Ol'Vita, Olej z pestek malin zimno tłoczony

Ol'Vita, Olej z pestek malin zimno tłoczony

Kosmetyk naturalny do cery suchej , trądzikowej i dojrzałej
Polecany jest w szczególności do pielęgnacji skóry twarzy, szyi , dekoltu, Idealny do zastosowania jako składnik w olejowym oczyszczaniu skóry metodą OCM.
Olej z pestek malin (zimno tłoczony) ma naturalny zapach oraz żółto-zielone zabarwienie. Kolor i zapach oleju może nieznacznie różnić się w kolejnych partiach produktu. Nie zawiera konserwantów i barwników. Przebadany dermatologicznie.

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków.

łagodzące, ujędrniające
oil – free / nietłusta, bez alkoholu, bezzapachowa, hipoalergiczna, bez silikonów, bez parabenów
w ampułce
żel
serum, ampułki
sucha, młoda, odwodniona
bogate

Wreszcie znalazłam olejek, który nie robi mi krzywdy ;)

Olejki nie są neutralne dla naszej skóry, mogą albo dać zdumiewające pozytywne efekty, a mogą też zrobić krzywdę którą potem będziemy długo pamiętać. Ja z olejkami muszę niezwykle uważać, zarówno włosy jak i skóra okazały się kapryśne.
Olejek z pestek malin to must-have dla cer takich jak ja - tłustych, ze skłonnością do zapychania. Taka cera też wymaga dobrego nawilżenia i regeneracji, a na większość olejków reaguje paskudnymi wypryskami i rozszerzonymi porami. Olejek jest antybakteryjny, mocno natłuszczający miejsca przesuszone, idealny dla wiotkiej skóry szyi. Jest to też wspaniała profilaktyka przeciwzmarszczkowa - masaż olejkiem uelastycznia skórę, tworzy warstwę ochronną. Dbanie o brak przesuszu to też dbanie o brak szaleństw skóry w postaci nadmiernego przetłuszczania. Co najważniejsze - nie zapycha wrażliwych miejsc na nosie, nie powoduje wysypu czarnych kropek na nosie, co było moją zmorą przy większości kremów nawilżających i olejków.
Używam co trzeci dzień, na przemian z kwasowymi serumami - idealny balans.
Raczej preferuję go na noc, nie za bardzo widzę go pod makijaż i na dzień - chyba że w zaciszu domowym.
Buteleczka ma wygodną pipetkę, ciemne szklane opakowanie, zapach jest dla mnie intrygujący - dla mnie jest to zapach siana, dość specyficzny i mocno wyczuwalny. Za to niesamowicie wydajny - dwie, trzy krople co parę dni, trzymany w lodówce starczy mi chyba na rok. Może w lecie wykorzystam go do lepszego nawilżania opalonej szyi i dekoltu.
Absolutnie polecam. W ogóle idea używania tego typu specyfików zamiast drogeryjnych kremów napakowanych zapychaczami (a przecież często o wiele droższych!) bardzo mi się podoba. Postaram się mocno skręcić w stronę takiej pielęgnacji.

MÓJ HIT!

Zaczynając moją przygodę z olejami, bardzo długo szukałam odpowiedniego dla mnie. Taki by nie zapychał i jeszcze ratował twarz przed dosłownie wszystkim. ZNALAZŁAM! Cudowny olej z pestek malin! Nawilża, delikatnie natłuszcza, pozbywa się nadmiernego sebum, ratuje z opresji, nie zapycha, oczyszcza, odkaża, wygładza, radzi sobie z wypryskami. Dosłownie wszystko w jednym! Buteleczka ciemna szklana z pipetką, bardzo wydajny. Po otwarciu trzymam w lodówce by zachować wszystkie najlepsze wartości, które posiada.
Używalam go również do włosów, jest równie wspaniały! Kupiony w zielarni, oraz dostępny na stronie internetowej, cena odpowiednia do działania :)