Fridge by yDe, 1.3 Face Guard (Ochronny krem do twarzy)

Fridge by yDe, 1.3 Face Guard (Ochronny krem do twarzy)

Idealny krem miejski. Wzmacnia i chroni delikatną skórę naczyniową przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, poprawia jej jędrność oraz elastyczność. Przeznaczony do cery szczególnie wrażliwej, ze skłonnością do rozszerzonych naczyń krwionośnych. Zawarty w nim olej różany tłoczony na zimno działa przeciwstarzeniowo i silnie nawilża. Jego cechą charakterystyczną jest zawartość witaminy C, która jest silnym antyoksydantem (neutralizuje wolne rodniki i zapobiega powstawaniu zmarszczek). Witamina C wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia ją, redukuje przebarwienia oraz przyspiesza naturalną regenerację skóry. Dodatek olejku z rumianku rzymskiego i olejku różanego łagodzi podrażnienia i koi skórę. Wosk pszczeli wspaniale wygładza, chroni oraz działa antybakteryjnie. Krem pozwala skórze swobodnie oddychać, a jednocześnie opatula ją bezpieczną kołderką. Dzięki temu skóra Twojej twarzy świetnie się regeneruje.

Najlepszy krem miejski dla cery naczynkowej

Jestem absolutną fanką kremu Face Guard - jest to jedyny krem, który spowodował efekt wow na mojej twarzy. Już drugiego dnia mój narzeczony zapytał, co zrobiłam z buzią bo "jakoś tak wyładniałam".
A to był tylko ten krem i nic więcej! Jest wart swojej ceny, choć polecam polować na niego, gdy Fridge ma promocje, zwłaszcza -30%. Jest to jedyna realna wada tego kremu, chociaż naprawdę, uważam go za wartego swojej ceny.
W moim przypadku (cera naczyniowa i mieszkanie w mieście) naprawdę się sprawdza!

bardzo dobry

Dostałam w sklepie Fridge próbkę tego kremu na moją prośbę do zakupionego rozświetlacza. Mam cerę wrażliwą, zaczerwienioną. Krem faktycznie ma świetną konsystencję i doskonale koi skórę. Dodatkowo posiada naturalne składniki i jest chłodny, bo aplikowany z lodówki. Jest jednak dość ciężki i zostawia film, dlatego uważam, że można go stosować wyłącznie na noc. Na dzień i tak nie mogłabym go stosować, bo to produkt bez spf50, a ja bez takiego nie ruszam się nigdzie.

Najdroższy olej słonecznikowy na świecie

Może i dobrze nawilża, ale ten sam efekt dają kremy Fitomedu. Również naturalne, a kosztują ok. 20 zł, a nie 200! 200 zł za olej słonecznikowy, trochę różanego i masła shea? Co jest w tym tak wyjątkowego? Niestety nic. Płacimy za bajer trzymania w lodówce, co uznaję za oszukiwanie klienta i brak szacunku do konsumenta. Poza tym po kilku tygodniach niestety strasznie wysypało mi twarz... Nie polecam. :( Z zalet poza nawilżeniem, dodałabym zapach - jest specyficzny, ziołowy, ale mi się akurat podoba.

Krem do cery naczynkowej

Ten krem jest zdecydowanie przeznaczony do mojej cery. Mam cerę naczynkową, raczej przesuszoną. Krem świetnie nawilżał i odżywiał skórę. Ma działanie kojące. Dobry na noc, ale bardziej chyba na dzień. Dobrze komponuje się z podkładem. Nie zapycha porów.
Nic po nim mi na skórze nie wyskoczyło, a po wielu miesiącach stosowania tylko kosmetyków Fridge, chociaż różnych, stan mojej skóry 30+ bardzo się poprawił.
Krem ma fajną konsystencję, higieniczne stosowanie, ponieważ ma pompkę. Niestety już w połowie stosowania ciężko go wydobyć z buteleczki. Producent zaleca, żeby uderzyć o dłoń i dopiero pompować. OK, ale pod sam koniec musiałam rozkręcić buteleczkę i wyciągać patyczkiem. Mimo to, krem zdecydowanie polecam. Ma świetny skład i dobre działanie. Na mojej skórze nie zostawiał filtra. Na początku aplikowałam sobie po 3 nałożenia, bo miałam wrażenie, że skóra go pije. Po 2 miesiącach, już więcej niż 1 aplikacja to było za dużo. Ja mam chyba jednak jakąś przesuszoną skórę, bo jak teraz pomyślałam, to wszystkie kremy z tej marki starczają mi na krórecj, niż 2,5 miesiąca.

