Schwarzkopf, Pure Color, Permanent Gel Coloration (Twała farba do włosów w żelu)

Hey dziewczyno! Czy wiesz jaki jest sekret pięknych włosów? Nawilżenie! Tak, nie przewidziało Ci się – szczególnie w przypadku włosów farbowanych. Marzy Ci się nasz zdrowy wygląd i blask, prawda? Więc musimy być nawodnione.
#Pure Color to pierwsza trwała żelowa koloryzacja od Schwarzkopf, która utrzymuje nawilżenie włosów po koloryzacji. Dlaczego więc nie zabierzesz jej do domu i nie spróbujesz nowej formuły z kaktusem i aloesem, która nie spływa z włosów i jest niesamowicie łatwa w aplikacji?

Efekt:

Trwały kolor
100 % pokrycia siwych włosów
Włosy cudownie miękkie w dotyku
Zawartość opakowania:
Buteleczka aplikacyjna z emulsją rozwijającą.
Tubka z żelem koloryzującym.
Saszetka z odżywką z olejem Jojoba.
Instrukcja użycia.
Para rękawiczek.

koloryzujące, odświeżenie koloru, pokrycie siwych włosów
żel
Trwałość
długotrwałe
farby

Mega

Jestem szczerze zachwycona tą farbą. Niespotykana, żelowa konsystencja, o dziwo, jak na farbę znośnie pachnie, ale nie to jest najważniejsze. Nadała włosom piękny, jasnobrązowy kolor (odcień 7.0), długo się utrzymuje, a do tego jeszcze nie wysusza końcówek. Jeden minus, że słabo dostępna,ale jak dla mnie cudo.

Niewypał

Użyty odcień 8.0 zamiast dać namiastkę wyrównanego blond odcienia z pudełka dał ciemny brąz z cieplymi refleksami na włosach rozjaśnianych na poziomie 10. Teraz mam włosy o kilka tonów ciemniejsze niż naturalne. Niby się spłukuje podczas mycia, ale za bardzo zmiany nie widać. No i koszmarnie zaczęły wypadać mi włosy, a od kilku miesięcy regularnie z przerwami co kilka tygodni stosuję wcierki, masuję skórę głowy. Przybyło mi wtedy w ciągu jednego miesiąca 4 cm. Byłam bardzo zadowolona, a po zastosowaniu tej farby musiałam podciąć włosy aż o 8 cm. Jestem rozczarowana.

Do zakupu tej farby zachęciła mnie dość niska promocyjna cena -12 zł. Jestem zachwycona efektem,dobrze kryje ,świetnie sie naklada ,fajna konsystencja. Minusem jest to że muszę użyć dwóch opakowań bo mam długie i gęste włosy. Jak najbardziej polecam.

Kolor super

Farba jest idealnej konsystencji żelu, który nie spływa z włosów. Zapach jest znośny, nie drażniący ale pozostaje na włosach nawet po spłukaniu farby i nałożeniu odżywki. Jak to bywa w przypadku farb rozjaśniających przetrzymałam farbowanie. Odrosty pokryła bardzo dobrze, nieliczne siwe też. Na pozostałej długości poradziła sobie dobrze. Włosy pokryła równomiernie. Niestety bardzo wysusza włosy. U mnie spowodowała złamanie się małej kępki. Kolor nie jest identyczny jak na opakowaniu ale mocno zbliżony.

Całkiem fajna

Dziś pierwszy raz w życiu sama sobie robiłam odrosty. Farba o fajnej konsystencji :) dobrze pokryła jasne odrosty :) Zawsze ubolewam że tak mało odżywek do farb dają bo odżywka o bardzo ładnym zapachu :) miałam kolor kruczoczarny

Nie polecam!!

