Schmidt`s, Bergamot + Lime, Natural Deodorant (Dezodorant z bergamotką i limonką w kremie)

Cudowne połączenie zapachów bergamotki i limonki przypomina piękne, słoneczne letnie dni. Eteryczne olejki tych roślin mają dezynfekujące właściwości.
Dezynfekujące i lecznicze działanie
Nietestowany na zwierzętach i wegański
Bez aluminium

ftalanów.

ochronne
zapachowa
w słoiczku

inny zapach, ale jestem zadowolona

Mam wersje Ylang Ylang i Nagietek. Uważam że podczas korzystania z naturalnych dezodorantów warto pamiętać, że rządzą się swoimi prawami. Ja używam naturalnych i dezodorantów z aluminium naprzemiennie. Moje zasady są następujące:
1. Naturalnych używam podczas noszenia swobodnych codziennych ubrań, najlepiej z otwartymi pachami.
2. Nigdy nie używam naturalnych dezodorantów podczas pełnych stresu dni, kiedy biegam po mieście.
3. Nigdy nie używam naturalnych dezodorantów podczas noszenia bardzo obcisłych albo uroczystych ubrań :)
Akurat ten dezodorant jest przyjemny w użyciu. Nabieram go palcami ze słoika i smaruje pachy, później myje ręce. Palce są wygodniejsze niż dołączona szpatułka. Pachnie specyficznie, bo do zapachu dezodorantu dołącza nuta sody, którą zawiera. Jest to do przejścia :) Dezodorant nie chroni przed wilgocią, ale skutecznie radzi z brzydkim zapachem. Ja byłam zadowolona, chociaż podejrzewam, opakowanie wyda się większości ludzi niewygodne. Polecam spróbować, przyjemny w użyciu i wydajny dezodorant.

Nie działał i w pewnym momencie podrażnił

Byłam dzielna i starałam się dać mu szansę. Zużyłam całe opakowanie i na tym skończyła się moja przygoda z tą marką.
Przede wszystkim ten dezodorant nie spełnia swojej funkcji. Po prostu nie działa. Ma bardzo ładny cytrusowy zapach w opakowaniu, ale w żadnym wypadku nie zabezpiecza przed potem!
Jeśli chodzi o sposób aplikacji - nie miałabym zastrzeżeń do tego, że muszę nabierać dezodorant ze słoika. Dużo gorszy był fakt, że dezodorant najzwyczajniej w świecie się kruszył! Gdyby konsystencja była kremowa, bez problemu nabierałabym szpatułką potrzebną porcję. Ponieważ wszystko się kruszyło, robiłam wokół siebie bałagan, a produkt się marnował.
Wisienką na torcie porażek związanych z tym dezodorantem był moment, kiedy zaczął mnie podrażniać. Słyszałam że to częste w przypadku dezodorantów na bazie sody...
Absolutnie nie polecam.

Trudności napotkałam już na samym początku... Dodatkowo zerowy efekt zniechęca do dalszego użytkowania...

Podążając nurtem mojej naturalnej filozofii życia- tj. życie w zgodzie z naturą, wykluczenie z jadłospisu produktów wysoko przetworzonych i na samym końcu pielęgnacja oparta na czystych, naturalnych, krótkich składach nie może być inaczej aby pominąć dezodorantu naturalnego z bergamotką i limonką w kremie.

Mój pierwszy i co warto na wstępie zaznaczyć ostatni słoiczek kupiłam w jednej z drogerii internetowych za około 70-90zł. Dokładnie nie potrafię określić- było to tak dawno temu, że nie pamiętam.
Produkt kupiłam z myślą o naturalnym zabezpieczeniu na lato przed potem i nieprzyjemnym zapachem. Co ciekawe i ważne w tym aspekcie nigdy nie mogłam się skarżyć na problemowość w dziedzinie nadmiernej potliwości.
Od tego typu produktu oczekuję pielęgnacyjnych właściwości wrażliwej skóry pod pachami, neutralizacji zapachu i ewentualnie wspomagania z potliwością... Aczkolwiek nic na zasadzie jak zaznaczyłam problemowych spraw...

Zacznę może od spraw technicznych. Sama sobie dziwię się, że nie zniechęcił mnie sposób podania i aplikacji produktu. Słoiczek z zakrętką. Co ciekawe do aplikacji używam dłoni, więc zanim rozprowadzę formułę rozsmarowuję ją w dłoniach. Nieprzyjemna sprawa. Dłonie ukidane od początku. Dodatkowo niby kremowa formuła niestety nie do końca jest kremowa... Mianowicie mocna zbita, lubi się kruszyć zanim rozpracuję ją w ciepłych dłoniach część zdarza się, że wyląduje na podłodze...

