Alverde, Aloe & Hibiskus, Pflege - Shampoo (Szampon do włosów suchych i zniszczonych z aloesem i hibiskusem)

Szampon Alverde z aloesem i hibiskusem oferuje intensywną pielęgnację i regenerację. Przeznaczony jest do włosów suchych i zniszczonych. Szampon nawilża włosy, sprawia, że są elastyczne. Nie zawiera silikonów oraz syntetycznych substancji zapachowych, barwników i środków konserwujących.

Skład: Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Lauryl Glucoside, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Aloe Barbadensis Gel *, Hibiscus Sabdariffa Extract*, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Rosa Damascena Distillate*, Alcohol*, Parfum**, Citral**, Limonene**, Linalool**, Geraniol**, Citronellol**, Farnesol**
(* z certyfikowanych upraw ekologicznych, ** naturalne olejki)

Cena: 2EUR / 200ml

nie drogi z dobrym składem

Szampon stosowałam krótko na moich włosach. Mam kręcone włosy, skłonne do przesuszenia, nie farbowane. Może nie jestem dobrym kandydatem do testów tego szamponu ?
Produkt jednak testowała też moja siostra, która ma włosy farbowane na blond.
Szampon powoduje u nas obu puch na głowie, nie przesusza włosów ale sprawia że strasznie się puszą . Mogę stwierdzić, że daje on efekt volume up jak żaden inny.
Kto szuka czegoś takiego w szamponach to polecam. Jednak ja oczekuje choć odrobiny nawilżenia i wygładzenia moich włosów.
Aby nie było nieporozumień, szampon stosowałyśmy wraz z odżywką i maseczka z tej samej linii, efekt był taki sam.
Co do samego działania na skórę głowy to było one raczej pozytywne, ale bez szału. Szampon dobrze oczyszcza skórę, nie powoduje swędzenia, nie łagodzi też łupieżu, nad czym także ubolewam.
Szampon okazał się genialnym żelem pod prysznic , do mycia twarzy. Do takich celów kupiłabym go ponownie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka 200 ml

Poprawny

Szampon jest bardzo delikatny dla włosów i skóry głowy. Generalnie jest dobry, spełnia swoje zadanie. Słabo się pieni, ale to charakterystyczne przy słabszych detergentach. Nie obciąża włosów.
Ładnie pachnie.
Jednak nie kupię prawdopodobnie ponownie, bo są lepsze szampony :)

Używam tego produktu od: kupiłam jedno opakowanie

Przyjemny i bezpieczny

Krzywdy moim włosom nie zrobił ;) Używałam go razem z odżywką z tej samej serii (którą moje włosy uwielbiają). Czy nawilża, to nie wiem, nie używam szamponów solo i nie oczekuję od nich cudów - ma myć, ot co.

Plusy:
+ łagodnie, ale skutecznie myje włosy i skórę głowy (spokojnie domywa oleje)
+ nie plącze włosów
+ nie niszczy włosów
+ nie wysusza włosów
+ ma fajny skład (ale uwaga, bo zawiera alkohol! - jak ktoś wrażliwy, niech lepiej uważa)
+ całkiem nieźle się pieni
+ jest tani
+ jest dość wydajny

Minusy:
w sumie nie mam się do czego przyczepić.

Używam tego produktu od: lipiec 2013
Ilość zużytych opakowań: 1 i teraz drugie

niestety

Po tym szamponie dostałam wysypu łupieżu:/
więc nie nadaje się na moja wrażliwą skórę głowy
jednak
+ dobrze oczyszcza
+ ladnie pachnie
+ jest wydajny
+ fajnie się pieni

- wywołał łupież - suchy
- trudno dostępny

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Lubię

Bardzo przyjemny szampon. Z odżywek marki nie jestem zadowolona, natomiast ten produkt ratuje ją z opresji, zwracam honor:-)

Ładnie nawilża i jest łagodny dla mojego skalpu, a włosy wygładza i zupełnie ich nie plącze podczas mycia, wręcz rozplątuje. Konsystencję ma w stronę lejącej. Bardzo ładnie się pieni i bardzo dobrze oczyszcza włosy, ALE! Niestety trzeba go w tym celu sporo nałożyć, inaczej zachowuje się na włosach, jak tępe ostrza. Jest przez to mało wydajny, pojemność też prosi o więcej, nawet kosztem wyższej ceny. Dopiero po nałożeniu szamponu na całe włosy co do centymentra, tak aby oblepił je swoją aloesową powłoczką możliwe jest wmasowanie produktu w celu wytworzenia wystarczającej ilości piany do zniwelowania tej tępości pod palcami. Przynajmniej tak ja to odczuwam. Mimo wszystko polecam. To jeden z lepszych naturalnych szamponów. Pachnie dość fajnie i nienachalnie, a włosy po umyciu są puszyste, lecz wygładzone (broń Boże przylizane), lekkie i miłe w dotyku. Mały minusik tylko za tą kiepską wydajność...

