Compeed, Plastry na opryszczkę

Średnia ocena: 5.00/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Pojemność 15 szt

Plaster na opryszczkę Compeed plaster, który leczy objawy opryszczki wargowej we wszystkich fazach rozwojowych. Plaster nie zawiera substancji czynnej, ponieważ nie ma na celu zapobiegania namnażaniu się wirusa, lecz jedynie leczenie objawów opryszczki.
Compeed Total Care; leczy zmianę chorobową dzięki warstwie Hydrokoloidu-075, stosowanego do leczenia ran. Wykorzystanie tego materiału pozwala na tworzenie ultracienkich, elastycznych i dyskretnych opatrunków.

NIE POLECAM

Plastry stosowałam niedawno.
Pierwszy raz zdecydowałam się na stosowanie plastrów na opryszczkę, chciałam żeby zmiany na ustach były mniej widoczne jako że w pracy miałam bardziej intensywny czas, zależało mi na tym aby nie zmiana na wardze nie rzucała się w oczy. Sądziłam, że plastry będą świetnym rozwiązaniem. To był bardzo duży błąd...
Opryszczka na początku pojawiła się na dole z lewej strony. Już kolejnego dnia opryszczka za sprawą plastrów przeniosła mi się na prawą stronę (mam opryszczkę od czasu do czasu, ale jak dotąd nigdy nie miałam problemu z jej rozprzestrzenianiem się), powodując okropną opuchliznę, wyglądało to tak jakbym wstrzyknęła botoks. Opryszczki rozwijały się bardzo szybko. W ulotce jej zapis aby stosować plastry bez przerwy, a po 12h zmienić na kolejny. Tak robiłam, wierząc że zadziałają, tylko na efekty trzeba poczekać kilka dni. Niestety efekt był zupełnie odwrotny. Na ustach jedna po drugiej pojawiły mi się 4 opryszczki, wyglądało to okropnie, towarzyszył temu również bardzo duży ból, w pewnym momencie opryszczki były tak rozległe że plastry były za małe aby je pokryć, ciągle miałam wrażenie że coś z nich wypływa. Dodatkowo problem pojawiał się przy odklejaniu plastrów, chore miejsca były ponownie "rozgrzebywane". Odniosłam wrażenie, że plastry hamowały proces gojenia (nie było możliwości aby wytworzył się strupek, jako że opryszczka cały czas była zaklejona, bez dostępu powietrza) oraz powodowały powstawanie kolejnych. Nigdy nie miałam tak dużego problemu z opryszczką jak w tym przypadku. Plastry bardzo szybko zużyłam jako że naklejałam ich kilka na raz, ponieważ opryszki były tak rozległe. Po około 5 dniach męczenia się odstawiłam plastry. W aptece zakupiłam maść, dodatkowo poszłam do lekarza, od którego dostałam tabletki. Po plastrach pojawiły się głębokie ranki, które dosyć długo się goiły, dodatkowo pozostały mi czerwone blizny blisko ust, mam nadzieję z czasem znikną.
Nie polecam tego produktu!!! Zamiast pomóc tylko pogarsza.

Okropność

Dawno, dawno temu stosowałam na opryszczkę tylko plastry Compeed - bo byłam jeszcze nastolatką i nie znałam żadnych alternatyw. Teraz stosuję kremy z acyklowirem i po 3 dniach nie mam problemu - obecnie nie wyobrażam sobie stosowania tych plastrów.

Plastry są okrągłe i przezroczyste. Ogólnie są widoczne i nie maskują opryszczki. Są dość małe, przez co nie można nimi przykryć większego wykwitu. Nie utrzymują się długo, stosunkowo szybko się odklejają. Nie wyobrażam sobie także, by wykonać na nich makijaż. To, co jest jednak najgorsze, to fakt, że moim zdaniem jeszcze bardziej pogłębiają problem i wydłużają leczenie opryszczki - wydłużają czas powstawania strupka, nie zawierają żadnego leku (przez co nie hamują powstawania opryszczki i nie przyspieszają gojenia), powodują "babranie się" wykwitu, jeszcze bardziej roznosząc wirusy. Zdecydowanie nie są warte wypróbowania.

