Caolion, Pore & Make-up Cleansing Stick (Oczyszczający sztyft z węglem do twarzy)

Sztyft oczyszczający i usuwający makijaż szybki i łatwy w aplikacji, zmienia się w olejek, a następnie w oczyszczającą piankę. Jest wyjątkowy, delikatnie, ale skutecznie usuwa makijaż i zanieczyszczenia, nie powodując podrażnień.

• Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil,
  • Santalum Album (Sandalwood) Oil,
  • Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed oil,
  • D-Limonene**

kompaktowe oczyszczanie

Najpierw dostałam miniaturkę produktu, która świetnie sprawdzała mi się na wyjazdach. Stick jest przydatny do szybkiego oczyszczenia skóry bez większej ilości kosmetyków w walizce. Forma sztyftu mi nie przeszkadza. Przecieram czystym wacikiem po każdym użyciu. Formuła jest oleista, zaś po dodaniu wody zmienia się w delikatną piankę. Efekt końcowy to czysta, świeża skóra przygotowana na kolejne kroki pielęgnacji. Obecnie używam kolejnej pełnej wersji produktu.

Używa produktu od: próbka

Bardzo dobrze oczyszcza a przede wszystkim nie podraznia

Ja rownież jak moja poprzedniczka miałam okazje używać jedynie mniejszej próbki, ktora starczyła na 1 użycie ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Stick bardzo dobrze oczyszcza makijaż bez tarcia, oczywiście za sprawa wielu olei, ktore znajdziemy w składzie. Nie szczypie w oczy nawet gdy śmiało marze nim po powiekach i rzęsach co mnie bardzo dziwi bo dwufazowe płyny z olejem zawsze szczypaly mnie w twarz. Jedynym minusem jak dla mnie jest cena i wydajność, ktora jest bardzo słaba. Jednak jak ktoś nie liczy sie z pieniędzmi a skutecznością to na pewno bedzie bardzo zadowolony z tego produktu. Nadmienię jeszcze, ze sama forma sztyftu okazała sie bardzo wygodna w użyciu.

Nie dla mnie

Sztyft, który ma delikatnie i skuteczne:
•oczyszczać
•usuwać makijaż oraz zanieczyszczenia.

*Nie powoduje podrażnień.
*Po aplikacji na skórę formuła zmienia się w olejek, a po dodaniu wody w piankę.
*Produkt dobrze radzi sobie z usuwaniem makijażu oraz z oczyszczaniem, ale forma aplikacji tego produktu, dla mnie jest mało higieniczna i to go dyskwalifikuje...
*Aplikacja sztyftu bezpośrednio na twarz (brudną,co by nie było) i jeżdżenie nim po twarzy, dla mnie jest obrzydliwe.

Za każdym razem po użyciu, musiałam czyścić ten stick a i tak miałam wrażenie, że jest brudny.
Starałam się aplikować go na dłonie i dopiero wtedy przenosić na twarz,ale było to bardzo niewygodne.
Dlatego dla mnie ta forma aplikacji odpada.

Świetny i zastępujący kilka innych kosmetyków!

Próbkę o pojemnosci 6g otrzymałam w prezencie do zakupów w Sephorze. Przyznam, ze choć byłam tego sztyftu bardzo ciekawa, to jak dotąd olejki w moim demakijażu się nie sprawdzały, wiec nie wiązałam z nim wielkich nadziei, jak się okazało, niesłusznie...

Zamknięty w białym opakowaniu z grubego plastiku, który doskonale chroni przed upadkami. Szczelna nakładka gwarantuję, że nic nam się nie otworzy i nie pobrudzi, dlatego ten produkt wydaje mi się idealną opcją dla często podróżujących.

Sztyft jest koloru szarego, bardzo jasnego, z czarnymi granulkami. Jest ich bardzo mało, przez co praktycznie są niewyczuwalne podczas użytkowania produktu, zdecydowanie nie działają jak peeling ;)

Zapach delikatny, apteczny. Taki ziołowy z nutką mentolu jakby. Bardzo słabo wyczuwalny podczas demakijażu i na pewno nie przeszkadzający.

Smaruje się nim po suchej twarzy, łącznie z oczami, sztyft pod wpływem ciepła skóry zamienia się w olejek. Następnie ten olejek należy rozsmarować, ja najpierw masowałam oczy z tuszem do rzęs, następnie twarz i znów wracałam do oczu, tak by mieć pewność, że wszystko się dobrze rozpuściło. Dalej należy zmoczyć dłonie i znów masować, wtedy olejek zamienia się w emulsję (nie, nie w piankę jak napisał producent). Na końcu wystarczy spłukać wodą, co idzie bardzo szybko i łatwo.

Twarz w trakcie płukania wydaje się ściągnięta i skrzypiąca, ale gdy tylko osuszymy ją to zobaczymy jakie to wrażenie było złudne. Cała buzia jest miękka, gładka, doskonale oczyszczona i przygotowana na kolejne zabiegi pielęgnacyjne.

Robiłam tym sztyftem demakijaż całej twarzy, doskonale rozpuszcza tusz, krem BB, pudry czy cokolwiek innego. Nie podrażniał, nie uczulał. Nawet gdy dostał się do oczu, to nie powodował ich szczypania czy zaczerwienienia.

Zazwyczaj na wieczór używałam mleczka do zmycia makijażu oka, do tego pianka do spłukania wodą i jeszcze płyn micelarny, ten sztyft oszczędził mi te wszystkie kroki na rzecz jednego - siebie samego! Już nie musiałam go żadnym innym produktem poprawiać, dawał radę samodzielnie i to ze znakomitym rezultatem.

Jak wspomniałam na początku, moja próbka miała 6g. Wystarczyła mi ona na 4 normalne użycia, i 1,5 użycia po wydłubaniu ze środka resztki produktu. Biorąc pod uwagę, że pełnowymiarowy produkt ma 50g, powinien starczyć na prawie 2 miesiące użytkowania.

Jak dla mnie ten produkt to odkrycie stulecia i na pewno się w niego zaopatrzę. Dopiero od dwóch dni używam tradycyjnej metody oczyszczania twarzy i już za nim tęsknię, więc zamierzam wykończyć to co mam z kosmetyków i kupić to cudo, bo jak dla mnie jest to prawdziwy HIT!

EDIT: Kończę pełnowymiarowe opakowanie, jest boski!