Buna, Aloes, Maseczka żelowa do twarzy łagodząca

Buna, Aloes, Maseczka żelowa do twarzy łagodząca

Aloes nawilża i łagodzi podrażnienia. Zmiękcza i uelastycznia. Maseczka sprawia, że skóra jest zrelaksowana, nawilżona i gładka. Podrażnienia ukojone, a ich widoczność zmniejszona.

Mieszane uczucia

Z jednej strony to fajna, żelowa maska z ładnym składem, przyjemnie chłodząca w gorące dni. Z drugiej, po dłuższym użytkowaniu zaczęła podrażniać - skóra piecze i jest czerwona, nie mogę utrzymać maski na twarzy. Nie jest to kwestia uczulenia na aloes, bo inne produkty nie powodują takiej reakcji. Szkoda.

Jak dla mnie niewypał

Bardzo lubię maseczki z Buñy, szałwiową jako jedną z niewielu kupiłam ponownie (raczej wolę testować nowości). Dlatego po aloesowej też wiele się spodziewałam, jednak coś nie wyszło...
Maseczka jest w typowej dla marki zielonej miękkiej tubce zamykanej na klik, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Konsystencje ma przeźroczystego lekko zielonkawego żelu, zapach świeży, formułę odczuwalnie chłodzącą. Tyle plusów jeśli o mnie chodzi :-\. Nakladałam jak maseczkę, w większej ilości i zostawiała lepką warstwę, którą trzeba zmyć, nie da się zetrzeć płatkiem kosmetycznym, jak zaleca producent. Próbowałam z cienką warstwą z nadzieją, że wchłonie się cała, ale zawsze zostaje drażniąca lepka warstwa. Trzeba ją zmyć bardzo dokładnie, inaczej blokuje wchłanianie się kremu (liczyłam, że właśnie z kremem się wchłonie, ale nic z tego, wszystko zostaje na powierzchni skóry, błyszczy się i roluje). Po zmyciu na mojej skórze zostają czerwone suche swędzące plamy i swędzenie i podrażnienie utrzymuje się cały dzień aż do wieczornego mycia twarzy. Jest to działanie przeciwne do tego jakiego się spodziewałam po aloesie (który moja skóra bardzo lubi). Próbowałam różnych wariantów- trzymałam długo, krótko, na noc, grubą/cienką warstwę, bardzo mi zależało na tej maseczce, ale raczej nie ma szans żeby dała mojej skórze coś dobrego. Muszę ją wyrzucić i więcej nie kupię.

Podrażnienie zamiast łagodzenia

Mam suchą i wrażliwą cerę, więc teoretycznie maseczka powinna się u mnie idealnie sprawdzić. Praktycznie - po pierwszym użyciu zafundowała mi paskudną reakcję alergiczną i ogromne podrażnienie. Cała twarz była czerwona i gorąca w dotyku. Nie lubię wyrzucać kosmetyków więc spróbowałam drugi raz. Ledwie nałożyłam - już musiałam zmywać, tak mnie skóra piekła. Zaznaczę, że nie mam uczulenia na aloes bo żele aloesowe różnych firm schodzą u mnie w absurdalnych ilościach ale ta maseczka to jakaś pomyłka. Już wolę nałożyć na podrażnioną twarz chłodny jogurt grecki - nawilży, ukoi, a cena jeszcze mniejsza ;)

Maseczka ma dość ostry zapach - mi nie przypadł do gustu. Opakowanie jest wygodne ale brak jakiegokolwiek zabezpieczenia przed otwarciem co dla mnie stanowi spory minus - wolę mieć pewność, że nikt wcześniej nie wpadł na pomysł, żeby np. sobie niuchnąć produkt...

Podsumowując - jestem na nie.

Maseczka żelowa aloesowa

Maseczke zakupilam w Aldi za ok. 6-7zł. Po raz pierwszy uzylam jej po maseczce oczyszczajacej z peelingiem dla zmiekczenia i nawilzenia cery. Efekt poczulam od razu, ponieważ maseczka daje przyjemny efekt chłodzenia od razu po aplikacji. Nie stosuje grubej warstwy maseczki, a nakladam jak krem. Wchlania sie calkowicie w skore w takiej ilosci przez około 5 minut. Efekt jaki pozostaje na skórze to bardzo delikatnie lepka skóra, wyczuwalne jest nawilzenie, brak sciagniecia (ktory czulam np po zelu aloesowym holika holika). Producent rekomenduje stosowanie pod makijaz i ja sie z tym zgadzam, ponieważ maseczka ta fajnie przygotowuje skore pod makijaz, lepka warstwa lepiej przyjmuje podklad i korektor. Szczegolnie polecam stosowanie jej latem ze wzgledu na wlasciwosci chlodzace i kojace. Mysle ze sprawdzi sie takze lagodzaco na delikatne oparzenia sloneczne nie tylko twarzy. Nakładając grubszą warstwę maski trzeba odczekać dluzszy czas az część sie wchlonie, a nadmiar ktory pozostaje nalezy usunac wacikiem. Produkt ma ladny, delikatny zapach.

Maseczka drażniąca

Kupiłam ją zachęcona promocją (6 zł) oraz obietnicą łagodzenia - akurat robię sobie kurację kwasową, więc łagodzenie przydało by się. Niestety - efekt jest odwrotny - buzia po jej nałożeniu piecze. Po kilku minutach pieczenie zaczyna ustępować, ale pierwsza reakcja jest, jaka jest.
Nie wyobrażam sobie, żebym mogła zostawić ją na twarzy, usuwając tylko nadmiar i może jeszcze nałożyć na to makijaż, jak sugeruje producent - maseczka zastyga, zalepiając nieprzyjemnie twarz, a to tego - ściągając! (i znów: gdzie to nawilżenie...??)
Sama konsystencja jest za to bardzo przyjemna - lekka i żelowa, ułatwia nakładanie i zmywanie. Tylko że ja nie czuję, żeby ta maska jakkolwiek działała, bo nawilżenia też nie notuję.
Poza miłym zapachem, konsystencją i opakowaniem ten produkt nie ma nic do zaoferowania, a nawet trochę szkodzi.