Nie ! Odradzam

Nie polecam , skusiłam się na nie po raz drugi i wtopa ... z małych bąbelków zrobiło się ich tylko więcej i płyn zamiast się zasuszyć to się wypełnił a skóra nie oddychająca się rozmiękczała ... pogorszyło to tylko stan i pozostawiło bliznę na pewien okres ... nie polecam ! Lepiej używać masci a takich plastrów chwilowo na max 2/3 h

Coś tam pomagają

Uwielbiam plastry na otarcia od tej firmy, a że często mam opryszczkę, która długo się utrzymuje to postanowiłam spróbować z tym produktem. Zależało mi też, aby dzięki plastrom odizolować opryszczkę od otoczenia, tak aby przypadkowo np. Przy jedzeniu jej nie podrażniać, pocieraniem o nią czy nie zerwać przypadkowo strupka. Plastry średnio się trzymają i ciężko je precyzyjnie zaaplikować. Nie skracają czasu gojenia się. Trochę łagodzą swędzenie i dzięki nim nie mam ciągłej chęci dodtykania palcami w tym miejscu. Zapobiegają też roznoszeniu się opryszczki na inne partie twarzy. Cena trochę wygórowana, ale spróbować warto.

Zdecydowanie odradzam

Odradzam używanie tych plastrów ponieważ zamiast pomóc i zahamować rozrost opryszczki one działają w drugą stronę. Miała małą opryszczke i jedyne co pod ręką to plastry jak ściągnęłam go po kilku godzinach to się przeraziłam opryszczka wielkości opuszka małego palca po prostu porażka! Używałam ich już kilkakrotnie na początku były ok teraz już 2 bądź 3 raz taka sytuacja..

Średni produkt

Jak dla mnie super produkt w obecnych czasach, gdy nosimy na twarzy maseczkę. Nie przeniesiemy sobie opryszczki w inne miejsce. Nie zauważyłam, by szybciej się goiła jednak faktycznie dzięki plastrów nie swędzi.

Plastry na opryszczkę

Stosowałam dość długo - producent obiecuje, że plaster jest niewidoczny na twarzy, niestety to nie prawda. Plaster się pieni i powiększa opryszczkę, często się odkleja od ust. Opryszczka wcale szybciej się nie goi. Może w ostatniej fazie warto go nakleić - w fazie strupka. Słaba aplikacja na usta.

Porażka

Pierwszy raz kupiłam kilka lat temu i myślałam, że to będzie genialne rozwiązanie. Taaa...
Strasznie się zawiodłam na tych plastrach z kilku powodów.

1. W ogóle nie łagodzą ani nie minimalizują stanu zapalnego, ani zaczerwienienia. Kompletnie nic nie dają, Nie przyspieszają nawet gojenia rany.
2. Nie zakrywają.
Są widoczne... więc wstydziłam się ich nosić xD - zależy też w jakim miejscu trzeba przykleić, ale zawsze z połowa była widoczna.
3. odklejały mi się
4. Producent pisał, że można pokryć makijażem. HA HA dobre sobie...
Kiedy robię make up widać jeszcze gorzej. Czy to na czy to pod.
5. Drogie jak na takie działanie i "kamuflaż"
6. Opakowanie niby fajne, na pewno oryginalne, ale czy naprawdę potrzebny jest ten kawałek plastiku? wolałabym wersję w kartoniku...

