Naturium, Olej konopny 100%

Naturium, Olej konopny 100%

Olej konopny to nierafinowany, tłoczony na zimno olej certyfikowany przez ECOCERT . Jest to jeden z najlepszych kosmetyków nawilżających. Jako tzw. “olej suchy” szybko się wchłania, jest dobrze absorbowany przez skórę i charakteryzuje się brakiem nadmiernej tłustości po aplikacji. Szczególnie polecany jest do pielęgnacji skóry suchej, zniszczonej, wrażliwej, dojrzałej i skłonnej do trądziku. Posiada właściwości łagodzące i regenerujące, zmniejsza zaczerwienienia, wyrównuje koloryt skóry, łagodzi podrażnienia i zmiany trądzikowe. Dodatkowo wygładza skórę, nadaje jej miękkość i sprężystość. Wzmacnia też włosy i paznokcie. Polecany jako samodzielny kosmetyk lub do masażu. Olej konopny dodany do gotowych kosmetyków spektakularnie wzbogaci i spotęguje ich działanie. Czyni skórę nawilżoną i wygładzoną.

Nie dla każdego

Do zakupu zachęciła mnie mnogość sposobów na jakie można użyć ten olejek. Dodatkowo produkt produkt zawiera certyfikat ECOCERT, zamknięty jest w ciemnej buteleczce, ma pompkę... no właśnie. I tu pojawia się pierwszy minus- u mnie ta pompka od pierwszego użycia nie działa. Myślałam, że z czasem "się wyrobi", ale jestem w połowie opakowania i po prostu zrozumiałam, że prawdopodobnie trafiło mi się felerne opakowanie... Buteleczka też szybko się brudzi, klei i wygląda nieestetycznie, ale to chyba już norma, jeśli chodzi o olejki, więc nie będę tego liczyła jako duży minus. Zapach jest dość specyficzny dla kosmetyków "konopnych"- nie każdemu przypadnie do gustu, a niektórych może lekko drażnić, gdyż zapach się jest wyczuwalny jeszcze długo po aplikacji. Kosmetyk jest dostępny stacjonarnie, za co plus. Ja zakupiłam do w drogerii Hebe za mniej niż 20 zł. Polecany jest do skóry wrażliwej...ale czy aby na pewno? Ja mam cerę mieszaną, wprawdzie z tendencją do podrażnień i uczuleń, ale nie spodziewałam się po nim aż takiej reakcji alergicznej. Moja cera praktycznie po kilku minutach od nałożenia go na twarz robi się cała czerwona... Podjęłam już kilka prób jego aplikacji i zawsze jest to samo. Zużywałam go na stopy, na noc, bo, mimo że jest to niby olej tzw. suchy- pozostawia tłustą warstwę. Ostatecznie znalazłam dla niego inne zastosowanie- olejowanie włosów. Tutaj daje najlepsze efekty, poza tym nie ma kontaktu ze skórą i nie muszę się bać o podrażnienia. Mimo wielu zachwytów pozostałych recenzentek- polecam się zastanowić przed zakupem, jeśli miewacie problemy z reakcjami alergicznymi.

Mój hit!

Uwielbiam ten olej! Trafiłam na niego w Hebe gdzie polecila mi go Pani kasjerka, był w promocji za 9,99zl. Od razu się z nim polubiłam, moja cera była po nim bardzo ładna i pozbyłam się połowy starych potrądzikowych blizn i przebarwień. Zaczęłam go używać także do włosów, cudo! Włosy miękkie i lśniące. Lepszego oleju jeszcze nie miałam!

Konopne cudo!

Dołączam do zachwyconych działaniem tego olejku!
Niepozorna buteleczka kryje w sobie cudowny, naturalny kosmetyk!
Olejem konopnym smaruję twarz od prawie pół roku!
Pierwsze dwa miesiące stosowałam go na dzień i na noc, a kolejne naprzemiennie z innymi olejkami Naturium.
Rzeczywiście wygładza skórę i łagodzi podrażnienia. Nawet krostki trądzikowe pod jego wpływem znikają.
Nie jest bardzo tłusty. Jest najrzadszy wśród olejków Naturium.
Jako jedyny ma też kolor - zielony i zapach ziół.
Zapach szybko się ulatnia, a olejek szybko się wchłania.
Po kilkunastu minutach od jego aplikacji, nakładam na twarz podkład.
Nie warzy się z fluidem.
Jest też doskonały do włosów i paznokci!

Dobroczynny olejek na wszystko!

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym olejku. Do zakupu zachęciła mnie sprzedawczyni w Hebe.

Olejek jak to olejek ma formę - zielonkawego oleju. Posiada też zapach oleju, który dla niektórych może okazać się nieprzyjemny. Jednak po zastosowaniu bardzo szybko on znika i staje się niewyczuwalny. Plusem jest to, że olejek jest w butelce z pompką dozująca co ułatwia jego stosowanie.