Szukając farby która by przykryła naturalny lekko ciemny blond zakupiłam tą farbę tym bardziej zachęciła mnie cena 4.99zł( ponieważ zostaje wycofana).Nie dziwie się że zostaje wycofana,farba kompletnie nie jest kolorem pokazanym na opakowaniu a kolor po nałożeniu zostaje rudy nawet po zmyciu tego żelu. Farba kompletna słabizna,szkoda nawet płacić za nią te 5zł :(

Fajny naturalny efekt blond

Farbę kupiłam by zakryć wcześniejszą koloryzacje i efekt żółtych odcieni. Jestem zadowolona z uzyskanego efektu gdyż nie jest za ciemny ani jasny taki jak producent oferuje bardzo naturalny kolor blond.
Konsystencja płynna, zapach nie jest tak mocno intensywny więc głową od niego nie boli , nie uczula i wystarczył na styk ba moje średniej długości włosy.
Zo farby jest dołączona odżywka ktora jest naprawdę rewelacyjna i szkoda że nie można jej kupić osobno.
Wlosy pofarbowaniu były miękkie, błyszczące, nie przesuszone A wręcz nawilżone A kolor naprawdę fajny
Opakowanie ładne, kolorowe więc zwraca uwagę i zachęca do zakupu A sama cena też jest ok. Często można kupić na promocji.

ZALETY:
-Konsystencja
-cena
-trwałosć
- dobra odżywka w środku
-ładne opakowanie

Zdecydowanie nie dla blondynek

W normalnych warunkach raczej unikam farbowania moich włosów w warunkach domowych, ale obecna sytuacja zmusza ludzi, również mnie, to próbowania wykonywania tego typu zabiegów na własną rękę. Jestem fanką chłodnego blondu i do takiego dążę, a taki kolor trudno jest uzyskać u fryzjera, a co dopiero w domu. Mimo to postanowiłam zawalczyć ze swoim ze swoimi odrostami i kupić jakąś farbę.

Polecona została mi żelowa formuła od Schwarzkopf, która ma być permanentnie utrzymywać się na głowie. Zdecydowałam się na odcień 10.21 Baby Blond, który na opakowaniu wydawał się ciekawym, chłodnym blondem z ciekawym refleksem, a jednocześnie był to najjaśniejszy dostępny kolor z tej serii.

Farba znajduje się w kartonowym opakowaniu, na którym dominuje spora liczba kolorów - głównie pastelowych czy neonowych. Moim zdaniem, to pudełeczko wygląda bardzo ,,młodzieżowo", i gdybym nie wiedziała nic o tym produkcie przed jego zakupem, pomyślałabym, że jest to kosmetyk pół permanentny czy nawet trwały tylko kilka dni, a tu jednak jest obietnica długiej trwałości na włosach. Sama farba jest żelowej formuły, dzięki czemu jest chłodny i łagodny dla skóry głowy, jak i fajny, wygodny aplikator w formie buteleczki, który bardzo ułatwia pracę z tego typu produktem, zwłaszcza dla osób początkujących.

Na moje średniej długości oraz grubości włosy zużyłam dwa opakowania kosmetyku, chodź i one ledwo starczyły. Startowałam z blondu średniego odcienia, bardziej ciepłego z chłodnymi refleksami. Patrząc na obietnice producenta na opakowaniu, to farba powinna spokojnie złapać odcień na mojej głowie i dać mi kolor prawie zbliżony do poszukiwanego przeze mnie ideału.

Podczas zmywania produktu z głowy po 30 minutach jej noszenia użyłam także odżywki dołączonej w kartoniku do farby. Bardzo żałuje, że nie można jej kupić samodzielnie, ponieważ jest wręcz świetna. Dokładnie nawilża i odżywia włosy, delikatnie je wygładzając.

Włosy od razu po wysuszenie i wcześniejszym usunięciu z nich kosmetyku wyglądały naprawdę ładnie w nowej wersji (przedstawione na dołączonym zdjęciu). Farba rozłożyła się prawie równomiernie, kolor stał się jaśniejszy i chłodniejszy. Problem zaczął się po dwóch - trzech myciach. Zaczęły pojawiać się coraz to bardziej wyróżniające się prześwity oraz placki koloru, blond nie wyglądał już tak chłodnawo i stał się ciemniejszy. Pięć myć i bazowy kolor włosów wyglądał jak przez farbowaniem, ale widać też było miejsca, gdzie farba chwyciła, co powodowało efekt paskudnych plam na włosach.