Dobry nawilżacz

Próbkę tego kremu otrzymałam wraz z przesyłką zawierającą pełnowymiarowy krem tej samej firmy. Była to dla mnie bardzo miła niespodzianka, a zarazem kolejny kosmetyk, tej marki, który mogłam poznać. Kosmetyk jest ciekawy, trochę inny niż wszystkie jakie do tej pory używałam, a przy tym niesamowicie wydajny. Ten malutki słoiczek wystarczył mi na ponad 1,5 miesiąca stosowania!

OPAKOWANIE

Próbka kremu zamknięta jest w maleńkim odkręcanym słoiczku. Na wieczku znajdziemy naklejkę z nazwą kremu i logo marki. Słoiczek jest mały, zawiera jak na moje oko ok. 5-7 g kremu. Opakowanie wykonane jest z twardego i wytrzymałego plastiku i mimo kilku upadków pozostało nienaruszone.

KREM

Co było dla mnie największą niespodzianką i zachęciło do stosowania to to, że kosmetyki muszą być trzymane w lodówce prze cały okres stosowania. Nie zawierają konserwantów i mają bardzo krótki termin ważności. Trochę obawiałam się tego jak takie kosmetyki będą mi służyć (mam wymagającą cerę, z niedoskonałościami i bliznami potrądzikowymi, mieszaną, suchą na policzkach z przetłuszczającą strefą T), jednak ciekawość wzięła górę. Krem ma intensywny ziołowy zapach, nie umiem dokładnie określić jakie zioła znalazły się w kompozycji zapachowej. Nie wszystkim przypadnie on do gustu, mnie jednak się podoba, jest niebanalny i świeży, wyczuwalny dłuższą chwilę po aplikacji. Krem ma gęstą konsystencję, żółto-pomarańczowe zabarwienie. Jest to krem bogaty, silnie nawilżający, zostawiający warstwę na skórze, przez co jak dla mnie nie nadaje się pod makijaż, ale jest idealny jako odżywczy krem na noc. Wystarczy niewielka ilość kremu, aby pokryć całą twarz. Dokładnie go wmasowuję, potem wklepuję, niemniej jednak pozostawia on tłustą warstwę na skórze. W pierwszych dniach stosowania codzienne spowodował wysyp kilku niespodzianek (niestety był to jedyny nowy kosmetyk jaki włączyłam wtedy do swojej pielęgnacji, więc wina spadła właśnie na niego i stąd obawiałam się dalszego stosowania), zaczęłam go używać co 2-3 dni, najczęściej jednak 2 razy w tygodniu, aby zminimalizować te skutki uboczne, ponieważ kosmetyk jest wart uwagi. Podczas jego stosowania skóra stała się wyraźnie odżywiona, wygładzona, poprawiło się jej nawilżenie, czego dowodem jest brak przesuszeń. Przy rzadszym stosowaniu nie powoduje zapychania i powstawania nowych niespodzianek, tak więc polecam stosować go kilka razy w tygodniu jako kurację nawilżającą. Jak już wcześniej wspomniałam ten mini słoiczek wystarczył mi na ponad 1,5 miesiąca stosowania, co świadczy o ogromnej wydajności tego kremu. Cena jednak jest wysoka, ale jakość kosmetyku jej dorównuje.

PLUSY

+ ma ciekawy zapach
+ bardzo dobrze odżywia i nawilża
+ ma trwałe opakowanie
+ jest bardzo wydajny

MINUSY
- zostawia warstwę na skórze
- może zapychać

Drogi kaprys

Krem jak krem, owszem supernaturalny ale też superdrogi. Po miesiacu stosowania zaczęłam się go już bać, ze może przez brak konserwanta coś tam w srodku się rozwija a ja jescze tego nie zauważyłam, jak pojawiło mi się kilka nowych wyprysków to już całkiem wpadłam w paranoje, ze to pewnie jakiś gronkowiec z niezakonserwowanego kremu........do tego artykuł który przeczytałam, w którym właścicielka pisze, że jak krem spleśnieje to wymieniaja go klience !!! O fuj, często zakażenia bakteryjnego w kremie długo nie widać. Ja chyba wolę jednak produkty które coś tam tego konserwanta mają, żebym mogła spać spokojnie, ale to pewnie moja subiektywna opinia.
Sam krem fajniutki, piękne opakowanie, cód miód, naczynek nie zredukował, ale też nie spowodował nowych. Myślę, że raczej na przyszłośc zbędny, stosowałam lepsze.

