CeraVe, Nawilżający balsam do skóry suchej i bardzo suchej

CeraVe, Nawilżający balsam do skóry suchej i bardzo suchej

3 KLUCZOWE CERAMIDY, ABY WSPIERAĆ ODBUDOWĘ NATURALNEJ BARIERY OCHRONNEJ SKÓRY

Opracowane we współpracy z dermatologami balsam o bogatej formule.
Nawilża i wpiera odbudowę bariery ochronnej skóry twarzy i ciała.

Zawiera 3 kluczowe ceramidy i kwas hialuronowy.
Odpowiedni dla dzieci i dorosłych.
Bezzapachowy, hypoalergiczny i niekomedogenny.

Technologia MVE - Kontrolowany proces nawilżenia przez cały dzień.
Kwas Hialuronowy - wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry

CeraVe

Polecam ten balsam, jest bardzo delikatny i odpowiednio nawilża skórę, dzięki czemu jest jędrna i miła w dotyku. Myślę że będę częściej go używać i będzie jednym z moich ulubionych kosmetyków

It rubs the lotion on its skin

W internetowych kręgach entuzjastek pielęgnacji skóry słynny „Cerave in the tub” to już chyba więcej niż legenda – aż dziwne, że nie sięgnęłam po niego wcześniej. Na szczęście wreszcie naprawiłam to zaniedbanie – i, co tu dużo mówić, z przyjemnością dołączam do chóru zachwytów. ????

Na początek zaznaczę, że używam tego produktu wyłącznie do twarzy i szyi. Rano pod krem z filtrem nakładam zwykłą warstwę, na noc na serum z substancją aktywną – warstwę znacznie hojniejszą.

W obu zastosowaniach krem robi dobrą robotę. Ma skład, który sprawia, że jest idealnym „jałowym”, regenerującym nawilżaczem: w sam raz do stosowania do spółki z rozmaitymi substancjami aktywnymi. Łatwo się rozprowadza i przyjemnie wchłania, a stosunek ceny do ilości kremu, jaką otrzymujemy, jest absolutnie nie do pobicia. Można bez żalu nałożyć go bardzo dużo – uwielbiam produkty, które zachęcają do tego, żeby ich nie żałować, a jednocześnie są nienagannej jakości.

Jedno, co mnie nie zachwyca, to opakowanie. Nie jestem fanką ładowania paluchów do słoiczka. Ale wymagać od produktu, który Bogiem a prawdą jest przede wszystkim balsamem do ciała, a nie kremem do twarzy, żeby był zapakowany w sposób optymalny dla kremu – to już byłoby bezczelne.

Na koniec ostrzeżenie: przez kilka pierwszych dni stosowania tego produktu na mojej twarzy pojawiała się drobna kaszka zamkniętych zaskórników. Po krótkim czasie wszystkie zniknęły bez śladu bez jakichkolwiek starań z mojej strony. Nie wiem, czy wywołał je CV, czy krem z filtrem, którego zaczęłam używać równolegle, czy po prostu jakoś tak wyszło, ale tak było i z kronikarskiej uczciwości chciałabym to zaznaczyć.

ma zapach

Nie do końca jest to krem bezzapachowy, on jest tylko bez dodatku perfum, więc pachnie składnikami z których się składa. I dla mnie ten zapach jest średnio przyjemny, ale też nie przeszkadza.

Jeśli chodzi o działanie to chyba wszystko zostało już napisane i wszystko potwierdzam. Bardzo dobrze nawilża bez pozostawiania tłustej czy lepkiej warstwy. Konsystencja gęsta, ale dobrze się rozprowadza i wchłania. Kolor biały. Używam na stopy, dłonie i łydki. Do twarzy, choć mam suchą skórę, używam bardzo sporadycznie, głównie na noc, ponieważ po kilku godzinach od nałożenia skóra zaczyna się przetłuszczać.

