Barwa, Naturalna, Nabłyszczająca odżywka octowa

Średnia ocena: 4.99/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcej ofertzwiń

Receptura oparta na dobroczynnym działaniu naturalnego wyciągu z octu jabłkowego, który nadaje włosom młody i pełen blasku wygląd. Właściwy poziom nawilżenia i sprężystość zmęczonym oraz przesuszonym końcówkom włosów zapewnia obecność naturalnego oleju winogronowego. Odżywka inspirowana domowym zabiegiem płukania włosów naturalnych i matowych octem jabłkowym, który przywraca lśniący oraz zdrowy wygląd. Zwieńczeniem receptury jest odżywczy kompleks witamin, który regeneruje strukturę włosów i skóry głowy. Nie zawiera parabenów, silikonów oraz barwników.

Uważajcie na nią

Producent nie pokusił się poinformować na opakowaniu, że odżywka może... ocieplać kolor włosów. Na moich niegdyś chłodnych, popielato-brązowych włosach bardzo szybko pojawiły się wyraźne rude refleksy. Musiałam przez nią ponownie farbować. Nie warto było.

IDEAŁ

IDEAŁ.
Serio IDEAŁ.

Ta odżywka powaliła mnie na kolana. Po prostu. Zaznaczę tylko, że mam włosy rozjaśniane, średnioporowate. Jest idealnym sposobem na domknięcie bardziej skomplikowanej pielęgnacji jak i duetu szampon+odżywka. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się mieć po zastosowaniu jej bad hair day. Mimo, że nie zawiera silikonów zostawia moje włosy gładkie, błyszczące sypkie. Już podczas spłukiwania czuć, że włosy są bardzo gładkie. Moje włosy nie są bardzo wymagające, raczej większość produktów jest dla mnie odpowiednia ale po tej odżywce jest po prostu efekt wow. W dodatku miałam okazję stosować ją w bardziej ekstremalnych warunkach, bo odżywkę zabrałam na wakacje, w miejsce gdzie wilgotność powietrza jest wysoka. Mimo to, włosy nadal były błyszczące i miłe w dotyku. Dla mnie ta odżywka to rewelacja i zostaje ze mną na zawsze. W dodatku jest tania! Barwa naprawdę spisała się świetnie i oby więcej takich cudownych kosmetyków do włosów.

Najlepsza

Krótko i zwięźle: to chyba jedna z lepszych odżywek, z jakich przyszło mi korzystać.

Wydawało mi się, że jest słabo dostępna (sama zamawiałam ją do tej pory w internecie), ale - uwaga uwaga! - sprzedam Wam life hacka: można ją znaleźć nawet w mniejszych, osiedlowych sklepach i drogeriach.

Za śmieszne pieniądze (8 - 9 zł) otrzymujemy naprawdę, naprawdę fajną odżywkę bez dodatku silikonów. Kosmetyk ten fajnie pachnie (takim zielonym jabłuszkiem; zapach octu w ogóle nie jest wyczuwalny), a co najciekawsze - po prostu świetnie działa. Nawilża i odżywia włosy, ułatwia rozczesywanie; pozostawia czuprynę gładką i miękką.

Konsystencja odżywki jest dość wodnista - z jednej strony oceniam to na plus (bo moim zdaniem wpływa to na wydajność odżywki), a z drugiej na minus, bo łatwo upaćkać nią kabinę prysznicową ;)

Tania a dobra

Bardzo dobry bra odżywka, która faktycznie daje obiecywane efekty! Uratowała moje włosy na wakacjach, były lśniące i sypkie. Plus za minimalistyczne opakowanie, mały minusik za dostępność, bo głównie mniej znane drogerie/Internet.

Niedroga i skuteczna

Odżywkę nabłyszczającą kupiłam w mojej ulubionej Drogerii Pigment. Mam włosy grube i dość gęste, ale niestety matowe i zazwyczaj trochę szorstkie w dotyku. Szukałam jakiejś fajnej odżywki, która przywróciłaby im blask i tak za zachętą innych wizażanek mój wybór padł na produkt marki Barwa.