Jedynym aspektem jaki mogę sobie chwalić w tym produkcie jest zapach. Rześki, przyjemny, energetyzujący i w zasadzie tyle. Trwałość na poziomie zerowym. W żadnym razie nie jest wyczuwalny w ciągu dnia.

Dezodorant rozczarował mnie na każdej płaszczyźnie. I podczas aplikacji. Co z bardziej nieprzyjemnych spraw zaaplikowany na skórę po depilacji podrażnia i powoduje pieczenie- skóra staje się zaczerwieniona. Masakracja. W żadnym razie nie daje uczucia świeżości, komfortu. Nie zabezpiecza przed potem- niestety muszę stwierdzić, że podczas użytkowania zauważyłam wzmożoną potliwość- na zasadzie mokrych plam pod pachami, nieestetycznie wyglądających mokrych placków na ubraniach. Z czym nigdy nie miałam problemu.
Poczyniłam dużą ilość podejść, prób jednak odpuściłam gdy utwierdziłam się w przekonaniu, że produkt podrażnia moją wrażliwą skórę, powoduje nieprzyjemne pieczenie i zaczerwienienie pod pachami. Nie polecam i nie zdecyduję się na zakup nigdy, ale to nigdy więcej.

Słabiutki

Poszukując dezodorantu z dobrym składem, bez aluminium trafiłam na ten kosmetyk. Niestety nie jestem zadowolona. Cena wygórowana, a działanie żadne. Pociłam się przy nim okropnie, mimo że to nawet nie było lato, a zima, a co gorsza nie zapobiegał on brzydkiemu zapachowi potu. Przez ten czas kiedy go używałam czułam się okropnie nieświeżo, ale dałam mu trochę czasu i czekałam na cud. Nic z tego. Jedyne co jest fajne w tym kosmetyku to zapach, ale i tak w niczym on nie pomaga. Dodając do tego specyficzny sposób aplikacji i ciężki szklany słoiczek jestem zdecydowanie na nie. Pieniądze wyrzucone w błoto. Żałuję,że nie kupiłam na próbę mniejszego opakowania. Podrażnień ani uczulenia nie zaobserwowałam, ale to nie poprawi mojego zdania o tym dezodorancie. Wydajny pewnie i jest, ale nie mam zamiaru się o tym przekonać. Nie polecę go nikomu.

Nawet działa, ale jakim kosztem...

Kupiłam deo na fali przerzucania się na naturalne kosmetyki. Jeśli chodzi o deo, ideału nie znalazłam niestety (w zasadzie znalazłam, ale dezodorant został wycofany zanim zużyłam pierwsze opakowanie) . Schmidt's był jednym z faworytów. W miarę działał (jak na naturalne produkty), ale po kilku tygodniach używania pod pachami pojawiły mi się wielkie, czerwone gule.
Rąk nie mogłam opuścić, chodziłam z rozpostartymi, jakbym stołki nosiła.
Podejrzewam, że soda podrażniła mi cienką i delikatną skórę pach, a moje mieszki włosowe zamieniły się w bomby.

Po kilku dniach bolesność skóry ustąpiła, a po kilku tygodniach wróciłam do Schmidtsa. I co? Znowu to samo!

Wiem, że wiele osób sobie ten produkt chwali. Być może moje pachy są wrażliwe, aczkolwiek soda jest subtancją żrącą. Zalecam rozwagę.

Ponadto niestety olej kokosowy robi tłuste plamy na odzieży i zażółca jasne ubrania.

Działanie 3/5
Skutki uboczne 1/5

Dobry dla mało wymagających

Dezodorant pięknie pachnie i czuć go pod pachą. Przy bardzo małej potliwości spełnia swoje zadanie - nie czuć potu, pacha jest sucha. Niestety przy odrobinie większej potliwości brak działania dezodorantu. Odbarwia ubrania pod pachami.

Dobre działanie, niestety odbarwia ubrania

Bardzo dobry antyperspirant o bardzo dobrym składzie bez:aluminium, glikolu propylenowego, parabenów, ftalanów. Produkt umieszczony w słoiczku z dołączona szpatułka do nabierania. Dobrze się rozsmarowuje. Jest bardzo wydajny, niewielka ilość wystarczy do zasmarowania całej pachy. Skuteczny, chroni przed nieprzyjemnym zapachem w 100%, oczywiście w niekorzystnych warunkach nie uchroni od mokrych pach. Niestety największą wadą (którą niestety odkryłam za późno) jest to, że odbarwia ubrania. Zniszczył mi niestety nie jedną bluzkę zanim to odkryłam, ale ten fakt całkowicie przekreśla moje dalsze uzytkowanie tego produktu.