Welcos, Jeju Natural Canola Honey Mask (Maska w płachcie z ekstraktem z miodu rzepakowego)

Maseczka w płacie o działaniu odżywczym i nawilżającym. Dzięki ekstraktom z miodu rzepakowego, sprawia, że skóra staje się miękka i wygładzona, a także przywraca jej witalność i blask.

Kupuję od wielu miesięcy

Maseczki Welcos z serii Jeju kupuję już od kilku miesięcy. Wszystkie jak dla mnie są dobre. A do tego są tanie. Problemem może być jedynie dostępność. Osobiście kupuję je na ebay w koreańskim sklepie. Stacjonarnie niestety ich nigdzie nie widziałam.

Sama maska to bardzo dobrze nasączona płachta, która dobrze przylega do twarzy. Po 20 minutach zaczyna lekko wysychać więc trzeba ją ściągnąć. Zapach jest przyjemny, lekko miodowy. Esencja na twarzy długo się wchłania i zostaje delikatna warstewka, ale nie lepi się.

Działanie maski jest bardzo dobre. Naprawdę nawilża, odżywia, odświeża cerę i sprawia, że jest miękka i przyjemna w dotyku.

powierzchownie idealna

Komplet tych maseczek udało mi się dorwać w TK Maxx - za 10 sztuk zamkniętych w solidnym, kartonowym pudełku, które z powodzeniem może służyć do dalszego ich przechowywania, zapłaciłam jedyne 28zł ! Na pierwszy rzut oka wydają się być produktem idealnym, ale niestety to tylko pozory :( Ale zaczynając od początku - po pierwsze maseczka jest solidnie nasączona esencją, więc nakładając ją na twarz doświadczam miłego uczucia ochłody, nawet jeśli nie trzymałam saszetki w lodówce. Co więcej, pierwszy raz spotkałam się z tak dopasowaną "płachtą" - zazwyczaj maseczki tego typu nie pasują do mojej twarzy, bo mają za małe dziurki na oczy albo w ogóle wycięcia znajdują się nie w tych miejscach, co trzeba. Dodatkowo, muszę przyznać, że bardzo podoba mi się zapach maseczki - zazwyczaj nie zwracam na to uwagi, jednak w tym wypadku jest on naprawdę przyjemny, miodowy. Jeżeli chodzi o samo działanie - nie mam zarzutów, ściągając maseczkę po 20 minutach z twarzy esencja całkiem szybko się wchłania, pozostawiając twarz wygładzoną, nawilżoną i odżywioną, a co dla mnie najważniejsze - nadaje cerze taki piękny, zdrowy efekt "glow", niczym zabieg bankietowy :) Mimo tych wszystkich zalet, ma niestety jedną, bardzo znaczącą wadę, przez którą nie mogę wystawić 5 gwiazdek - nieprzyjazny skład ! Zawiera substancje, które mogą podrażniać skórę i oczy, a także w połączeniu z innymi związkami mogą stać się rakotwórcze ! Dlatego przestrzegam alergików i wrażliwców - mi po jej zastosowaniu nic złego się nie dzieje, ale innych może uczulać !