Bourjois, Eye Catching Mascara (Pogrubiający i podkręcający tusz do rzęs)

Bourjois, Eye Catching Mascara (Pogrubiający i podkręcający tusz do rzęs)

Maskara Eye Catching jest pierwszym tuszem do rzęs Bourjois, który pozwala stworzyć natychmiastowy efekt kociego spojrzenia. Jego formuła została wzbogacona o proteiny jedwabiu, dzięki czemu tusz zapewnia intensywną objętość rzęs pozostawiając włoski miękkie, elastyczne i bez grudek. Innowacyjna, mocno podkręcona szczoteczka pogrubia i nadaje kształt rzęsom wywijając włoski na zewnątrz oka i tworząc wrażenie optycznie powiększonych oczu.
Tusz dostępny w kolorze 01 Deli-cat Black.

Rozczarowanie

Markę Bourjois sobie zawsze chwaliłam, stąd mój wybór na ten tusz do rzęs i... był to wybór totalnie nie trafiony. Szczoteczka zawsze nabiera o dużo za dużo tuszu, tusz bardzo skleja mi rzęsy. Jak na taką markę (i taką cenę) to jest to dla mnie jawnym nieporozumieniem

Nie dla mnie, rozczarowanie

Lubię tusze ze charakterystycznie wyprofilowaną szczoteczką, które mają za zadanie “wyciągnąć” i powiększyć oko. Różnie jest ten efekt nazywany, w zależności od marki, tutaj mamy akurat efekt kociego oka.
Oprócz tego efektu, producent obiecuje nam pogrubienie, podkręcenie bez grudek.

Jeśli chodzi o efekt kociego oka, to jest rozczarowanie. Nie wyciąga tak ładnie i spektakularnie rzęs jak tusz konkurencyjnej marki. Owszem podkręca i pogrubia rzęsy, ale trzeba się sporo napracować.

Szczoteczka jest tradycyjna, co dla mnie nie jest ani plusem ani minusem, jeśli spisuje się dobrze. Ta, egzamin zdaje tylko w połowie. Podkręca i pogrubia, ale efektu kociego oka nie daje. Można uzyskać ładny efekt ale za cenę cierpliwości, czasu oraz precyzji. Szczoteczka jest dużych rozmiarów i ciężko się nią maluje. Niestety nabiera się też na nią zdecydowanie za dużo tuszu. Szczególnie kilka pierwszych użyć jest denerwujące, bo szczoteczka jest wręcz obklejona tuszem. Najpierw trzeba wytrzeć nadmiar produktu, który ląduje na chusteczce. Także niestety marnotrawstwo. Bez tego wymalowanie rzęs bez plam nie jest w ogóle możliwe. Potem jest nieco lepiej, ale nadal zdarzają się “wypadki”. Wymalowanie dolnych rzęs dla mnie było początkowo niemożliwe. Dopiero po dwóch tygodniach używania sytuacja się nieco unormowała. Jednak szczerze mówiąc to bardziej ja przystosowałam się do sytuacji, maluję się bardziej ostrożnie i wiem czego się spodziewać niż ten tusz zgęstniał. Ostateczny efekt może być ładny ale trzeba się sporo napracować szczoteczką i wykazać cierpliwością. Jak już uda nam się wymalować rzęsy i usunąć ewentualne plamy, tusz trzyma się ładnie przez cały dzień, nie osypuje się, nie rozmazuje ani nie odbiją. Tutaj spisuję się świetnie.

Opakowanie jest ładne, to trzeba przyznać. Cieszy oko, prezentuje się ciekawie i wykonane jest solidnie. Natomiast zajmuje sporo miejsca np. w kosmetyczce.

Cena moim zdaniem nie idzie w parze z jakością. Za dobry tusz mogę zapłacić więcej, ale tu mam wrażenie, że płacę za markę. Moich oczekiwań nie spełnił. Liczyłam na kocie oko, a tego nie ma zupełnie. Obawiam się również że kiepsko jest z wydajnością, myślę że za każdym malowaniem, dokładnie tyle samo tuszy ląduje na rzęsach co na chusteczce.

Efekt sztucznych rzęs

Szczoteczka ma klasyczne wypustki, ale delikatnie też jest wyprofilowana. Dzięki niej rzęsy są podniesione i wywinięte. Można uzyskać nim zalotne spojrzenie poprzez mocniejsze wytuszowanie zewnętrznej linii rzęs. Bardzo polecam. Nie kruszy się, nie osypuje, ani nie skleja rzęs.

Trafiony zakup

Tusz zaczął się sprawdzać po 2 tygodniach od otwarcia. Polecam go trochę dotlenić aby zaczął fajnie zachowywać się na rzęsach. A robi z nimi kocie oko.