... a i z dostępnością nie najlepiej:-) Ratuje go cena...

Używam tego produktu od: 3 miesięcy nieregularnie
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Fajny

Dobrze się pieni, ma super skład, zapach tez niczego sobie;)
Minus-dość mało wydajny-ale tak maja chyba wszytskie naturalne kosmetyki-przynajmniej te na które ja trafiam.

Najlepszy !

Najlepszy szampon jaki używałam !
A najważniejsze jest to, że nie zawiera silikonów :)
Jak na szampon wolny od silikonów bardzo dobrze się pieni.
Nie plącze włosów, ma miły, delikatny, świeży zapach.
Oprócz tego z hibiskusem używam także innych z tej firmy i stosuję je zamiennie.
Szampony alverde są najlepsze jakich używałam.
Lepsze od Alterry.

Trzeba pamiętaj, że jak przechodzimy na szampony bez silikonów, z początku włosy są matowe. W moim przypadku wystarczył miesiąc i włosy są w doskonałej kondycji, mają więcej blasku i są takie miękkie!
Nie podrażnia!

dobry szampon naturalny

Fajny i dobry szampon naturalny.
Ma trochę żelową konsystencję, raczej średnio wydajny, bardzo przyjemny w używaniu. Ze zmywaniem olejów radzi sobie przyzwoicie, ale nie bardzo dobrze. Dokładnie oczyszcza włosy, chociaż zdarza się, że muszę umyć nim włosy 3 zamiast 2 razy, żeby uzyskać uczucie czystości jakiego potrzebuję. Zostawia włosy mięciutkie, bardzo miłe w dotyku i błyszczące :-) stosowany razem z odżywką i maską z tej samej serii dobrze dba o włosy i całkiem przyzwoicie je pielęgnuje. Z reguły nie przyspiesza przetłuszczania włosów, chociaż zdarzały mu się pojedyncze wpadki w tej kwestii :-)
Po jego użyciu nie mam wrażenia WOW i raczej nie jest to szampon do zadań specjalnych, ale to moim zdaniem jest dobrym szamponem i napewno warto go wypróbować. Szampony alverdy są według mnie zdecydowanie dużo lepsze niż alterra.

świetny

Jestem bardzo zadowolona z tego szamponu. Naturalne składniki, mam po nim mięciutkie włosy, odżywione, dobrze się rozczesują, końcówki wyglądają zdrowiej i co najważniejsze nie mam włosów przetłuszczonych już na drugi dzień po umyciu, bo przy wielu szamponach mam taki problem... poza tym cena przystępna i pięknie pachnie. czego chcieć więcej od szamponu?

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Najlepszy z Alverde

Lubię go najbardziej ze wszystkich szamponów tej firmy. Moje włosy są po nim miękkie i nie przetłuszczają się tak szybko jak po innych szamponach. Zapach, konsystencja i opakowanie też są OK. Szkoda tylko że jest niedostępny w Polsce

Używam tego produktu od: 10 m-cy
Ilość zużytych opakowań: kilka (na przemian z innymi szamponami)

Idealny

O składzie nie będę pisać, bo widać, że ,,bogaty".
Niespodzianką dla mnie było to, że dobrze się pieni i pomimo braku silikonów, całkiem dobrze rozczesuje się po nim włosy. Odczuwalne nawilżenie włosów.
Ładny zapach - taki delikatny i odświeżający.
Bardzo wydajny.

Używam tego produktu od:3 tyg.
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1.

Przyjemny

Szampon ma bardzo przyjemny skład, jest niedrogi, dobrze i łagodnie myje, ładnie pachnie, jest wydajny. Bardzo chętnie bym do niego wróciła, jeśli będę miała okazję ponownie go kupić. Szkoda, że w Polsce jest tak niewiele tanich i jednocześnie dobrych kosmetyków.

Używam tego produktu od:dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań:jedno