Konsystencja odżywki jest lekko kremowa o białej barwie. Wystarczy niewiele, aby pokryć końce. Z tego względu myślę, że jest wydajna. Opakowanie wystarczyło mi na kilka miesięcy. Niestety butelka jest niezbyt wygodna. Jest to uciążliwe zwłaszcza wtedy, gdy produkt się kończy. Wtedy ciężko postawić butelkę do góry dnem, ponieważ ciągle się przewraca. Trzeba ją czymś zapierać, a jest to uciążliwe. Brzegi nie są na tyle śliskie, aby odżywka mogła szybko spływać i przez to ciężko wydobyć produkt. Na początku, kiedy opakowanie jest niemal pełne nie ma takiego problemu.

Z samego działania odżywki jestem bardzo zadowolona. Na włosach trzymałam ją ok. 4 min. Tyle wystarczyło, aby włosy stały się miękkie, miłe w dotyku i bardziej błyszczące niż zwykle. Myślę, że idealnie wpisuje się w obietnice producenta. Nie obciąża nadmiernie włosów, dzięki czemu nie przetłuszczają się tak szybko. Moim zdaniem odżywka ma przyjemny zapach. Bardziej pachnie jabłkami niż octem, a to duży plus.

Ogólnie polecam ten produkt. Cena jest bardzo niska jak za taki produkt. Na pewno kupię ją ponownie. Nigdy wcześniej nie używałam produktów marki Barwa, ale dzięki tej odżywce, będę chętniej kupować ich kosmetyki.

Z czasem polubiłam

Odżywka polecana na grupach włosowych, więc zamówiłam.
Mam włosy średnio porowate, falowane, lubiące się puszyć. Zależy mi głównie na nawilżeniu i dociążeniu włosów, by były ładne fale a nie puch.

Odżywka jest dosyć lejąca i rzadka. Nie śmierdzi octem czego się obawiałam. Ma neutralny, delikatny zapach.

Używałam jej jako drugie O do domknięcia pielęgnacji.

Odżywka początkowo wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiła. Włosy były trochę bardziej gładkie i tyle. Nie były dociążone czego oczekiwałam od odżywki emolientowej.
Miałam takie meeeh. Ale spróbowałam ją wczesywać i efekty o wiele lepsze. Włosy dużo bardziej gładkie, miękkie i błyszczące. Także pod koniec buteleczki całkiem się do niej przekonałam. Nie jest to co prawda tak bogata odżywka jak lubię, ale do częstego stosowania jest w porządku. Nie strączkuje włosów i nie obciąża ich.
Będzie to raczej lepszy wybór dla osób z cienkimi, delikatnymi włosami. Ja mam pełno włosów i wolę bardziej bogate odżywki typu emolientowa róża. No ale ta Barwa kosztuje jakąś dyszkę, więc nie co narzekać.

no fajnaaaa!

Pozytywnie się zaskoczyłam tą odżywką. Myślałam że będzie miała odpychający octowy zapach ale nie, zapach był lekko kwaśny ale nie odrażający i nie było czuć włosów octem.

Jeśli chodzi o działanie to też super!
Mega gęsta konsystencja była bardzo wydajna a włosy po nim były pięknie odżywione i błyszczące.

Cena również super około 9 zł w promocji można znależć taniej.

Skład również bardzo bardzo pocieszający.

To kolejny kosmetyk barwy który mnie pozytywnie zaskoczył.
Jest Polski i z super składem i działaniem
Polecam.

Zaznaczam że nie wiem czy kupię ponownie tylko dlatego że jest masa kosmetyków do wypróbowania na które mam chętke ale to produkt do którego chętnie kiedyś bym wróciła.