Nie o taki efekt chodzi w farbowaniu włosów. Farba ostatecznie mocno mnie zawiodła, odcień, który na początku wyglądał ślicznie, ostatecznie stał się włosowym koszmarem. Nie polecam, zwłaszcza dla blondynek.

Bardzo słaba farba

Farbę w odcieniu 10.21 (baby blond) kupiłam w promocji w rossmanie. Skusiłam się o połowę niższa cena i niestety nie przejęłam się niskimi notami na tym forum. Dostalam nauczkę, ponieważ chcąc pofarbowac odrosty w odcieniu mysiego blondu, otrzymalam ryże włosy u wierzchu głowy. Istny koszmar. Nigdy więcej nie kupię tej farby a jutro lecę po taka z trochę lepszymi ocenami.

Miłe zaskoczenie na początek

Zakupiłam tę farbę, aby trochę przyciemnić kolor mojego jasnego blondu. Zachęciło mnie opakowanie. Farba przy nakładaniu nie ma bardzo intensywnego zapachu, jak niektóre. Ładnie pokryła włosy, po farbowaniu nie były one suche, nie wyglądały, aby były zniszczone. Niestety, nie nazwałabym tego farbą trwałą.... Fakt, z myciem koloru trochę ubywało, efekt mi się podobał, ponieważ nie było ani za ciemno ani za jasno, ale koniec końców, z farby zostało bardzo mało na włosach. Trochę się zawiodłam.

Dobra farba

Jestem dyżurnym 'farbowaczem' włosów kobiet w swoim otoczeniu, dlatego miałam okazję przetestować różne kolory tej farby - od moich ciemnych, chłodnych brązów na poziomie 3, poprzez średnie brązy (cieplejsze i chłodniejsze), aż do blondów 10. Nie mam żadnych zastrzeżeń do tej farby. Każdy z używanych przeze mnie kolorów wychodził tak, jak powinien.

Plus za numerację fryzjerską (niestety są jeszcze farby ze swoją własną numeracją, co według mnie jest utrudnieniem).

Aplikacja jest wygodna, chociaż ja nie jestem wybredna w tej kwestii i lubię zarówno buteleczki z aplikatorem, jak i nakładanie z miseczki.

Plusem jest też cena, około 17-24 złotych.

Nie zauważyłam też uciążliwego zapachu, o którym wspominały inne recenzentki.

nigdy więcej

Recenzuję kolor brązowo - miedziany, niestety wyrzuciłam opakowanie i nie wiem dokładnie, który to odcień, nie ma to znaczenia dla mojej recenzji. Mój naturalny kolor to średni/ciemny brąz, kilka razy rozjaśniałam do rudości, od dłuższego czasu włosy są hennowane rudą henna i cassią - tylko dla uzyskania połysku i odcienia. W pewnym momencie niestety sytuacja zaczęła wyglądać tak, że miałam do uszu ciemny odrost z rudym połyskiem a poniżej rude włosy. Niestety henna jak wiadomo nie poradzi sobie sama z ciemnym odrostem a nie chciałam używać indygo więc postanowiłam zafarbować całość mniej więcej w kolorze odrostu.
Ale do brzegu - kupiłam farbę w Naturze. Konsystencja żelowa jak dla mnie za rzadka, miałam spore obawy czy farba nie będzie spływać. Nie zafarbowała mi skóry ale to dlatego, ze ZAWSZE kładę spora warstwę kremu Nivea na miejsca, które potencjalnie mogą być narażone na kontakt z farbą. Smród amoniaku okropny, włosy po spłukaniu farby jak to po farbie, bardzo suche, odżywka powinna była poprawić sytuację ale niestety nie dała rady. Zapach amoniaku towarzyszył mi jeszcze przez dwa kolejne mycia głowy. Nigdy, z żadną farbą nie miało to miejsce. Włosy powoli dochodzą do siebie, ale wymagało to intensywnego olejowania i masek.
Niestety w tym tygodniu, jakieś 2 tygodnie po farbowaniu, zbuntował się mój skalp - mocno swędzi, jest przesuszony i podrażniony, łuszczy się. Nie zmieniałam w tym czasie kosmetyków, nie używałam nic nowego ani nic innego co mogło by mnie tak podrażnić. Musiała to być farba.
Tak więc, gorąco nie polecam