Alyssa Ashley, Musk EDT

Alyssa Ashley, Musk EDT

Piżmo Alyssa Ashley jest wiodącym zapachem i w wielu krajach jest uważane za 'kultowe perfumy'. Sukces 'Musk' zależy od jego specjalnej formuły, w skład której wchodzi mieszanka ponad stu najlepszych na świecie składników tworzących świeży, seksowny zapach, który wszyscy znamy i kochamy.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: sycylijska bergamota, kwiat pomarańczy
nuta serca: aldehydy, jaśmin, róża, ylang - ylang, irys, goździk
nuta bazy: mech dębowy, tonka, ambra, prawdziwe piżmo

<50ml

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Czysta, wypielęgnowana skóra i zawoalowany erotyzm - czyli piżmo od Alyssy Ashley.

Musk poznałam dzięki odlewce od pewnej dobrej duszyczki (pozdrawiam, Kasiu!). Przedtem nie znałam tego zapachu, a jedyne 'czyste' piżmo, jakie dane mi było poznać, to Wild Musk Coty. Dopiero testy nadgarstkowe uświadomiły mi, że chyba jednak bliższe memu sercu będzie piżmo od Alyssy.

Początek jest jak mydło - ale to dosłownie sekundy, ulotne i migotliwe. Bo czuć coś jeszcze. Odrobina kwiatowego pyłku, dosypana do tego piżmowo-pudrowego obłoku. To zapach czystej skóry, umytej drogim, kwiatowym mydłem - skóry mokrej, którą piękna, zadbana kobieta pozostawiła do samoistnego wyschnięcia, a raczej osuszenia przez ciepły, letni wiatr. To aromat świeżo upranej pościeli, białych, delikatnych kwiatów, pudru.
To zapach kremowej bieli, świeżości i ciepła. Lekko słodki, ale naprawdę lekko - i to też nie jest wyczuwalne przez cały czas, to raczej ledwo uchwytne momenty, nadające zapachowi zmysłowości, seksowności i intymnego, wręcz erotycznego wydźwięku.
Te perfumy stapiają się z zapachem ciała, zlewają w jedność i trwają, trwają przez cały czas - bo wbrew pozorom, Musk jest trwały. Bliskoskórny, ale mimo to wyczuwalny i tworzący oprawę wizerunkową. Świetne uzupełnienie klasycznej elegancji i dopełnienie kobiecości.
Musk jest baaardzo zmysłowy, wierzcie mi - piżmo na zawsze pozostanie piżmem, a ono samo w sobie jest seksowne i wodzi na pokuszenie ;).

Na koniec dodam tylko jedno: niech Was nie zrazi ta nieatrakcyjna butelka ani zbyt niska cena - to kawał dobrych, świetnie ukręconych perfum - tak naturalnych i pięknych, jak szczery uśmiech. Warto poznać.

Wykorzystała: kilka próbek

Pościelowe piżmo

Ten zapach nie ma w sobie ani trochę nuty retro i jeśli ktoś się tego obawiał to naprawdę nie ma czego, a poznanie tego zapachu może pokazać, że nie każdy piżmowiec pachnie ordynarnie szarym, toaletowym mydłem. Nie ma cytrusów ani kwiatów, a piżmo z tonką.Ta kompozycja jest niebywale intymna, bieliźniana i koniecznie ma barwę białą. Przywodzi mi na myśl kobietę w klasycznej białej bieliźnie od CK leżącą z partnerem na łóżku po wspólnym prysznicu w białej pościeli. Nie ma w nich zachowaniu nic seksualnego, a jednak ´´chemia´´ i pożądanie wiszą w powietrzu by jednocześnie było relaksująco i nastrojowo. Żeby nie było nie uważam, żeby był to zapach jedynie na pościelowe randki, co to to nie! To taki jesienny umilacz dnia.Tu nie ma jednoznacznego skojarzenia z mydłem, a już napewno nie z szarym. To raczej wypielęgnowana i umyta kobieca skóra i tylko żal, że parametry są tak słabe, ale i tak chcę tak pachnieć częściej. Takie powinny być piżmowe pachnidła.

trudno dostępne ale warto szukać :)

