Ekos, Maska do włosów z hydrolizowanymi proteinami nasion moringa

Ekos, Maska do włosów z hydrolizowanymi proteinami nasion moringa

Maska do włosów Ekos zawiera hydrolizowane proteiny nasion moringa, które zapewnią naturalną ochronę i pielęgnację Twoich włosów. Nadaje się doskonale zwłaszcza do włosów zniszczonych na skutek farbowania czy używania suszarki oraz narażonych na czynniki atmosferyczne.

Swoje działanie odbudowujące zawdzięcza w szczególności obecności protein o małych wymiarach, które są łatwo i szybko wchłaniane przez włosy przynosząc natychmiastowe efekty. Ponadto, produkt zawiera wyciąg z organicznego owsa, który głęboko odżywia włosy.

Połączone działanie tych dwóch składników dodaje włosom objętości i sprawia, że stają się miękkie, mocne i lśniące.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Behenamidopropyl Dimethylamine, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Butter*, Lactic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Coco-Caprylate, Hordeum Vulgare Seed Extract*, Parfum (Fragrance), Hydrolyzed Moringa Oleifera Seed Extract, Glycerin,Panthenol, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Linalool. * pochodzenia organicznego 98,3 % pochodzenia naturalnego; 11,4 % pochodzenia organicznego (całości po odjęciu wody)

Dobra, ale nie idealna

Maskę kupujemy w dużym pudle o pojemności 500 ml za 28 zł, więc cenowo wypada naprawdę korzystnie. Tym bardziej, że produkt jest gęsty, a więc wydajny.
W tej cenie, to naprawdę super maska, ale ja lubię efekt błyszczących włosów i to, że maska pozostawia włosy bez połysku, jest dla mnie sporym minusem.

Ponadto włosy mam obecnie podcięte, końcówki w dobrej kondycji, ale po tej masce włosy zaraz po myciu potrafią mi piać. Co prawda te krótsze, spod spodu, ale normalnie ich nie widzę, zwykle wszystkie włosy wyglądają równo, przy tej masce mam wrażenie, nieco się puszą. Efekt ten nie jest mocno widoczny, ale jeśli włosy mają skłonność do puszenia, to może być (moje są proste jak druty).

Poza tym nie można narzekać. Maska regeneruje włosy, pogrubia optycznie. Efekt pogrubienia, z kolei bardzo mi się podoba. Z reguły mocno wygładzające maski robią z włosów mysi ogonek, a tu kita robi się nagle grubsza.

Spoko maska, ale spodziewałam się nieco więcej po zachwytach jakie słyszałam na jej temat. Nie jest moim ideałem, ale jakość vs cena wypada przyzwoicie.