Manufaktura Natura, Olej z pestek malin

Manufaktura Natura, Olej z pestek malin

Olej zimnotłoczony, nierafinowany, 100% naturalny. Zalecany do pielęgnacji każdego rodzaju cery, szczególnie: tłustej, trądzikowej, suchej, dojrzałej. Niezastąpiony w pielęgnacji włosów i paznokci.
Właściwości:
łagodzące podrażnienia i stany zapalne skóry
uelastyczniające i ujędrniające
nawilżające i natłuszczające
rozjaśniające
chroniące przed promieniowaniem UV
Sprawdzi się jako olejek do twarzy; stosowany samodzielnie, wtarty kolistymi ruchami w naskórek nada skórze gładkość.
Produkt ten nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów powlekając strukturę włosa i zabezpieczając filtrami UV; wcieraj olej we włosy i skórę głowy, pozostaw na 30 minut i umyj jak zwykle,
Rregularne wcieranie oleju w skórę dłoni i paznokcie zapewni im nawilżenie
planując słoneczny urlop, warto sięgnąć po olej z pestek malin, zwiera on w swoim składzie witaminę A i E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, które w naturalny sposób chronią skórę przed promieniowaniem UVA i UVB.

• Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oi

Olejek który nie jest tłusty!?

Lubię naturalne oleje w codziennej pielęgnacji - to proste produkty które faktycznie działają, wybierając te w 100% naturalne i bez dodatków nie dajemy producentom pola do dolewania i dodawania różnych głupot ;) Ten olejek jest dla mnie zaskoczeniem bo... nie jest tłusty. Stosowałam już arganowy, jojoba, macadamia, marula, kokosowy itd itd i żaden z nich nie miał takiego suchego "wykończenia". A jest to super! Olejek nadaje skórze bardzo zdrowego blasku bez obciążania jej tłustą, oleistą warstwą. Zachowuje się jak serum, jakby nie był 100% olejem, ale jest :) Wystarczy parę kropli i skóra wygląda jak nowa - błyszcząca zdrowym blaskiem, nawilżona, wygładzona. Po nałożeniu olejku na twarz uczucie jest podobne do użycia silikonowej bazy pod makijaż, z tym że ten olejek nie zapycha porów a silikony (u mnie zawsze!) tak. Dla cery tłustej - fajnie że nie dodaje dodatkowego natłuszczenia, jak inne klasyczne oleje. Dla cery suchej - nie zatyka porów i NAWILŻA jak marzenie.

Olejek nadaje się super nawet na dzień pod makijaż, świetna opcja dla cery suchej. Daje fantastyczny efekt jeśli domieszamy kroplę, dwie, do podkładu.
Uwielbiam stosować go pod krem, olejek ma tą magiczną właściwość ze pomaga skórze lepiej absorbować różne produkty które na nią nakładamy.
Olejek nie zapycha, nie uczula. Wygładza, rozjaśnia, nawilża i koi. Na rano i na wieczór, pod krem i pod makijaż! Jestem zachwycona tym na ile sposobów mogę go stosować :)
Nie próbowałam jeszcze na włosach czy na ciało, mam mała buteleczkę i trochę mi go szkoda, może jak dopadnę gdzieś większe to poeksperymentuję.