fajny produkt

Balsam bardzo fajnie mi się sprawdził. Mam skórę bardzo suchą, więc jestem wymagająca jeśli chodzi o takie produkty. Ten mnie nie zawiódł. Fantastycznie nawilża, skóra już po pierwszym użyciu wydawała się być w lepszej kondycji. Nie ma zapachu, co mnie osobiście bardzo odpowiada. A najważniejsze, natychmiastowo się wchłania. Nie lubię czekać aż balsam przestanie się lepić. Ten wchłania się od razu. Jedyny minus jaki zauważyłam to taki, że spowodował u mnie uczulenie na twarzy. Jeśli, więc ktoś ma skórę twarzy równie wrażliwą i uczula go wiele produktów to nie polecam stosować go do twarzy. Do reszty ciała jak najbardziej. Warto podkreślić, że produkt jest bardzo wydajny, wystarczy niewielka jego ilość aby pokryć całe ciało.

ZALETY: szybko się wchłania
bezzapachowy
nie pozostawia lepkiej warstwy
wydajny

WADY: spowodował u mnie uczulenie na twarzy
duże, dość ciężkie opakowanie, które jest niewygodnie do podróży

Świetny balsam

Ratunek dla kobiet z przesuszoną skórą. Ten balsam działa i doskonale radzi sobie z bardzo problematyczną skórą. Jest gęsty, ale nie zostawia na skórze tłustego filtru, nie ma zapachu. Od pierwszego użycia można się uzależnić jeżeli szuka się mocno nawilżającego dermokosmetyku, którego działanie ma być długofalowe.

Mój ulubiony balsam

Używałam kilku fajnych, bezzapachowym balsamów, ale ten jest moim ulubionym. Nie mam mu nic do zarzucenia - dobrze się rozprowadza, dobrze i na długo nawilża (mam skórę suchą), nie jest tłusty, nie podrażnia, jest bezzapachowy. Więcej od balsamu nie wymagam. Nakładam go na mokro po kąpieli i pozwalam skórze wyschnąć samej. Próbowałam go stosować również do twarzy i był ok, ale niestety mi się rolował, być może nie lubił się z kosmetykami, które nakładałam pod niego. Jeśli chodzi o opakowanie to jest ok, choć wolę tubki. Cena mogłaby być niższa, ale jest dla mnie do przełknięcia. Używam go od kilku lat, jeszcze zanim był dostępny na polskim rynku, krem na rynek amerykański ma trochę inny skład, ale nie zauważyłam różnicy w stosowaniu.

Świetny - zauważalnie nawilża , wygładza i koi

Balsam otrzymałam w paczce ambasadorskiej z wizażu. Rozglądałam się za nim od jakiegoś czasu jednak w moim mieście nie jest on dostępny stacjonarnie. Moja skóra na nogach i rękach jest normalna i nie mam skłonności do podrażnień , jednak ze skórą suchą częstym zaczerwienieniem i alergiami boryka się co jakiś czas mój syn - mogliśmy więc go sobie potestować we dwoje - i jestem z niego naprawdę bardzo zadowolona.

Opakowanie jest bardzo proste i skromne - to zwykły zakręcany słoiczek z dobrej jakości plastiku. Typowy produkt który bardziej niż na wyglądanie nastawiony jest na działanie. Ma również dość dużą gramaturę przez co jest szalenie wydajny.

Nie ma żadnego zapachu i mimo iż uwielbiam pięknie pachnące masła i balsamy do ciała tutaj nie jest to dla mnie wada. Docelową grupą odbiorców tego balsamu są posiadacze skóry suchej i bardzo suchej więc wiadomo , że dla wielu takich osób brak zapachu a co za tym idzie mniej inwazyjna formuła jest wręcz zbawienna. Zaskoczyła mnie konsystencja - ma to być balsam ale tak naprawdę to gęste masło. Bardzo szybko jednak rozciera się po ciele bez lepienia się do ubrań i bez bielenia ich.

Skóra po użyciu jest świetnie nawilżona i nawodniona , gładka i miękka w dotyku , a co najważniejsze efekty działania pielęgnacyjnego tego kosmetyku nie są krótko trwałe - ja posiadaczka cery normalnej która nawilżenie zazwyczaj optymalizuje sobie wypustami z drogerii czy katalogu avon odczuwam świetne nawilżenie ciała przez całe 24 godziny od aplikacji. Uważam , że to świetny wynik.