Bardzo ją polubiłam

Taka niepozorna, a taka dobra! Po raz kolejny przekonuję się, że nasze rodzime marki tworzą świetne kosmetyki, a do tego za tak niską cenę. Tak jest również w przypadku tej odżywki. Kosztuje niewiele, opakowanie być może nie zachęca w pierwszej chwili, bo jest zwykłe i proste, i nie krzyczy z daleka jak to zregeneruje nasze włosy w kilka sekund. Na pewno mogłoby być większe, bo 200 ml szybko schodzi, ale to zupełny drobiazg przy całej reszcie. A reszta jest taka, że po użyciu tej odżywki włosy są niesamowicie gładkie i błyszczące. Zdrowy blask, puszystość, brak obciążenia, nawilżenie, miękkość - mogę tak wymieniać jeszcze dłużej. Mam cienkie i bardzo delikatne włosy, które niewiele produktów jest w stanie odżywić i nadać im tę mięsistość i zdrowy wygląd, którego mi często brakuje. Ta odżywka to potrafi. Włosy wyglądają po paru godzinach nawet lepiej niż od razu po umyciu. Jakoś dobrze z nimi współgra. Poza świetnym działaniem, miło się tej odżywki używa - ładnie pachnie, delikatnie jabłkowo, ma lekką konsystencję, dobrze się rozprowadza na włosach. Mały minusik - nakrętka jest minimalnie wypukła, więc nie da się jej postawić do góry nogami, gdy zaczyna się kończyć. Mimo to, jest to świetna codzienna odżywka i szczerze polecam wypróbować nawet posiadaczkom cienkich włosów.

Moja octowa miłość ❤️

Ocet mnie dotąd nigdy nie zawiódł .... sprzątanie z nim to czysta przyjemność, jak się okazuje udany włosing również ....:)
Odżywka jest rewelacyjna! Ma dobry skład, przyjemny zapach, jest atrakcyjna cenowo, a przede wszystkim fantastycznie pielęgnuje moje długie, średnioporowate włosy. Po użyciu odżywki są one pięknie błyszczące, przyjemne w dotyku, świetnie się rozczesują. Dziewczyny! Pamietajmy o równowadze PEH, a „jako bazę emolientową polecam octową” !☺️☺️????

Okropieństwo

U mnie podobnie jak z szamponem. Nie sprawdza się. Przez godzinę wielkie wow, po czym niemiłosierne obciążenie i ogólna tłustość . Przy cienkich, delikatnych włosach nie polecam. U mnie włosy po niej są super przez godzinę, delikatne, fajne, pachnące..... zanim nie wyschną.... Po wyschnięciu następuje totalne załamanie w trzech aktach. Pierwszy to elektryzują się
- podczas tej fazy wyglądają jakby piorun strzelił w zagon szczypiorku, włosy są jakby postrzępione. Ujarzmiam je próbując ułożyć, przeczesuję palcami i niby na chwilę ok - to faza druga . Ale to tylko na chwilę, bo za godzinę pojawia się wszechogarniająca tłustość, włosy przyklapnięte, wyglądają jak brudne, tłuste strąki - to trzecia i ostatnia faza.
Nie polecam. Odżywka oddana w dobre ręce. Nie kupię ponownie za chiny ludowe !

Ojjjj fatalna!!!!

Nadaje się do mycia skóry głowy jako samodzielne O. Czasem nią myję, czasem używam jako pierwsze O, na drugie O moim zdaniem się nie nadaje. Jakoś sceptycznie podchodzę do tej odżywki, po prostu stoi na półce i sięgam po coś obok, a ona dalej stoi. Jakiegoś cudownego działania jak dotąd nie zauważyłam, ot zwykła odżywka, nic wielkiego. Stacjonarnie dostępna w Naturze i Auchan także tutaj nie ma akurat problemu, szkoda, że z innymi dobrymi jest problem z dostępnością, bo ta zawsze jest! Jak mnie denerwuje ta jej konsystencja, masakra, jest za rzadka.

