciezszymi nutami z bazy. Wanilia jednak nie jest tu mdlaca, zbyt slodka. Calosc jest lekko dymna, baaardzo egzotyczna, moze nawet orientalna, arabska. Bardzo ciekawy zapach, byc moze kupie kiedys sobie albo mojej mamie:)

Używam tego produktu od:nie uzywam
Ilość zużytych opakowań:testy, probka

Ciezki

Nie wiedziałam, ze te perfumy sa unisex i dopiero teraz zobaczywszy recenzje sie o tym dowiedziałam. Ale jakos nie moge sobie wyobrazic w nim faceta, a jedynie kobiete. Zapach jest bardzo ciezki, troszke miodowy i pachnacy jasminem i innymi skladniki, ktore powoduje, ze kompozycja jest troszke przekombinowana. Pod koniec czuje juz tylko sam cynamon za ktorym nie przepadam w perfumach. Nie podoba mi sie ta kompozycja, bo jest nie w moich klimatach zapachowych.

Buteleczka ładna. Trwalosc super.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:testy

Ale gdzie jaśmin...?

Zupełnie nie rozumiem - nic a nic nie wyczuwam w tych perfumach jaśminu (który uwielbiam!), nawet śladu po nim. :confused: Dla mnie to męska kompozycja - mocna, leśna, chłodna... Mam skojarzenia z choinką zapachową do samochodu. :p: Raczej jednostajna, nie zmienia się z czasem.
Liczyłam na to, że znalazłam jeden ze swoich ulubionych zapachów w postaci "czystej", ale mój nos krzyczy NIE!. To już The Healing Garden Coty jest o wiele wierniejszy prawdziwemu jaśminowi.

Używam tego produktu od: użyłam raz
Ilość zużytych opakowań: test

Ciekawy

Ależ nie trzeba mi tak dziękować za dodanie TDC :D

Teraz do rzeczy: Jasmin de Nuit uważam za bardzo ciekawie skomponowany zapach - ma wiele twarzy, nuty przeplatają się ze sobą i zaskakują -jednego można być pewnym -za każdym razem na początku uderzy potężna dawka jaśminu - tak potężna, że ujawnia się w nim słynna "fekalna" nuta. Później już ruletka - jaśmin upojny, słodki i zmysłowy, albo bagienno-upiorny jak w Habanicie. Może być fantastyczne połączenie jaśminu i cynamonu (czy ktoś już wcześniej na to wpadł?... Nie znam go z innych perfum), wreszcie zapach może ujawnić zdecydowanie korzenną, słodką i orientalną twarz, w tej opcji dominuje cynamon połączony z jakimś cytrusem, dając efekt przypominający mi... LLL!!! Lubię Jasmin de Nuit za to, że nie nudzi, że pachnie inaczej za każdym użyciem, za oryginalne zestawienie składników, za trwałość wreszcie. Wprawdzie nie powoduje u mnie "smellgasmu" za który przyznaję pięć gwiazdek, ale zdecydowanie jest godny uwagi :)

Buteleczka prosta i estetyczna

Używam tego produktu od:kilka dni
Ilość zużytych opakowań:próbka

Nie

Dziękuję Dzika Truskawo za dodanie firmy TDC!

Aktualnie używam Rose Poivree, ale Jasmin de Nuit znam z próbek.

Zapach jest o-krop-ny. Licealistką będąc kupiłam jakieś tanie perfumki w kiosku Ruchu, i to jest własnie to. Tani wiejski zapach za duże pieniądze.

Z TDC jest ten problem, że wszystkie zapachy są unisex, nie ma rozróżnienia damskie/męskie. Przez dłuższy czas używałam (z niewiedzy) TDC Sens & Bois, jako ciekawy ciemny damski zapach, a skład wskazuje bardziej na kierunek męski (cedr).

Jasmin też jest unisex, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jaki musi być profil mężczyzny używającego Jasmin de Nuit.

Opakowanie na zdjęciu jest ładne, jak wszystkich perfum TDC, taki sam flakon dla wszystkich. Tylko zwracam uwagę - w perfumerii w moim mieście nie ma tych prostokątnych flakonów TDC, można kupić tylko mało reprezentacyjny WKŁAD do Long trip- wersję półokragłą, podróżną, wyglądająca jak syrop na kaszel, w cenie ok. 250 zł za 50 ml.

Używam tego produktu od:kilka razy
Ilość zużytych opakowań:próbki