Głównie używałam olejek na twarz. Co mogę o nim powiedzieć? SUPER łagodzi trądzik i rany potrądzikowe!! Miałam trzy spore i niezbyt dobrze wyglądające krosty/wypryski na twarzy. Dwa z nich były już rozdrapane i nie chciały się goić. Mam wrażenie, że podczas codziennego, wieczornego stosowania bardzo ładnie ogasił te miejsca a co za tym idzie szybciej się wygoiły!
Po zastosowaniu ogólnym na twarz: Skóra wygląda na dużo zdrowszą, ładniejszą i promienniejszą. Olejek wyrównuje koloryt skóry. Twarz jest wyraźnie nawilżona i gładka w dotyku.
Często mam zaczerwienioną okolicę nosa a ten olejek niweluje mi to! Podczas stosowania olejku nie zauważyłam żeby mnie zapchał a co za tym idzie nie wyskoczyły mi żadne niechciane niespodzianki po nim.

Co jest dla mnie kolejnym dużym plusem? To to, że ten olejek bardzo szybko się wchłania!

Używam go także do olejowania końcówek włosów. Jak na razie świetnie się do tego sprawdza. Końcówki włosów są wyraźnie wzmocnione. Są błyszczące, odżywione i mniej się puszą!

Bardzo podoba mi się mnogie zastosowanie tego olejku. Produkt świetnie się sprawdza jako dodatek np do kremu do twarzy lub balsamu. Wtedy bardzo fajnie podkręca ich działanie ! :)

Naturalny kosmetyk

Zobaczyłam ten kosmetyk przy kasie w Hebe. Wzięłam buteleczkę, przeczytałam etykietę, porozmawiałam z panią przy kasie i na koniec zakupiłam. Wcześniej nie posiadałam takiego kosmetyku, kupiłam na spróbowanie.
Mam cerę mieszaną, tłustą w strefi T, często też różne niespodzianki na twarzy. Olej konopny łagodzi podrażnienia, jednak nie całkowicie. Ułatwia gojenie, ale nie sprawia w moim przypadku całkowitego zaniku podrażnień. Stosowany na twarzy solo pozostawia tłustawą, lepką warstewkę co trochę mi przeszkadza, więc wolę dodawać odrobinę do kremu lub z kwasem hialuronowym 1%(ten stosuję od niedawna). Od czasu do czasu stosuję inne olejki ponieważ moja cera bardzo szybko się przyzwyczaja do kosmetyków(dzieje się tak nawet przy makijażu niestety), jednak z chęcią wracam do oleju konopnego. Lubię stosować go po goleniu/depilacji i bez względu czy wybiorę maszynkę czy krem bardzo przyjemnie łagodzi skórę.

Plusy:
- buteleczka z ciemnego szkła z dozownikiem,
- naturalny, posiada zielony kolor,
- przyjemny zapach,
- łagodne działanie,
- doskonały po goleniu i depilacji
Nie stosowałam do włosów i skóry głowy.
Wad nie zauważyłam.
Jestem w trakcie drugiego opakowania(posiadam też olejek konopny innej firmy,ale ten na pewno jeszcze kupię ponownie) Polecam wypróbowanie.

Bardzo fajny – mój hit na suchą skórę na zimę

Olej konopny 100% kupiłam w promocji w jednej z drogerii. Z tej samej serii dostępne były również inne olejki, ale zdecydowałam się na ten. Ostatnio czytałam sporo o zbawiennym działaniu różnych produktów z zastosowaniem składników z konopi i właśnie to mnie tknęło do tego wyboru.
Mam 38 lat i dość suchą i wrażliwą skórę, mocno zaczerwienioną w okolicach policzków, suchą w okolicy czoła i nosa, czasem mam wrażenie że „zrzucam” skórę jak wąż bo tak się sypię, szczególnie w zimie.
Stosuje więc częste peelingi i produkty nawilżające, ale w ziemie to odpada i problem z „sypiącą cerą” się pogłębia. Próbowałam różnych produktów bazowych pod podkład, kremów niestety żaden mnie nie zadowalał.
Działał jedynie bio-oil, tak nie ściemniam, to jedyny produkt, który po peelingu twarzy koił moja skórę i niwelował efekt „jaszczurki” przed położeniem podkładu, ale nie zawsze, tylko po peelingu.
I tu wkroczył właśnie olej konopny. Szok – zadziały się cuda szczególnie na mojej skórze. Olej konopny podobny jest w działaniu do suchego olejku, ładnie się wchłania chociaż pozostawia niewielki film, ale przed makijażem nie ma to żadnego znacznie, a i bez makijażu skóra dzięki temu zdaje się bardziej naturalna. Za to do rąk mi ten film kompletnie nie odpowiada. Wracając jednak do skóry twarzy – olej ma zielony kolor co mam wrażanie dodatkowo tonizuje zaczerwienienia, działa nawilżająco i to bez wcześniejszego peelingu, jednocześnie nie zatyka mi porów. Skóra wydaje się mieć ładniejszy zdrowszy odcień i nie jest taka przesuszona, zastosowałam go również na całe ciało, ale tu mi trochę szkoda produktu, więc stosuje go tylko po depilacji.
Olej jest całkowicie 100% naturalny, ma przeróżne zastosowania można go dodawać do różnych produktów, stosować na końcówki włosów, po depilacji, do masażu no i na skórę twarzy i ciała.
Ja na razie stosuje go na twarz/ciało - sprawdza mi się w 100% na moje problemy skórne. Kupiłam 50ml buteleczkę, stosuje go drugi miesiąc (jest bardzo wydajny) -codziennie na skórę twarzy i raz w tygodniu na ciało po depilacji. Na pewno kupię go ponownie, szczególnie na sezon zimowy.