Bourjois, Eye Catching Mascara (Pogrubiający i podkręcający tusz do rzęs)

Bourjois, Eye Catching Mascara (Pogrubiający i podkręcający tusz do rzęs)

Maskara Eye Catching jest pierwszym tuszem do rzęs Bourjois, który pozwala stworzyć natychmiastowy efekt kociego spojrzenia. Jego formuła została wzbogacona o proteiny jedwabiu, dzięki czemu tusz zapewnia intensywną objętość rzęs pozostawiając włoski miękkie, elastyczne i bez grudek. Innowacyjna, mocno podkręcona szczoteczka pogrubia i nadaje kształt rzęsom wywijając włoski na zewnątrz oka i tworząc wrażenie optycznie powiększonych oczu.
Tusz dostępny w kolorze 01 Deli-cat Black.

Jestem na tak!

Tusz zakupiłam w nieśmiertelnej już promocji - 55% na produkty do makijażu. Zdecydowałam się na wersję Eye Catching, gdyż w moim codziennym looku króluje kocie oko- wyraźna kreska i długie, gęste rzęsy. Z natury moje włoski są długie, lecz cienkie i jasne.
Opakowanie przez swoją kanciastość sprawia wrażenie topornego. Jest one jednak bardzo wygodne, a dodatkowo elegancki wygląd cieszy oko.
Szczoteczka o zaokrąglonym kształcie optymalnie aplikuje kosmetyk na powierzchnię rzęs. Skutecznie podkręca włoski, a zalotny efekt utrzymuje się przez cały dzień. Dodatkowo, są one wyraźnie wydłużone i pogrubione. Tusz łączy rzęsy w ładny wachlarz o calodniowej trwałości.
Z Bourjoiu Eye Catching efekt kociego oka murowany!

Ukochany

Ten tusz skradł mi serce. Jest idealny, pięknie rozdziela rzęsy, podkręca i wydłuża. Nadaje oczom prawdziwie koci wygląd. Szczoteczka jest bardzo wygodna w użyciu, a opakowanie tuszu prawdziwie luksusowe. Tusz nie rozmazuje się i nie kruszy. Jeżeli miałabym wskazać jakiś minus, to ten, że dość szybko wysycha.

3x nie

Bardzo zawiodła mnie ta mascara. Jestem fanką szczoteczek niesylikonowych, więc miałam nadzieję, że tusz mi się sprawdzi. W dodatku marka Bourjois, którą tak uwielbiam - tusz musi być świetny!
Niestety, już po pierwszym użyciu byłam na nie. Mimo to, dałam jej szansę i spróbowałam jeszcze kilka razy. Za każdym razem to samo, zbyt duża ilość tuszu na szczoteczce nie pozwalała na rozczesanie rzęs, jedynie sklejała je. Czy zauważyłam podkręcenie? Kompletnie nie. Pogrubienie? Też nie.
Jedynie lekkie wydłużenie, ale chyba nie taka była obietnica producenta...

oczekiwania vs rzeczywistość

Skuszona fantastycznym Volume Reveal postanowiłam przetestować kolejny tusz marki Burjois. Zacznę od plusów: tusz ma naprawdę świetną szczoteczkę, którą bardzo łatwo się go nakłada, nie nabiera się na nią nadmiar produktu, nie skleja rzęs, a bardzo ładnie je rozdziela. Niestety efekt kociego oka nie jest powalający, rzęsy są jedynie lekko pogrubione i podkręcone. Żeby było widać, że są pomalowane trzeba nałożyć 3(!) warstwy kosmetyku. Tego tuszu już nie kupię, ale jeszcze wypróbuję inny tej marki.

Nie wart swojej ceny

Kupiłam ten tusz zachęcona promocją w Rossmannie - kosztował 40 zl. Dla mnie to już spora kwota wydana na tusz do rzęs, dlatego spodziewałam się fajnego efektu. Niestety tusz bardzo skleja rzęsy, ciężko jest je rozczesać. Długo wysycha i nieestetycznie odbija się przez to na powiekach

Eye eye eye...

