Jean Marc Joubert, Shampoing Racines The Vert & Huile Essentielle De Citron (Szampon do włosów `Zielona herbata i olejek eteryczny z cytryny`)

Biała glinka w produktach doskonale oczyszcza i odtłuszcza włosy, wzmacnia je, nadaje im połysk, elastyczność i objętość, bez ich naruszania. Zielona herbata jest znana ze swych właściwości nawilżających i uzdrawiających włosy. Olejek eteryczny z cytryny jest znany ze swych właściwości tonizujących i oczyszczających. Szampon idealny do włosów pozbawionych równowagi między tłustymi włosami u nasady i suchymi końcówkami.

Świetny!! ????

Szampon kupiłam z ciekawości w Carrefure za 15 zl. Tuba dla mnie jest fajnym rozwiązaniem, dodatkowo zachęcił mnie opis. Obawiałam się zapachu, że będzie on sztuczny, jak w kremach glicerynowych do rąk. A tutaj mile zaskoczenie. Dostajemy przyjemny, delikatny, nienahalny zapach trawy cytrynowej. Szampon się dobrze pieni. Domywa świetnie i co najważniejsze, że podrażnia skóry głowy. Moje objawy, że może obciążać włosy też były bezpodstawne. Włosy z mocna tendencja do przetłuszczania wyglądały naprawdę bardzo dobrze nawet drugiego dnia.
Jest to nieliczny szampon, który utrzymuje w lądzie moja skórę głowy, nie powodując świądu czy wysypu bolących krost. Napewno kupię kolejne opk, choć widziałam że na półkach dosłownie pojedyncze sztuki stoją. Do kompletu można też dokupić odżywkę.

Fajny szamponik

Byłam zaskoczona że w ogóle istnieje coś takiego jak szampon do włosów tłustych u góry i suchych na końcówkach. Ten szampon podołał wyzwaniu. Ma też przecudny zapach, który kojarzy mi się z dzieciństwem. Cena nie jest wygórowana, jak na szampon z półki ekologicznej. Przecież przeciętny szampon z Rossmana typu Glisskur czy coś podobnie kosztuje ;) włosy rzeczywiście mniej się przetłuszczają, czasem na drugi dzień wytrzymują bez suchego szamponu, a z reguły używam suchy szampon właśnie co drugi dzień. Są też zadbane. Szampon można kupić w Carrefourze na dziale z kosmetykami.