ZALETY:
domywa olej
bardzo dobra dostępność stacjonarnie

WADY:
zła konsystencja
słabe działanie

Bardzo fajna na domknięcie pielegnacji

Maska jest prznaczona do włosów naturalnych i matowych ma za zadanie nadać im pełnego blasku i sprężystości . Odżywka jest emolientowa, zawiera ocet który powinien dobrze działać na domknięcie łusek włosów w końcowej pielegnacji a w gratisie dostajemy jeszcze wygładzenie i sypkość naszych pasem.
Moje odczucia!
Otóż po pierwszym użyciu pomyślałam, że znowu kupiłam bubel polecany przez wszystkich a u mnie jak zawsze nie działa . Ale nie była bym sobą gdybym zrezygnowała po pierwszej próbie, i z każdym kolejnym użyciem odkrywałam moc tej odżywki. Próbowałam ją testować na rozne sposoby: jako emulgator do olejów, miodowanie, no i domykanie łuski - w tej roli spisuje się ona najlepiej .
Tą odżywkę uważam jako dobre rozwiązanie na początek przygody z włosingiem tym bardziej, ze jej cena wynosi 6,99 zł w drogerii natura a ryzyko niepowodzenia jest raczej znikome.

To chyba najcudowniejsza odżwyka jaką miałam okazję stosować.

Świadoma pielęgnacja włosów trwa u mnie w najlepsze. Włosing to coś, w co wkręciłam się maksymalnie i już nie wyobrażam sobie życia bez metody mycia OMO, wcierek na skórę głowy czy hennowania. Bardzo lubię także testować wszelkiego rodzaju ciekawe odżywki oraz maski i szukać czegoś, co idealnie sprawdzi się moim średnioporowatym kłakom. O serii produktów z tej kategorii od polskiej marki Barwa słyszałam naprawdę wiele dobrego, także postanowiłam iść za ciosem i po prostu zacząć ich próbować aby zobaczyć, co tak naprawdę są mi w stanie zaoferować.

Jednym z pierwszych, zakupionych przeze mnie kosmetyków była recenzowana odżywka octowa. Dzięki obecności wyciągu z octu jabłkowego w składzie jesteśmy w stanie zapewnić naszej fryzurze mocno poziom zdrowego nabłyszczenia. Dalej umieszczono olej winogronowy, który pozytywnie wpływa na odżywienie, nawilżenie oraz sprężystość czupryny.

Sama odżywka zamknięta została w plastikowej, niewielkiej butelce o pojemności 200 ml. Nie ma co ukrywać, jest to dosyć mało, zwłaszcza, jak się posiada nieco dłuższe włosy. Jest ona biała z czarną nakrętką. Znajduje się na niej jasnozielone etykietka oczywiście z nazwą marki i samego produktu, a także grafiką jabłek. Sam kosmetyk także posiada biały odcień. Ma dosyć rzadką, ale wciąż kojarzoną z tego typu produktami konsystencje. Zdecydowanie jest to wersja o mniejszej gęstości i zbitości niż np. odżywka ryżowa bądź jajeczna także od marki Barwa. Jednak zapach zdecydowanie wygrywa tutaj wszystko. Czuć tutaj wyraźną woń jabłka, która, co najlepsze, utrzymuje się także na włosach.

Warto dodać, że jest to produkt bez dodatku silikonów, także w razie czego nada się na pierwsze O w metodzie mycia włosów OMO, jeżeli np. będziemy chcieli zrobić sobie jakieś mocno emolientowe mycie, gdyż właśnie tę odżywkę zaliczamy do kategorii emolientów. Ja jednak zawsze nakładałam ją jako to drugie O na ok. 5 do 15 minut, a następnie spłukiwałam. Przez swoją lekko wodnistą konsystencje produkt łatwo rozprowadza się na wszystkich włosach i dokładnie je otula. Jeżeli chodzi o efekty, to ta odżywka sprawdzi się każdej osobie, która oczekuje czegoś spektakularnego. Dostajemy tutaj cały pakiet cudowności, od mocnego nabłyszczenia, przez ułatwienie rozczesywania, miękkość i gładkość po naprawdę solidne nawilżenie. Włosy te wyglądają i zachowują się naprawdę wspaniale.

Nie spodziewałam się, że za niecałe 10 zł jesteśmy w stanie zdobyć taki efekt. Dla mnie, na ten moment, jest to produkt bezkonkurencyjny. Spełnia swoją rolę na każdej linii. Nic, tylko kupować. Polecam każdemu.