Fajny tusz dla fanek tradycyjnej szczoteczki

Tusz jest OK. Opakowanie przepiękne, bardzo mi się podoba i to był główny impuls do zakupu tego tuszu :) Lekko podkręca rzęsy, wydłuża, pogrubia. Jest trwały, nie osypuje się. Nie daje efektu sztucznych rzęs, ale naprawdę ładnie wyglądają. Jedyne co mi nie odpowiada to tradycyjna szczoteczka. Wolę silikonowe grzebyczki. Trudno było nią "wyciągnąć" rzęsy. Dodatkowo szczotka jest dość duża i zdarzało mi się ubrudzić. Dla zwolenniczek tradycyjnych szczoteczek zdecydowanie polecam.

Wspaniały tusz!

Tusz jest w eleganckim opakowaniu, szczoteczka fajnie wygięta, bardzo ładnie rozczesuje i wydłuża. Jedynym może minusem jest to, że nabiera za dużo tuszu na szczoteczkę, ale może z czasem użytkowania to się zmieni, bo mam nowy tusz i może dlatego. Ten tusz sprawia, że oko jest wyraziste a rzęsy podkręcone.

Bardzo dobry tusz :)

Kupiłam go podczas ostatniej promocji -55% w Rossmannie. Ma dużą szczoteczkę, ale mimo to bardzo wygodną i dobrze wyprofilowaną. Świetnie pogrubia, zagęszcza i wydłuża rzęsy, a przy tym ich nie skleja. Nie obsypuje się, nie kruszy, nie odbija. Ładnie unosi rzęsy i podtrzymuje skręt zalotki. Jedynym minusem jest to, że nabiera się zdecydowanie za dużo produktu na szczoteczkę i trzeba czyścić ją o brzegi (jeśli tego nie zrobimy to faktycznie możemy uzyskać efekt „pajęczych nóżek”). Mimo tej jednej wady jestem skłonna polecić Wam ten tusz bo daje naprawdę ładny efekt. Oczywiście najbardziej opłaca się go kupić w drogeriach internetowych bo tam cały czas jest w bardzo dobrej cenie. ;)

Nieporozumienie

Dla mnie ten tusz jest na nie. Niestety ale tą wielką szczoteczką można się zabić. Dodatkowo nie robi z moimi rzęsami nic. Nie utrzymuje skrętu, nie pogrubia. Wręcz skleja. Za każdym razem muszę szczoteczkę porządnie wytrzeć, żeby pozbyć się tonu tuszu.

dla mnie - ideał !

Moje rzęsy po wieloletnim przedluzaniu nie wygąają najlepiej. Dlatego też, poszukiwałam tuszu, ktory bedzie pogrubiał i wydłuzał mi rzesy. Zalezalo mi też na tym aby nie bylo silikonowej szczoteczki. I znalazlam :) jestem mega zadowolona z tego tuszu, zaden tusz mi pogrubiał mi rzes tak jak ten, ma świetnie wyprofilowana szczoteczke dzieki czemu mozna sobie swietnie podkręcić rzęski.

koci pazur

Polubiłam go! Gumowa szczoteczka zakrzywiona ładnie rozdziela, pogrubia i podkręca rzęsy. Tusz cały dzień idealnie się trzyma na rzęskach. Opakowanie bardzo poręczne.

Taki sobie.

Kupiłam w Hebe korzystając z promocji 1+1 za grosz. I dzięki Bogu bo gdybym zapłaciła 60 złotych za jeden tusz to byłabym zła. Tusz ma fajny, czarny, wyrazisty kolor i dobrze wygląda na rzesach. Co mi się w nim nie podoba to szczoteczka. Jest tak wyprofilowana, że ciężko się nią maluje. Z jednej strony nie ma włosków a na drugiej są długie w kształcie łuku. Trzeba na prawdę poświęcić dużo czasu aby pomalować rzęsy ładnie i estetyczne. Na " szybkiego" niestety ten tusz nie jest dobry.

Mocne 4!

Podoba mi się tusz za intensywny kolor. Moje bardzo długie rzęsy dobrze z nim współgrają ponieważ bardzo ładnie je rozdziela i pogrubia. Czerń jest bardzo wyrazista i gładka. Nie mniej jednak tusz ma jeden mankament jakim jest trwałość. Owszem nie oczekuje od niego wodoodporności skoro takim nie jest ale po 2h spływa i odbija się na dolnej powiece co wygląda mega słabo. Pod koniec dnia wyparowuje jak większość tuszy. Kupiłam na promce. W normalnej cenie bym się nie skusiła w końcu to tylko Bourjois.