May To Be Cosmetics, Double Matt Effect, Podkład matujący z formułą Sebum Control

Skutecznie matuje błyszczące partie skóry. Nawilża i koi przesuszone miejsca. Znakomicie tuszuje niedoskonałości cery zapewniając jej jednolity kolor i aksamitną gładkość. Lekka, beztłuszczowa konsystencja nie zatyka porów, pozwalając skórze swobodnie oddychać. Intensywnie nawilża. Odżywia i pielęgnuje cerę. Wzbogacony w witaminy A, C i E oraz d-pantenol.

Dostępne kolory: 01 Ivory 02 Natural 03 Beige 04 Opall

Wyjątkowo trudna ocena

Zaczynając tę recenzję zamyśliłam się trochę, bo nie za bardzo wiem, dlaczego kupiłam ten podkład. Może dlatego, że nie był drogi? Może dlatego, że miał ładnie wygładzać cerę? Może dlatego też, że miał być także odporny na wodę i pot i nie brudzić ubrań. I że lekki miał być. Wybrałam najjaśniejszy kolor z tych obecnie dostępnych, czyli 11 Beige, tradycyjnie zamknięty w 30 ml szklanej buteleczce z pompką. Kolor okazał się ciemny, bardzo ciemny. Może na lato by się nadał, ale teraz zimą jest bardzo widoczny na twarzy. Ok, nie ciemnieje nałożony, ale co z tego, skoro sam w sobie jest ciemny. Konsystencja podkładu jest niezwykle gęsta, coś a la mocno zbita maść, którą ciężko wydobywa się przez pompkę. Treściwość podkładu nie pozwala na rozprowadzenie go gąbką ani pędzlem. Tylko palce i to dokładnie, można ewentualnie pokusić się na koniec na doklepanie gąbką. Nie nakładałam podkładu na żadną bazę typowo pod podkłady przeznaczoną, bo ich nie uznaję, natomiast przetestowałam każdy rodzaj kremu przed nałożeniem podkładu. Na każdym tak samo tępo i ciężko podkład się rozprowadza. Jako jedyny wśród wwielu moich podkładów nie wymagał przypudrowania. Mimo to pozostałe kosmetyki kolorowe nakładały się bez problemu. Trzeba przyznać, że trwałość jest całkiem niezła, deklarowane 12 godz. da radę wytrzymać na twarzy i prawie nic się nie zetrze (testowane przy silnym katarze, podkład został, nos nie wytrzymał). Test wody również był, a w zasadzie śniegu, też zgodnie z deklaracją producenta.
Podkład lekko wyrównał pory, suchych skórek nie podkreślił, koloryt cery też został lekko wyrównany. Kosmetyk zmywa się łatwo i bezproblemowo.
Co mam do zarzucenia podkładowi: przede wszystkim odcień, najjaśniejszy jest mocno ciemny, jak wspomniałam, albo na lato, albo dla cierpliwych do mieszania ze zdecydowanie jaśniejszym. Aczkolwiek nie wiem, jak by to wychodziło, bo właśnie ta niebotyczna gęstość podkładu jest tu zdecydowaną przeszkodą, przy której również dużym utrudnieniem jest nałożenie kosmetyku. W mojej opinii podkład nie jest wart swojej regularnej ceny, przy obniżce można spróbować. Ja zapłaciłam 16,99 zł, a jednak trochę mi szkoda tych pieniążków. Może jakoś zmęczę ten podkład mieszając z jasnym, czego nie lubię robić, albo zostawię na lato, jeszcze nie wiem. Na pewno jednak jest to jedyny egzemplarz, nie zamierzam później kupować kolejnego.