Ilość zużytych opakowań: no właśnie nie zużyłam całego w terminie wazności

Kosmetyczna serwatka

Z kosmetykami Fridge pierwszy raz miałam styczność jakieś 5 lat temu, kiedy to odkryłam markę, niesamowite naturalne składniki, designerski sklep na mokotowie, kosmetyki zamknięte w minimalistyczne buteleczki/słoiczki prosto z enigmatycznych lodóweczek:-)

Pomimo dośc wysokich cen skusiłam się na zakup dwóch kosmetyków....

Skład kosmetyku kusi...zero chemii, tylko naturalne składniki, wyciągi z nasion, które zastępują konserwanty dzięki, którym kosmetyki "żyją".

Krem ma dośc bogata konsystencję, która przypomina mi kefir bądź zsiadłe mleko z serwatką:-) przyjemnie się rozprowadza, wchłania dosc długo i pozostawia na buzi może nie tłusty film, jednak jakąś okluzję....w związku z tym lepiej stosowac go wieczorem niż rano pod makijaż, gdyż podkład nałożony na ten krem może się lekko rolować....Po nałożeniu kremu na dzień jako baze pod makijaż, miałam uczucie że moja twarz jest bardzo "cięzka" i tłusta...natomiast po aplikacji na noc budziłam się ze zdrowo wyglądającą skóra bez tłustego filmu.

Jeżeli chodzi o działanie..hmm niczego szczególnego z moją skóra nie uczynił..była nawilżona, ładnie wyglądała, może faktycznie rumień był nieco bledszy...i to w zasadzie wszystko. X drugiej zaś strony zawsze powtarzam, że żaden ale to żaden, nawet najlepszy krem na świecie cudów ze skóry nie uczyni..gdyż to tylko i wyłącznie krem.

Uważam, że głównym działaniem kremu jest nawilżenie i własnie tego powinno się od kremów wymagac, jeżeli chodzi o inne szczególne działanie to raczej puste marketingowe hasła....krem nie pomoże np.na naczynka czy rumień naczyniowy, krem jest jedynie dodatkiem do przeciwdziałania bądź usuwania teog typu przypadłości. Na naczynka może poóc jedynie profesjonalny zabieg laserów bądż IPL. Dlatego jeżeli ktoś oczekuje od tego kremu, że zniweluje naczynka zawiedzie się...ja rumiń zlikwidowałam właśnie IPL\\\'em a kremy o działaniu kojącym...stosuję jako uzupełnienie.

Kosmetyki Fridge mają specyficzne zapachy...dośc intensywne (zapach tego kremu mnie nieco draznił) jest to zapach ziół..nie jestem w stanie dokładnie okreslić co mi ten zapach przypomina...

Krem znajduje się w buteleczce z dozownikiem - lubie takie opakowania, ułatwia to aplikację kosmetyku bez konieczności zanurzania palców i wiązącym się z tym przenoszeniem bakterii..:-)

Cóż moge powiedzieć..krem fajny ale raczej w kontekście przetestowania, spróbowania czegoś nowego, szczególnie dla fanek kosemtycznych nowości o obsesyjnie dbających o skórę dziewczyn:-) (takich jak ja:P) niż jako codzienna i permamentna pielęgnacja..
Fridge to dla mnie kaprys, chwilowe "szaleństwo", jakaś nowinak na, którą warto się skusić, coś innego w jakiś sposób oryginalnego ale to wszystko.

Dodam jeszcze, że cena jest dość wysoka....tak naprawdę krem nie zawiera w sobie żadnego specjalnego czy szczególnego składniku...wartośc stworzenia takiej kombinacji jaka widnieje w składzie wynosi ok. 30-50 zł.

Polecam!

mam bardzo naczyniową cerę z kilkoma pękniętymi pajączkami ;-( Próbowałam je zamykać w gabinecie kosmetycznym ale zrobiło się jeszcze gorzej. To pierwszy krem, który naprawdę dobrze działa na moj typ skory. Łagodzi i jestem mniej czerwona niż zwykle.

Używam tego produktu od:3 miesiące