50 ml zamówiłam przez internet, w ciemno, nie znałam tego zapachu, ale chciałam przetestować jako jeden z &quot;kultowych&quot; zapachów świata, co tam próbka, biorę od razu 50-tkę :D i strzał w 10. Cudowny i świeży zapach piżma i kwiatów, podbicie bergamotką dodaje pazurka. Mimo to, zapach nie jest ciężki i męczący, lecz lekki i świeży :) na każdą okazję :) Mimo tego, że unisex, nie wyobrażam sobie by pachniał tym mężczyzna. Gdyby dorzucili drzewo cedrowe czy jakiś tytoń, może tak, ale za dużo tam kwiatków jak na perfumy unisexowe. Typowo kobiecy zapach. Długo trzyma się na skórze. Buteleczka nie zachwyca ale co tam, ważna zawartość :P Polecam :)

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka 50 ml

Przyjemne mydełko

Przyjemne mydełko jest przez pierwsze może 2,3 godz, po czym zapach staje się bardzo cielesny, zmysłowy, przyskórny i bardzo długotrwaly. Pierwszy test nie był dla tego zapachu pomyślny. Pomyślałam, że jakiś staroświecki ten zapach, zimny, nie z tej epoki. Przebijała nuta starych perfum lub niedopłukanego mydła. Ale za drugim i kolejnym razem zapach już mi sie spodobał. Jestem w fazie poszukiwań fajnego piżmowego zapachu, ale ten mogłabym nosić. Jako alternatywa dla banalnych letnich świeżaków np ten jest idealny. Bo początkowo zapach jest świeży, mydlany, taki &quot;sterylny&quot;, tak mogłaby pachnieć pielęgniarka ;). Mnie się to skojarzyło z babcią... Hmmm, ale nie z babcią wypachnioną tym zapachem, ale z przyjemną wizytą u babci, która właśnie umyła ręce dobrym mydełkiem a na wiekowym fotelu leży sterta świeżo wyprasowanego prania.. ;) Kojarzy mi się z jakimś komfortem wewnętrznym, poukładanymi sprawami- czysto, świeżo i przejrzyście. Po kilku godzinach zapach wydaje się, że słabnie, ale staje się bardziej cielesny, stapia się ze skórą. Jest cudny w cieplejsze dni w tej fazie, aksamitny, miękki, bardzo przyjemny. I trwa bardzo długo, choc przy skórze.
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego zapach jest uniseksowy. Nie wyobrażam sobie gościa tak pachnącego... ;)

Bardzo przyjemny.

Uważam go za typowy damski zapach! Więc nie wiem dlaczego unisex.
Jak dla mnie bardzo fajny i oryginalny zapach.
Bardzo długo się utrzymuje, dość wydajny i przyjemny.
Buteleczka nie zachwyca niech to jednak nas nie zwodzi. Niektórzy z nas znajdą tam jeden ze swych ulubionych zapachów! Dumnie noszę go w ciężkie i stresujące dni! Pozwala mi się rozchmurzyć swą słodką wonią! Polecam!

Jak Być może...

Moim zdaniem zapach jest typowo kobiecy, jakoś nie wyobrażam sobie, by mężczyzna tak pachniał. Mi przypomina perfumy których używało się ok. 20 lat temu, gdy w Polsce dostęp do pachnących wód był bardzo utrudniony. Coś w stylu &quot;Być może...&quot;. Zapach jest drażniący, drapiący, ordynarny, tani... Buteleczka też niezbyt ładna.

Używam tego produktu od: parę dni
Ilość zużytych opakowań: próbki

Gdzieś już to kiedyś...

wąchałam i nie mogłam sobie skojarzyć, skąd znam ten zapach. To uczucie nie opuszczało mnie od chwili, kiedy w moje ręce trafiła próbka tego uniseksowego zapachu. Do momentu, kiedy doznałam olśnienia. Identycznie pachnie... emulsja do opalania Kolastyny. Ta z olejkiem kokosowym. Nawet nie wiem, czy jeszcze ją produkują, bo było to ładnych kilka lat temu.

Sam zapach nie powala na kolana. Jest jednowymiarowy, pachnie tak samo od momentu aplikacji do ulotnienia, a ulatnia się dość długo, jak na EdT. Na skórze utrzymywał się ok. 4-5 godzin. Nie wyczuwam momentu przejścia z nuty głowy, przez nutę serca, aż do nuty bazy. Musk jest zapachem ciężkim, zawiesistym, wręcz gęstym. Momentami duszącym.

Zastanawiałabym się nad tym, czy faktycznie jest to zapach uniseksowy. Mężczyznę bym w niego nie ubrała.

Opakowanie proste, klasyczne, rzekłabym nawet, że eleganckie. Na trzy gwiazdki.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: kilka kropel z próbki