Dobra

Zachęcona pozytywnymi recenzjami, kupiłam ją za ok. 7 zł w jednej z drogerii internetowych. Maseczka ma żelową konsystencję, łatwo nakłada się na twarz, nie klei się. Spektakularnego działania nie zauważyłam ale fajnie odświeża i relaksuje skórę. Do tego nawet nie trzeba jej zmywać, chociaż ja resztki usuwam wacikiem, nasączonym płynem micelarnym. Buzia jest miękka, nawilżona, lubię używać ją po całym tygodniu pracy. Warto spróbować za tą cenę.

łagodzi skórę

Od czasu do czasu mam problem z zaczerwienioną skórą twarzy, albo od zbyt mocnego traktowania jej peelingiem, albo od wyciskania (wiem, nie powinnam, ale czasem trzeba :o). Kupiłam ją z polecenia RedLipstickMonster, wcześniej nawet nie wiedziałam o istnieniu tej marki. Jest to żelowa maseczka, która od razu po nałożeniu daje przyjemne uczucie chłodu. Po parunastu minutach czuć ukojenie i widać mniejsze zaczerwienienie. Gdy już większość się wchłonie, pozostaje na twarzy lepka warstwa której nie zmywam, lecz spsikuję twarz tonikiem i wmasowuję resztę w twarz. Mam również słynny aloes od Holika Holika, jednak ta maseczka jest chyba jeszcze skuteczniejsza.

rozczarowanie

Maseczkę kupiłam razem z innymi produktami tej marki, w Lidlu. Zachęciła mnie niska cena, info o ziołowym składzie i bardzo ładne opakowanie. Niestety nie są to produkty dla mnie. Skupiając się na maseczce- ma konsystencję zielonkawego żelu. Strasznie nie lubię takiej struktury, zwłaszcza gdy nadchodzą chłodniejsze dni. Ale w sumie, to moje niedoczytanie, czy inne wyobrażenie o tej masce sprawiło, że kosmetyk będzie zalegać na półce, bo...dla mojej cery nie robi nic. Totalnie nic. Skórę twarzy mam delikatną, przesuszoną, z tendencją do podrażnień. Mam wrażenie,że maska jeszcze potęguje te niedoskonałości. U mnie praktycznie się nie wchłania, nie odczuwam żadnego ukojenia, wręcz przeciwnie-skóra jest zaczerwieniona i uwrażliwiona. Być może jakiś składnik podrażnia mnie. Szkoda.

Bardzo dobra :)

Wszystkie maski tej marki zamknięte są w ładnych zielonych, miękkich i plastikowych tubkach, z zamknięciem na klik, o pojemności 70 ml. Na tubkach znajdziemy wszystkie potrzebne informacje na temat produktu.
Maseczka aloesowa ma delikatny i przyjemny zapach. Jej konsystencja jest żelowa, przeźroczysta. Tak jak poprzednia, nie zastyga na naszej twarzy, a dobrze się wchłania. Maseczka ma w sobie ekstrakt z aloesu, babki lancetowatej, kwas hialuronowy i pantenol. Bardzo dobrze nawilża skórę, łagodzi wszelkie podrażnienia, zmniejsza zaczerwienienie skóry. Skóra jest zrelaksowana, odżywiona i przyjemnie gładka. Maseczka nie podrażniła mnie, nie uczuliła i nie wywołała niedoskonałości.

Dobra, chociaż niezachwycająca

Maseczka Buna to swoista nowość na rynku, a na pewno jest to nowa marka dla mnie. Lubię nawilżające działanie aloesu, w związku z czym zdecydowałam się na zakup tego kosmetyku. ;)

Maseczka znajduje się w zielonej, plastikowej tubce. Przyznam się, że nie do końca podoba mi się szata graficzna tej maseczki, ale nie jest ona najważniejsza.

Kosmetyk ma przezroczystą, żelową konsystencję. Bardzo dobrze wchłania się w skórę. Posiada delikatny, ziołowy zapach. Jest to całkiem miły aromat.

Maseczka ma fajny skład, ale przeciętnie działa na moją skórę. Nie widzę dużego nawilżenia. Plus za niepodrażnianie cery, niepowodowanie wysypu niedoskonałości itd. Przeciętna, mam wrażenie, że wiele nie robi. Nie wrócę do niej.

Nie jest najgorsza

Od długiego czasu używam żelu do twarzy marki Holika Holika i jak zobaczyłam, że pojawił się kolejny produkt o żelowej konsystencji na bazie aloesu to postanowiłam go wypróbować.
Mam wrażenie, że ta żelowa maseczka blisko aloesu nigdy nie stała. Zapach wydaje mi się wręcz chemiczny albo tylko ja mam takie wrażenie.. Pod makijaż średnio się nadaje bo przy użyciu gąbeczki do wklepania podkładu wszystko mi się rolowało w "żelowe glutki". Cena produktu nie jest wysoka, więc można wypróbować, ale na mojej mieszanej cerze się nie sprawdziła i wróciłam znowu do Holiki.

Super nawilżacz

Świetna maseczka, fajna aplikacja, uczucie chłodzenia po nałożeniu. Świetnie nawilża i napina skórę, odzyskuje ona sprężystość i splyca zmarszczki mimiczne. Lubię ją nakładać na dluzje niz 15min.