Chic Chiq, de la Mer, Nawilżająca i odżywcza maseczka

Chic Chiq, de la Mer, Nawilżająca i odżywcza maseczka

Pojemność 1 szt

Nawilżająca i odżywcza maseczka z algami Spirulina i trawą cytrynową, która orzeźwi zmęczoną skórę.

Wykorzystaj nawilżającą i odżywczą moc morza z maseczką de la Mer. Orzeźwiająca i przeciwstarzeniowa maseczka dostarcza skórze dodatkowego odżywienia i nawodnienia, które zmęczonej cerze są bardzo potrzebne.

Maseczka de la Mer zawiera algi Spirulina bogatą w witaminę A i C – mocne antyoksydanty opóźniające proces starzenia się skóry. Przeciwzapalne właściwości Werbeny pomagają w szybszym leczeniu się ran i infekcji sprawiając, że skóra wygląda świeżo. Jęczmień pomaga zachować elastyczność skóry sprawiając, że staje się gładka i mocna.
Spirulina – silnie nawilżająca i przeciwstarzeniowa alga
Werbena – nawilżająca, antyoksydant
Jęczmień – zachowuje elastyczność skóry i poprawia jej wygląd

Nie dla mnie

Nasza maseczka w postaci proszku znajduje się w metalowej zakręcanej puszce. Całość za to znajduje się w bambusowym, bardzo lekkim słoiczku i prezentuje się bardzo elegancko. Pojemność mojej wersji to 100 ml, która według producenta ma starczyć na 8 użyć. Sama nie liczyłam dokładnie, ale wydaje mi się, że było ich nieco więcej.
Jak już wspominałam nasza maseczka jak na algi przystało ma postać proszku, więc wymaga dodatkowego przygotowania. Zanim przejdę do niego wspomnę o zapachu - proszek ma świeży zapach trawy cytrynowej, ale po zmieszaniu już trochę zanika i czuć charakterystyczną algową woń.
Jeśli chodzi o przygotowywanie i aplikację maski to miałam z nią największy problem. Nie ukrywam, że przez nią (i ściąganie) nie za często powracałam do maski. Ale od początku.. Producent zaleca wymieszać 2 - 3 łyżki proszku z wodą, jednak ja zawsze robiłam to na oko bardziej :D Dużym problemem było uzyskanie dobrej konsystencji - często bowiem tworzyły się grudki. Z czasem zauważyłam, że najlepiej proszek dodawać do wody, a nie na odwrót.
Na pewno kojarzycie te filmiki, czy opinie, gdzie dziewczynom maski algowe schodzą ładnym płatem całościowo z twarzy. Jednak.. to nie w tej masce :D Długo zastanawiałam się co robię źle, bo maska często zasychała, a jak już się rwała to małymi kawałeczkami.. Strasznie mnie cały proces ściągania irytował, bo trwał długo i brudził całą umywalkę. Jednak z czasem zauważyłam, że producent pisze o rolowaniu maski i jej zmyciu, więc okazało się, że wszystko jednak robię dobrze :D Od tego momentu zazwyczaj po prostu zmywam większość tej maski, bo nie mam do niej cierpliwości.
Długo rozpisałam się o samym przygotowaniu, więc najwyższy czas na działanie! Najczęściej maskę stosowałam po aktywności fizycznej, bo fajnie odświeżała cerę i lekko ją chłodziła. Po zastosowaniu maski twarz była mega gładziutka i lekko nawilżona. Ogólnie efekty były jak najbardziej dobre, ale sama aplikacja i cena jest mocno odstraszająca. Za opakowanie 100 ml (jak moje) musimy bowiem zapłacić ok. 81 zł.. Mniejsze opakowania 8 g w saszetkach z tego co widziałam kosztują ok. 20 zł. Dla mnie to za dużo, zwłaszcza, że jak się domyślacie aż takiej przyjemności i relaksu nie czułam podczas aplikacji tego produktu :D Ale być może komuś bardziej przypadnie do gustu, jeśli lubi maski algowe i nie przeszkadza mu mieszanie i potem usuwanie maski. Wiele osób chwali produkty chic chiq, więc cieszę się, że miałam okazję wypróbować te maski.

Super

Maseczka jest zielonym proszkiem, który po rozmieszaniu z gorącą wodą robi się bardziej zielony. Po nałożeniu na twarz wygląda się niczym Shrek :D. Maseczka dobrze nawilża i odżywia skórę, a po ściągnięciu jej, skóra jest odświeżona. Ponownie do niej wrócę!

Kocham!

Maski ChicChiq to moje ukochane produkty! Ciężko wybrać mi moją ulubioną, ale do De la Mer mam wyjątkowy sentyment :) Przede wszystkim ogromny plus za to, że ma moc spiruliny bez jej, delikatnie mówiąc, specyficznego zapachu :) W skrócie - nie pachnie karmą dla rybek tylko opuncją i działa wyśmienicie :) Wygładza cerę, rozświetla ją i likwiduje uczucie zmęczenia :) Będę do nich wracać !

Super maseczka!

Dostałam maseczkę w prezencie od koleżanki, wcześniej nie znałam nawet tej marki, ale zakochałam się w nich od razu. Posiadam maseczki w saszetkach, spokojnie można zrobić z jednej saszetki dwie maseczki. Produkt jest prosty w obsłudze, wysypujemy do miseczki proszek, dodajemy wodę i mieszamy. Maseczki pięknie pachną i super działają. Maseczka super nawilżyła moją skórę, twarz stała się rozjaśniona i promienna, jednocześnie gładsza. Skóra naprawdę wygląda na odżywioną i pełną dobrych składników. Super opcją jest fakt, jak się ściąga tą maseczkę. Maseczka zastyga tworząc taką "gumową" warstwę, coś jak przy maseczkach silikonowych. Rolujemy maseczkę, a resztę zmywamy. Dla mnie super, na pewno kupię ponownie. Super pomysł na prezent, bo są pięknie zapakowane i super pachną.