Dla mnie dno

Cudo

Ja nie wiem, jak ja mogłam nie odkryć wcześniej tego cudu.
Opryszczka to jest moja zmora. Do tej pory pomagał na nią jedynie ten mocniejszy zovirax DUO, żadne inne maści ani kremy.
Aż raz na wakacjach na zadupiu, a do tego w weekend dopała mnie opryszczka. Za późno było lecieć po krem bo już mi to cholerstwo wylazło, a tu trzeba do pracy- bezpośrednio z klientem. No więc pognałam po te plastry do sklepu, ale bez przekonania. Bezpośrednio po naklejeniu nie wygląda to za specjalnie: widać ten plaster i opryszczkę. Ale po jakichś 10-15 minutach stapia się to wszystko razem i faktycznie jest niemal niewidoczne. Po godzinie niemal nic nie widać, i można spokojnie wyjść do ludzi

Plaster faktycznie zaczyna odpadać w trakcie jedzenia i picia, ale jak dla mnie jest to niewielka wada tego świetnego produktu

Jest to jedno z najlepszych moich kosmetycznych odkryć kosmetycznych, z pewnością będe do niego wracać

Nie na każdą opryszczkę

Mam trochę mieszane uczucia odnośnie tych plastrów. Miewam takie okresy w życiu, podczas których opryszczka pojawia się nawet 3 razy w ciągu miesiąca więc plastry Compeed przetestowałem bardzo dokładnie.

Zacznijmy od tego, że poprawnie przyklejony plasterek przy małej opryszczce jest praktycznie niewidoczny. Niestety zmienia się to w trakcie dnia i podczas jedzenia, picia czy mówienia zaczyna się on rolować na ustach i delikatnie odklejać, natomiast do skóry twarzy przylega tak mocno, że oderwanie jest bardzo bolesne. Przy większej zmianie plaster wygląda bardzo nieestetycznie i płyn z pęcherzyków wycieka bokami.

Wydaje mi się, że plasterki wydłużają czas gojenia - opryszczka pod plastrem jest cały czas wilgotna i zostaje po niej głęboka, bolącą ranka, która łatwo krwawi. Gojenie przebiega zdecydowanie szybciej i „estetyczniej” kiedy stosuję maść typu Zovirax.

Awaryjnie czy na noc polecam, do wyleczenia opryszczki od A do Z niekoniecznie.

Update: niestety udało mi się „wyhodować” dwie opryszczki jednocześnie (dosłownie dzień po dniu, ta na górnej wardze była pierwsza). Dodaję zdjęcie, na którym widać jak goją się po stosowaniu plastra, a jak po maści. Ranka po plastrze jest bardzo widoczna i głęboka, ta po maści już się wygoiła i został tylko delikatny ślad.

Ratunek opatrunek

Te plastry ratują mi życie gdy pojawi się opryszczka. Są rewelacyjne, naklejone idealnie wtapiają się w skórę i stają się niewidoczne. Opryszczka nie rozwija się, nie rozrasta i szybko się goi. To jest must have. Zawsze mam zapas w domowej apteczce.

Lubię

Co prawda rzadko dostaje opruszczki, ale jak już to te plasterki to jest jedyny specyfik który ratuje mnie od bólu. Fakt nie da się używać plasterków wciągu dnia, rolują się przy jedzeniu i mówieniu i co chwilę trzeba zakładać nowy, ale ja zaczęłam je stostować na noc i szczerze mówiąc jedna noc i opryszczki nie ma.

niezła przykrywka

Produkt idealnie zakrywa niechcianego intruza na ustach. Fajnie dopasowuje się do skóry - przy dobrym nałożeniu jest prawie niewidoczny. Dobrze się trzyma na skórze nie rusza go nawet picie ciepłej kawy czy herbaty. Działanie lecznicze tylko w przypadku, gdy zacznie Cię swędzieć skóra przed wykwitem. Przy pierwszej reakcji dziadostwo nie zdarzy się wykluć - 2-3 dni i po opryszcce. Jednak każda zwłoka z naklejeniem plastra wydłuża czas gojenia. Produkt fajny pod tym względem że zapobiega przenoszeniu bakterii przez co można zapanować nad inwazją. Opakowanie poręczne mieści się w torebce plusem jest dodatkowe lustereczko ułatwiające aplikację w każdej sytuacji. Mój produkt nr jeden - żadne maści nie działają na to dziadostwo jak te plastry - moje wybawienie