Nie warta ani jednej wydanej złotówki. Kupiłam, bo do tej pory uważałam mascary Bourjois za przyzwoite jeśli chodzi o relację ceny do jakości. Nie w tym przypadku. Mascara nie rozdziela włosków, skleja je w nieestetyczny sposób- trzeba się mocno nastarać, żeby doprowadzić rzęsy do ładu i efekt końcowy bynajmniej nie jest rewelacyjny. Tusz na szczoteczce nie jest rozłożony równomiernie. I najgorsze- strasznie, ale to strasznie długo wysycha. Przez to odbija się, gdzie tylko może. Noszę okulary, wiec żeby móc je spokojnie założyć, żeby nie pobrudzić szkieł, musiałabym poczekać chyba z dobrych 5-7 minut- absolutna dyskwalifikacja. Nie polecam

Nie dla mnie

Tusz zdecydowanie nie jest dla mnie, używałam go 2 tygodnie ale niestety zrezygnowałam ponieważ sklejał mi niesamowicie rzęsy, jego konsystencja była rzadka co powodowało, że tusz rozmazywał mi się na powiekach.

Początek był trudny

Tego tuszu do rzęs 01- Deli Cat Black używam około 5 miesięcy na zmianę z innymi tuszami w zależności od rodzaju makijażu i czasu, który mam na jego wykonanie.

Tusz do rzęs znajduje się w czarnym, platikowym, stabilnym opakowaniu, który można trzymać pionowo. Złote litery z firmą i opisem tuszu ładnie komponują się z czernią opakowania. Dla mnie ten tusz z zewnątrz wygląda jak mały flakonik z perfumami- bardzo elegancki.
Po wykręceniu górnej zatyczki standardowo wydobywa się szczoteczka, która kształtem przypomina łódkę z zaokrąglonym końcem. Włoski szczoteczki mocno, gęsto zbite z dużą ilością tuszu na powierzchni.
Z początku wydobywałam bardzo dużą ilość tuszu i to mocno przeszkadzało mi w ładnym wytuszowaniu rzęs jednak po kilku użyciach zaczęłam doceniać jego wyjątkowość.
Zdaje sobie sprawę, że tak jak każdy ma inne włosy tak każdy ma inne rzęsy i to co dla mnie jest dobre dla kogoś niekoniecznie. Ja mam rzęsy średniej długości i normalnej gęstości, naturalnie czarne także nałożenie jednej warstwy tuszu ( załączyłam zdjęcia) daje bardzo ładny efekt wytuszowanych rzęs, który jest widoczny- o delikatnym, ledwie widocznym muśnięciu rzęs można zapomnieć. Ten tusz już przy pierwszej warstwie pięknie podkręca i nadaje objętości. W moim przypadku druga warstwa tuszu daje niesamowitego kopa i makijaż oczu staje się bardzo widoczny i drapieżny- efekt sztucznych rzęs gwarantowany. Szczoteczka jest tak skonstruowana aby jedną stroną ( wewnętrzną) nadać objętości a drugą ( zewnętrzną) podkręcić i rozdzielić rzęsy. Trzonek na którym umocowana jest szczoteczka dobrze leży w dłoni i łatwo się nim operuje przy tuszowaniu rzęs. Mimo to z początku tusz wcale nie wywołał u mnie zachwytu. Zbyt duża ilość tuszu na szczoteczce powodowała, że rzęsy się kleiły, tusz malował linię rzęs i nie stosowałam go bez eye- linera. Z czasem tuszu nieco ubyło a może też nauczyłam się nim malować i bardzo się zaprzyjaźniliśmy szczególnie kiedy chcę mieć mocniej wytuszowane rzęsy z pięknym wahlarzem, który ten tusz pozwala osiągnąć już po pierwszej warstwie. Druga warstwa to bajka, rzęsy trzepoczą jakby były namalowane a moje średniaki stają się mega pogrubione i podkręcone. Ten tusz stworzony jest do wieczornego makijażu- efekt kociego, drapieżnego spojrzenia gwarantowany.

Tusz jest trwały i nie obsypuje się. Kiedyś złapał mnie deszcz i wróciłam do domu cała mokra. Tusz nie spłynął a zaledwie w jednym miejscu pod okiem miałam małą czarną kropkę i tyle.

Polecam tusz, który pięknie pogrubia, podkręca rzęsy. Daje efekt kociego spojrzenia już po nałożeniu pierwszej warstwy. Druga warstwa sprawia, że oko wydaje się być bardzo drapieżne i nadaje efektu sztucznych rzęs. Choć początki były trudne z czasem nabrałam do niego przekonania i w szybki sposób, bez efektu sklejenia mogę pięknie wykończyć makijaż oka nadając mu głębi i drapieżności.

