Moja Farma Urody, Olejek do demakijażu `Zielony koktajl`

Moja Farma Urody, Olejek do demakijażu `Zielony koktajl`

Olej pietruszkowy poprawia mikrocyrkulację krwi, zapobiega powstawaniu obrzęków i wyraźnie rozjaśnia cienie pod oczami.
Olej z zielonego jęczmienia działa odżywczo, rozjaśnia, wygładza, Poprawia elastyczność skóry. Spłyca zmarszczki.
Olej z jarmużu odżywia skórę, dostarcza jej witamin, jest bardzo bogaty w karotenoidy poprawia więc koloryt cery.
Olej pokrzywowy działa przeciwzapalnie, bardzo mocno przyspiesza gojenie i regenerację naskórka, odżywia skórę dostarczając jej chlorofilu, witamin, składników mineralnych.

Składniki aktywne: Olej z pietruszki, olej z zielonego jęczmienia, olej z jarmużu, olej z pokrzywy, gliceryl cocoate, witamina E
Pochodzenie warzyw i ziół: Podlasie, Moja Farma Urody

antybakteryjne, nawilżające
bez alkoholu
z pompką
olejek
>100ml

Najlepszy!

Dzięki temu olejowi stan mojej cery poprawił się diametralnie, a poza tym to najwygodniejszy sposób na demakijaż.
Bardzo mnie cieszy, że można kupić od jakiegoś czasu uzupełnienie w szklanym opakowaniu.

niczego więcej nie potrzeba

W przypływie ciekawości kupiłam kilka farmowych kosmetyków, w tym powyższy olejek. Po tych kilku kosmetykach moja ogólna opinia przedstawia się następująco: jeśli oczekujecie widocznych gołym okiem rezultatów, to nie jest właściwy adres. Szczególnie w kwestii produktów do twarzy. Jeśli natomiast chcecie 'przerzucić się' na czystą, ziołową pielęgnację - to tutaj, bo składom nie ma czego zarzucić, a formuły bardzo łagodne. Co do samego zielonego koktajlu, praktycznie nie widzę w nim minusów. Dobrze zmywa makijaż, w tym oczu, ja staram się być jednak ostrożna, bo za dużo produktu oznacza widzenie za mgłą... Ma nienachalny, ziołowy zapach, który odpowiada mi zdecydowanie bardziej niż np. olejku Creamy... Świetnie nadaje się do masażu twarzy. Po dodaniu wody emulguje, choć zmywanie uznałabym za trochę uciążliwe - mam na myśli wyczuwalny na skórze film, choć używam naprawdę ciepłej wody ( letnia, jak zaleca producent, odpada). Wspomniany film może też być plusem, dla wysuszonych, wrażliwych i dojrzałych skór. Moja - kaprysi, wysyłając na powierzchnię więcej ciemnych kropek. Jedyny sposób na maksymalną czystość - żel i jeszcze jedno czyszczenie, choć staram się ograniczyć ilość produktów, w tym do demakijażu. Mimo to rozważam ponowny zakup, bo jest to jakościowy produkt za rozsądne pieniądze. Do tego polski, sezonowy, ze świeżych zbiorów. I nie potrzeba niczego więcej. Te najbardziej znane, azjatyckie i amerykańskie, postanowiłam usunąć z listy chciejstw i kosmetycznych powrotów, bo ich marketing robi ekowodę z mózgu, mając skryte w składach olej mineralny i plastik. A za to na pewno nie będę przepłacać. ;)

Bardzo na tak!

Lubię demakijaż olejkami, idealnie sprawdza się przy mojej suchej i mającej już swoje lata skórze. Używałam już różnych olejków do demakijażu, ale ten chyba najbardziej przypadł mi do gustu! Kupiłam na targach eko-cuda małą buteleczkę i już po pierwszym użyciu żałowałam, że nie zdecydowałam się na większą!
Ma mocno lejącą konsystencję, jest rzadszy niż większość olejków, więc trzeba uważać, by nie nabrać za dużo i nie rozchlapać. Po nałożeniu na twarz i lekkim zmieszaniu z wodą przyjmuje postać białawej emulsji. Dobrze się rozprowadza, nie jest tępy, bardzo dobrze zmywa makijaż. Łatwo zmyć również sam olejek, wystarczy bardzo delikatny żel czy pianka w niewielkiej ilości.
Olejek pozostawia skórę nawilżoną i odżywioną, pachnie (dla mnie) całkiem przyjemnie - czuję się jak w starodawnym warzywniaku :) Przy regularnym stosowaniu zauważyłam poprawę skóry - jest jakby jędrniejsza i ma zdrowy koloryt. Świetny olejek, dobrze, ze kolejne targi eko cudów już niedługo, tym razem kupię większą buteleczkę albo nawet dwie!
Jedynym minusem tego preparatu jest jego taka sobie wydajność - przez wodnistą konsystencję. Mimo wszystko wart zakupu i przetestowania, bo to samo zdrowie dla skóry. I zero paskudnych składników!

Zielony demakijaż

Olejek to nie jest moja ulubiona forma demakijażu, wygodniej usuwa mi się go płynem micelarnym. Nie mogę jednak oprzeć się ilości dobra zawartego w tej małej buteleczce – jest tu wszystko czego potrzebuję. A do tego nie mam żadnych zastrzeżeń co do zmywania makijażu, nawet wodoodpornego. Także poddaje się działaniu zielonych mocy w formie olejku.