Balsam jest przeznaczony również do twarzy , a jako , że zawiera kwas hialuronowy który uwielbiam za zbawienny wpływ na skórę , stosuje CeraVe jako maskę na twarz dwa razy w tygodniu - efekt jest świetny. Cera nawilżona przez co produkcja sebum jest ustabilizowana ( moja skóra twarzy jest mieszana ) dodatkowo twarz po zastosowaniu takiego kompresu maseczkowego z automatu robi się miękka w dotyku i delikatnie sprężysta. A to wszystko bez żadnego zapchania porów mimo gęstej i treściwej konsystencji produktu.

Wspominałam na początku recenzji iż testuje go razem z synem i ten produkt jest naprawdę delikatny i bezpieczny dla wrażliwej dziecięcej skóry - u syna przynosi ukojenie w przypadku przesuszonych łokci czy kolan , a nawet niweluje je na tyle , iż od ponad miesiąca moje dziecko na suche piekące miejsca na ciele nie narzeka. Dodatkowo bardzo złagodził objawy delikatnego uczulenia ( tak to jest gdy się dziecko puści do kolegi a one wtedy radośnie napycha się batonami bo przecież matka nie widzi :D ) 12 godzin po nasmarowaniu policzków i nosa gdzie zaczął pojawiać się leciutki wysyp alergiczny wszystko przeszło jak ręką odjął. No po prostu super.

Świetny produkt nie tylko pielęgnacyjny ale taki nawet leciutko leczniczy. Szalenie wydajny. Nie uczula nie podrażnia. Działa :) Nie można nie polecić - wyróżnienie na gali hit KWC jest moim zdaniem jak najbardziej uzasadnione.

Świetny balsam dla skóry wrażliwej

Balsam ma bardzo treściwa konsystencję, sprawdza się przy skorze atopowej. Nawilża, zabezpiecza, pozostawia długie uczucie komfortu. Skóra jest gładka, a podrażnienia zlagodzone.

Moja skóra go pokochała :)

Idealny do alergicznej przesuszonej skóry. Polecam to z ręka na sercu. W połączeniu z emulsja nawilżają to majstersztyk. Balsam nawilża, nie pozostawia tłustej warstwy, szybko się wchłania. Poprawa cery już po pierwszym zastosowaniu.

Odpowiadający kosmetyk

Balsam ten stosuje jako maskę na twarz na noc. Nie uczula, nie zapycha i sprawia wrażenie że skóra jest bardzo nawilżona. Mój mąż też ode mnie pobiera bo ma ATZ i sprawdza się świetnie. Lepiej niż cethapil.

Dermokosmetyk którego szukałam od dawna, nawilżenie, opakowanie, wydajność, wszystko na plus, kosmetyk który świetnie wpływa na cerę i namlj portfel. Świetny balsam, brakuje mi tylko kwiatowego zapachu, który kocham.

CeraVe nawilżający balsam

Jeden z najlepszych balsamow jakie dotąd stosowałam w 100 %mogę polecić jest idealny dla mojej wrażliwej i delikatnej skóry głęboko nawilża moja suchą skórę

Dobry kosmetyk

Działanie tego balsamu jest.. dobre! Po posmarowaniu mamy skórę jak u niemowlaka, nawilżenie ewidentnie jest. Jednak nie wchłania się tak super co mnie totalnie zaskoczyło. Spodziewałam się też nieco lżejszej formuły i po nałożeniu na rękę zrezygnowałam z nałożenia na twarz, bo bałam się „zapchania” o.o Stosuję go więc na resztę ciała i spełnia wymagania, nie jest to jednak efekt wow. + wersja nowa-tubkowa jest przynajmniej dla mnie trudna do otwierania, co jest na minus, jeśli chcę szybko zrobić balsamowanie lub dołożyć produkt, ale też na plus, bo jest pewność, że w podróży nie ulegnie zniszczeniu i nic się nie wyleje.