Alkemie, Microbiome, No. 3 Perfect Balance, 24h Calming Cream (Krem do twarzy równoważący 24-godziny)

Zobacz oferty

Średnia ocena: 4.99/5

sephora.pl
Średnia ocena: 2.50/5

zobacz więcejzwiń

Krem łagodzi, wycisza podrażnienia i regeneruje. Utrzymuje zrównoważony ekosystem skóry. Ekstrakt z jagód pieprzu tasmańskiego o natychmiastowym działaniu wyciszającym, przeciwzapalnym i uszczelniającym naczynia krwionośne. Redukuje obrzęki, zaczerwienienie i uczucie pieczenia. Wyciąg z komórek macierzystych zielonej marchwii posiada działanie kojące, wycisza stany zapalne i zmniejsza zaczerwienienia. Chroni komórki przed utlenianiem DNA. Buduje od podstaw tolerancję skóry, minimalizując reakcję na czynniki drażniące. Skwalan zapobiega utracie wody z naskórka, wzmacnia go i uszczelnia. Zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry.

Kompleks prebiotyków i probiotyków to innowacyjne zestawienie wyciągu z korzenia yakon, prebiotyków oraz probiotyków, które umożliwia utrzymanie prawidłowego ekosystemu na skórze. Zapewnia jej zrównoważone, fizjologiczne funkcjonowanie i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych. Witamina E łagodzi podrażnienia i wspomaga regenerację naskórka. Olej SPF mieszanka ekologicznych olejów: ryżowego oraz sezamowego. Chroni skórę przed skutkami promieniowania UV, doskonale nawilża, wygładza i uelastycznia skórę. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy zapewnia dodatkowe działanie przeciwzmarszczkowe. Syrop kukurydziany otrzymywany w procesie hydrolizy enzymatycznej skrobi. Nawilża i wzmacnia wrażliwą skórę twarzy. Posiada działanie zmiękczające.
Główne składniki: oligosacharydy i fruktooligosacharydy z korzenia yakon, kompleks prebiotyków oraz probiotyków, wyciąg z pieprzu tasmańskiego, wyciąg z komórek macierzystych zielonej marchwi, olej SPF, syrop kukurydziany, skwalan, witamina E.

idealny na zimę

Używam tego kremu zimą i sprawdza się doskonale. Ogólnie jestem osobą, która nie lubi gęstych konsystencji natomiast ten krem jest w punkt na jesień i zimę. Nie za gęsty, nie ultra lekki. Bardzo dobrze wchodzi w skórę, pozostawia ją gładką. Zimą zwykle mam większą skłonność do przesuszenia, wyprysków - krem pomaga mi w walce z tymi niedoskonałościami. Ma delikatny zapach. No i ten naturalny skład ;)

moja cera go kocha

Używam ten krem na noc zazwyczaj po szalonych zabiegach na noc, jak peelingi, głębokie oczyszczanie itd i muszę przyznać, że naprawdę dobrze działa. :) Skóra jest po nim miekka, bez zaczerwień, rano jest w naprawdę dobrej kondycji. Nie jest też cięzka. Jego formuła jest na tyle fajna, że nie ma opcji, aby zatkała mi pory. Szybko się wchłania, nie zostawia tłustego filmu, tylko wręcz przeciwnie. Skóra jest sucha i mięciutka.

Kosmetyk, który jest ze mną od lat!

Perfect Balance kupiłam pierwszy raz już kilka lat temu na jednym z dni z marką Alkemie w sklepie stacjonarnym z naturalnymi kosmetykami. Potrzebowałam kosmetyku, który będę mogła używać zarówno na dzień, jak i na noc, oraz przede wszystkim takiego, który wyciszy moje podrażnienia i będzie dobrze nawilżał. Konsultantka od razu poleciła mi to cudo i tak się zaczęła nasza wspólna historia, która trwa do dziś! Jest idealny i chyba póki co nie znalazłam jego zamiennika. Używam różnych produktów z tej marki - bo należę do tych osób, które jak już testują produkty, to od razu cały asortyment :))))) natomiast ten krem jest moim kremem codziennym niezależnie od pory roku - czasem stosuje go zamiennie z innymi kremami, olejkami - w zależności od dodatkowych potrzeb - ale zawsze muszę mieć uzupełnione jego zapasy!

Od nienawiści do miłości (???)

Gdybym pisała tę recenzję dwa miesiące temu, nie byłaby zbyt przychylna. Jednak w październiku nastąpiło kilka zawirowań w moim życiu dzięki czemu przyjrzałam się na nowo swojej pielęgnacji, wiem co psuje mi skórę i wiem, że ten krem to bardzo dobry produkt.

1. Wydajność - używam go nieprzerwanie od 5ciu miesięcy! Głównie tylko na noc, teraz tylko na dzień ale zdarzały się tygodnie, ze stosowałam go i na noc i na dzień. Cena jest zupełnie adekwatna do tej wydajności.
2. Działanie - cudownie nawilża i odżywia skórę, po użyciu jest taka miękka i jedwabista. Co mnie wcześniej nie przekonało - nic nie zrobił z moimi czerwonymi plamkami w bruzdach nosowo-wargowych. Ale już mu wybaczam.
3. Bardzo szybko się wchłania, nie zostawia uczucia ściągnięcia
4. Z podkładem mineralnym dogaduje się znakomicie
5. Poręczne opakowanie

Dzięki niemu, jednak nie stawiam krzyżyka na Alkemie (a tak mialam zrobić pobserum z witaminą C) i będę testować dalej.

Póki co, kremu nie kupię ponownie, bo mam szafę wypchaną różnościami na dwa lata.... Zobaczymy, jeslinie znajdę lepszego cudu, to z pewnością do niego wrócę

Udany prezent

Jest to pierwszy i na razie jedyny produkt tej marki. Krem doskonale nawilża i po dłuższym czasie stosowania można zauważyć, że skórą robi się bardziej wyciszona i jeżeli jednak coś wyskoczy to w dalszym ciągu goi się odrobinę szybciej ( takie przynajmniej mam wrażenie). Skład jest przepiękny i rozumiem, że to on pociąga tak wysoka cene - ja dostalam go w prezencie i cieszę sie, bo nie wiem czy zdecydowałabym się na niego w innym wypadku.

Dobry na dzień i na noc.

Lubię kosmetyki z dobrym składem. Alkemie pojawiło się u mnie kilka miesięcy temu. Na początku jeden produkt. Szybko jednak zaczynało przybywać kosmetyków Alkemie na mojej półce. Ten równoważący krem jest dla mojej skóry idealny. Delikatny, nawilżający i co najważniejsze-nie zatyka porów. Konsystencja idealna, szybko się wchłania pozostawiając na skórze przyjemny w dotyku efekt. Moja skóra, skłonna do zaczerwienień wycisza się. Krem ma dla mnie przyjemny zapach. Używam go na dzień i noc z przerwami na olejek superfood. Mnie pasuje w pełni.