Największa tuszowa porażka

Tusz kupiłam, jak był o 50% tańszy w październiku (słynna Rossmannowa promocja ;)). Od tamtego czasu używałam go kilka razy w tygodniu, od stycznia codziennie. Skusiły mnie pozytywne recenzje, piękne kocie opakownie i informacja, że jest to tusz pogrubiający rzęsy. Moje są długie, lecz rzadkie, więc szukałam takiego efektu. Do moich rzęs się kompletnie nie sprawdza: na szczoteczce zostaje za dużo tuszu, przez co często rzęsy się sklejają. Zastanawiałam się, czemu tak się dzieje i moje pomysły są takie, że albo konsystencja nie jest odpowiednia albo ta szczoteczka z nią nie współpracuje. Czasami trzeba poczekać kilka dni - tygodni, żeby tusz osiągnął idealną konsystencję. Tu po trzech miesiącach nie widzę żadnej poprawy. Kolor ma ładny, mocno czarny. Podkręcenie też ok, ale odbija mi się przy tuszowaniu na górnej powiece, więc nie ma mowy o pomalowaniu na szybko. Podsumowując: nie polecam. Myślę, że w tej cenie nie jeden tusz byłby dużo lepszy.

Bardzo fajny

Tusze od Bourjois są moimi ulubieńcami. Zdradzam je dość często, bo korcą i nęcą inne, ale zawsze wracam do "burżujów". Ten za mną chodził dość długo nim go kupiłam. Po zużyciu 1 opakowania mogę wystawić mu ocenę.
+ rozdziela rzęsy
+ wydłuża
+otwiera oko
+ podobnie jak większość tuszy tej firmy nie daje sztucznego, teatralnego efektu, ale pięknie podkreśla naturalne rzęsy
+ opakowanie
Cena- na promocjach w Hebe czy Rossmanie jest bardzo dobra

Jedynym minusem dla mnie jest to, że ciężko się zmywa, nawet płynem dwufazowym

Bardzo mocna czwórka!

Dzisiaj przyszła w końcu kolej na moje kociaki z Bourjois, które wygrałam w konkursie "TUSZ,TUSZ,TUSZ..." Trochę zwlekałam z jego recenzją, bo chciałam wycisnąć z tego tuszu jak najwięcej.

Opakowanie jest uwodzicielskie i frywolne. Jestem zauroczona tym wytłoczonym na nakrętce kotkiem. Opakowanie chyba szklane, a przynajmniej tak wygląda i dosyć ciężkie. Szczoteczka jest odrobinę za duża, o wygiętym kształcie – ja preferuję raczej proste i klasyczne. Niestety nie jest to szczoteczka silikonowa nad czym ubolewam.

Na początku jest straszny problem z aplikacją produktu na rzęsy. Przede wszystkim szczoteczka nabiera zbyt dużo produktu. Zanim cokolwiek zrobię, muszę spory nadmiar tuszu zgarnąć ze szczoteczki do opakowania, a i tak jestem w stanie wytuszować lewe i prawe oko tylko raz wyciągając aplikator z buteleczki. Przez pierwsze dwa tygodnie był spory problem, ponieważ tuszu było tak dużo, że aż sklejał mi rzęsy, jednak z czasem było lepiej.

Sam tusz ma ultra czarny kolor. Mocno pogrubia oraz unosi rzęsy, dając ładny efekt kociego oka. Wygięty kształt aplikatora sprawia problem przy uzyskaniu idealnego efektu, ale przy odrobinie cierpliwości i czasu można wypracować odpowiednią technikę dzięki, której uzyska się idealne rozdzielenie rzęs. Efekt końcowy bardzo mi się podoba, a to najważniejsze. Tusz dosyć szybko zasycha, więc nie odbija się na górnej powiece, nie rozmazuje się i nie kruszy w ciągu dnia oraz nie tworzy brzydkich grudek.

Jeśli chodzi o cenę to mógłby być tańszy, ale od czego są promocje w Rossmannie :) Ogólnie tusz jest jak najbardziej w porządku. Daję mu bardzo mocną czwórkę. Jak skończy mi się mój zapas z wygranej, możliwe że kupię go ponownie :)

Przyjemny

Tusz ma klasyczną, lekko wywiniętą szczoteczkę. Intensywnie czarny kolor. Nie kruszy się, nie robi grudek i nie osypuje. Ma bardzo ładne, charakterystyczne opakowanie i jest wydajny. Początkowo po otwarciu jest go sporo na szczoteczce i może sklejać ale z upływem czasu spisuje się coraz lepiej. Ładnie pogrubia i podkręca rzęsy. Jestem na tak :)