Biotique, Bio Almond, Soothing & Nourishing Eye Cream (odżywczo-wygładzający krem pod oczy `Bio migdał`)

Delikatny krem pod oczy z organicznym ekstraktem z migdałów firmy Biotique to kompozycja naturalnych ekstraktów roślinnych i naturalnych olejków. Ten krem pod oczy rozjaśnia i rozświetla kontury oczu. Wygładza suche linie, niweluje cienie i obrzęki.

• Jaiphal Oil (Myristica Fragrans),
  • Almond Oil (Prunes Amygdalus),
  • Sunflower Oil (Helianthus Annuus),
  • Bihidana Gel (Pyres Cydonia),
  • Sikta Tail Q.s

Nie polubiliśmy się, ale ma potencjał

Kupiłam krem stojąc przed półką w sklepie z kosmetykami naturalnymi - w internecie nie znalazłam żadnych recenzji tego kosmetyku, więc zdecydowałam się zaryzykować.

Przez lata raczej nie skupiałam się na pielegnacji skóry pod oczami. Szukałam czegoś, co nawilży ten obszar i, być może, nieco zmniejszy moje pierwsze zmarszczki i zredukuje cienie (należę obecnie do kategorii 25-30 lat ;)). Nawilżenie jest mi zwłaszcza potrzebne, bo przechodzę często kuracje retinoidami i kwasami - a wtedy łatwo o tzw. "efekt staruszki" przez przesuszenie skóry pod oczami.

Konsystencja bardzo fajna, zbita, krem łatwo się nakłada. Niestety nie nadaje się do stosowania rano pod makijaż, dość szybko warzy się pod korektorem.

Efekty po miesiącu: skóra pod oczami nieco bardziej nawilżona, cienie pod oczami też jakby mniejsze. Ze zmarszczkami nic się nie zadziało. Być może za szybko, by to stwierdzić, ale musiałam przestać używać tego kremu. Często migruje do oczu i najwyraźniej ma w składzie coś, co mnie podrażnia - oczy wieczorem przed snem mnie od niego lekko szczypią, dlatego musiałam go odstawić.

Patrząc na skład, muszę powiedzieć, że ten krem może bardzo pomóc w nawilżeniu i zmniejszeniu zmarszczek pod oczami, ale ze względu na podrażnienie nie jestem w stanie go ocenić długofalowo. Cena nie powinna być bardzo odstraszająca jak na jego wydajność (ja zapłaciłam 37 zł) - przy codziennym używaniu wystarczy nam spokojnie na 3 miesiące lub dłużej.

Myślę, że warto go spróbować, bo ma potencjał, skład jest bardzo treściwy i naturalny. Na ten moment - oddaję go mamie (50+) w nadziei, że jej bardziej się przyda :)