Lavea, Balsam z masłem Shea `Liczi z kwasem hialuronowym`

Lavea, Balsam z masłem Shea `Liczi z kwasem hialuronowym`

Balsam do ciała z masłem Shea z ekstraktem owocu liczi i kwasem hialuronowym, przeznaczony do nawilżania oraz natłuszczania skóry suchej, wrażliwej, dojrzałej i podrażnionej. Balsam daje wyjątkowe walory pielęgnacyjne. Poprawia elastyczność skóry, działa silnie antyoksydacyjnie. Posiada właściwości głęboko nawilżające, natłuszczające oraz odmładzające skórę i kojące. Zalecany jest do stosowania zwłaszcza przed i podczas kąpieli słonecznych, aby chronić skórę przed przesuszeniem pod wpływem słońca i słonej wody.

Działanie na skórę ciała:

- działa przeciwalergiczne,
- posiada właściwości bakteriobójcze, dlatego świetnie się nadaje przy wszelkich podrażnieniach skóry, przy stanach zapalnych, opryszczkach i przy różnego rodzaju dermatozach,
- hamuje parowanie wody ze skóry (powstrzymuje utratę wody),
- zalecany jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, dojrzałej, starzejącej się,
- chroni przed niekorzystnym działaniem wiatru oraz promieniowaniem UVB i UVA,
- jest bogate w witaminy A, E oraz F – o właściwościach pielęgnacyjnych i upiększających,
- liczi jest wyjątkowo bogate w witaminę C, żelazo i polifenole, przez co rozświetla naszą skórę, działa ujędrniająco, silnie nawilżająco,
- balsam wnika w głębokie warstwy skóry przez co efekty nawilżenia są natychmiastowe!
- zawarty kwas hialuronowy opóźnia procesy starzenia się skóry (chroni przed wolnymi rodnikami), dodatkowo nawilża,

Działanie na włosy:
- dzięki zawartości dużej ilości witamin, wzmacnia cebulki włosowe,
- balsam można stosować na włosy w formie maski,
- idealny do włosów suchych, zniszczonych codzienną pielęgnacją (suszenie suszarką, prostowanie prostownicą),
- polecany do bardzo zniszczonych włosów - zamyka pory włosa, doskonale nabłyszcza.

Idealny na zimę

Balsam o konsystencji bardzo gęstego masła. Jest idealny na zimę, kiedy skóra potrzebuje znacznego odżywienia. Stosuję go na noc na całe ciało, a rano czuję, że skóra jest nawilżona i jędrna. Balsam zostawia tłustą powłokę, więc niestety nie nadaje się do stosowania rano, na dzień.
Używam go również w czasie ciąży na skórę brzucha i jak narazie sprawdza się doskonale.

świetny produkt

Jest to balsam w kostce, na wagę - taki kupiłam, balsam był ukrojonym kawałkiem z większej całości, należy włożyć go do słoiczka, gdyż może obeschnąć, dołączona była drewniana szpatułka do nabierania/zeskrobania.
Stosuję go głównie zimą, kiedy to mam bardzo przesuszoną skórę, która swędzi i nic tak naprawdę na dłużej nie działa, balsam jest dość tłusty i gęsty - trzeba go rozetrzeć w dłoniach przed nałożeniem, nadaje się do stosowania na noc gdyż nie wchłania się szybko....ale rano...skóra jest jak pupcia niemowlaka, gładziutka i nie swędzi, uwielbiam to uczucie gładkości po zastosowaniu tego balsamu, pachnie przepięknie, dla skóry wymagającej i wymagających warunków (zima) - sprawdzi się.

Ciekawy produkt

Do balsamu przekonała mnie zawartość masła shea, które swego czasu wypróbowałam na swojej skórze i byłam zachwycona. Cena mogłaby być troszkę niższa, ale produkt jest bardzo wydajny, dlatego nie będę narzekać. Znalazłam przypadkiem w drogerii internetowej. Formuła może nie odpowiadać każdej kobiecie - gęsta konsystencja, która pod wpływem ciepła dłoni roztapia się i przybiera postać olejku. Musiałam się przyzwyczaić, ale w tym momencie nie jest już to dla mnie problemem. Nie przetłuszcza skóry, nakładana na włosy ładnie spłukuje się szamponem. Na mojej suchej skórze sprawdza się idealnie, ładnie nawilża i koi. Zakup do rozważenia dla poszukujących.