Zobacz oferty

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Hebe

Balsam przeznaczony jest do intensywnej regeneracji podrażnionej, swędzącej, chronicznie suchej skóry ze zdiagnozowanymi dermatozami (AZS, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, łuszczyca, „rybia łuska”, egzemy). Do stosowania w zaostrzeniu zmian skórnych (jako terapia wspomagająca leczenie dermatologiczne) jak i w okresie remisji. Przeznaczona dla niemowląt od 3. miesiąca życia, dzieci i dorosłych.
Składniki aktywne: kompleks natłuszczający (trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, parafina ciekła, olej ogórecznika lekarskiego, masło shea), cucurbityna, alantoina, D-pantenol.
Działanie:
-odbudowuje strukturę lipidową naskórka, wzmacniając barierę ochronną
-natłuszcza i wygładza skórę
-ogranicza transepidermalną utratę wody, chroniąc przez przesuszeniem
-intensywnie odżywia i nawilża
-niweluje szorstkość skóry
-przywraca miękkość i gładkość
-łagodzi podrażnienia oraz świąd
-przywraca komfort.

Bardzo dobry produkt

Bardzo dobry produkt, ma biały mleczny kolor, kremową typową dla mleczka konsystencję, nie posiada zapachu.Produkty ten spełniana swoją rolę, nawilża, regeneruje i przynosi ukojenie nadmiernie przesuszonej skórze. Nie posiada substancji drażniących. Opakowanie jest poręczne i estetyczne.

Ratunek

Moja skóra po wakacjach była w strasznym stanie. Nie mogłam jej w odpowiedni sposób skutecznie nawilżyć. Produkt Oillan miałam okazję odkryć w ramach testów. Produkt znajduje się w pojemnej butelce. Aplikator jest w porządku.
Początkowo obawiałam się konsystencji produktu. Okazało się jednak że jest strzałem w 10. Świetnie nawilżyć moją skórę i sprawił że stała się ona miękka i przyjemna w dotyku.
Serdecznie polecam szczególnie w sytuacjach kiedy potrzebujecie na prawdę mocno nawilżającego produktu.

Ratunek dla suchej skóry

Balsam intensywnie natłuszczający jest idealnym rozwiązaniem dla całej rodziny. Jest bardzo nawilżający dzięki czemu łagodzi suchą skórę. Ma super konsystencję (nie jest bardzo lejący się) dzięki czemu jest bardzo wydajny. Posiada wygodne opakowanie. Idealnie nadaje się do bardzo suchej skóry.

opakowanie bardzo estetyczne, minimalistyczne, produkt ewidentnie będzie się nazwał do tych typów cery o których pisze na etykiecie

Skóra mieszana

Produkt bezzapachowy dobrze sprawdzi się dla osób z przesuszona skóra, z która ciężko sobie poradzić, zostawia lekko tłusta powłokę, konsystencja kremowa, delikatna

Oillan, Med+, Balsam intensywnie natłuszczający

Oillan, Med+, Balsam intensywnie natłuszczający, idealnie sprawdza się i niweluje zaczerwienienia. Intensywnie natłuszczający zmiękcza skórę, łagodzi podrażnienia i świąt. Gorąco mogę polecić dany produkt, bo w naszej rodzinie sprawdził się w 100. Idealna konsystencja, idealne opakowanie, dodatkowo podwyższa ocenę.

Używa produktu od: próbka

Nowy ulubieniec!

Bardzo przypadł mi do gustu balsam natłuszczający od Oillan. Ma genialną formułę i konsystencję. Nie ma zapachu, nie uczula i nawilża skórę na bardzo długi czas. Uwielbiam go stosować po kąpieli. Mam odczucie jakby był takim kojącym opatrunkiem na bardzo przesuszoną i swędzącą skórę. Po tygodniu moja skóra jest w dużo lepszej kondycji. Nie przesusza się tak bardzo jak dotychczas (używam razem z żelem do ciała).

Balsam stosuje też moje dziecko które również ma dość problematyczną skórę skłonną do podrażnień i uczuleń i spisuje się świetnie.

Balsam jest bardzo tłusty (super) i zarazem wydajny bo wystarczy niewielka ilość żeby dobrze nawilżyć skórę.
Plusem jest korzystna cena. Na pewno wrócę do tego produktu.

Opatrunek w butelce!

Na wstępie muszę zaznaczyć, że jestem wyjątkowo ciekawskie jajo i muszę sprawdzić każdą nowinę balsamową na rynku. Wynika to głównie z potrzeb mojej skóry skłonnej do przesuszenia, ściągnięcia, reaktywności na mrozy, wiatr, wodę i wszystko, co tylko na świecie. Bardzo zwracam uwagę nie tylko na nawilżenie, ale i odżywienie, natłuszczenia i poczucie komfortu po aplikacji, bez uczucia oblepienia. Sporo, jak na jeden kosmetyk.
Na szczęście, ten ku mojemu szczęściu spełnia wszystkie te obietnice!
Nie dość, że nie posiada żadnego zapachu (potencjalne podrażnienie), to jeszcze posiada bardzo wydajną formułę. Pojemność jest duża.
Co wyjątkowe, balsam mimo naprawdę imponujących właściwości odżywczych i kojących nie pozostawia na niej żadnego tłustego filmu czy powłoki, która budziłaby ubrania lub pościel. Z pewnością zostaję przy zestawie balsam i żel pod prysznic z tej samej serii, zaopatrzyłam się również w inne kosmetyki tej linii. Jestem bardzo zadowolona!

Pozytywne zaskoczenie !

Balsam intensywnie natłuszczający jest zamknięty w rozkręcanej buteleczce, co nie do końca jest wygodne. Łatwo wylać więcej balsamu, niż nam potrzeba. Jego konsystencja jest bardzo lekka, co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem ! Po nazwie spodziewałam się ciężkiego, klejącego balsamu do ciała. A tu proszę.. świetnie nawilża skórę, szybciutko się wchłania. Skóra jest przyjemnie miękka po użyciu balsamu. Dużym plusem jest to, że nadaje się dla maluszków od 3 mies. życia, jak i dla osób z problemami skórnymi. Jest bezzapachowy, co mi kompletnie nie przeszkadza. Jestem bardzo zadowolona i pozytywnie zaskoczona tym produktem !

Za słaby dla skóry problematycznej i atopowej.

Jako, że jestem posiadaczką skóry atopowej (i na ciele, i na twarzy), do tego bardzo wrażliwej i skłonnej do alergii, to chętnie próbuję na sobie kosmetyków dedykowanych skórze problematycznej. Tak, jak pisałam w recenzji kremowego żelu myjącego, tak samo napiszę tutaj - mam wprawdzie kilka ulubionych produktów pielęgnacyjnych, które bezbłędnie radzą sobie z moją skórą (a wierzcie mi, że to bardzo trudne zadanie!) i w duchu liczyłam na to, że i ten balsam dołączy do tego grona.
Jakie są moje odczucia po niemal miesiącu codziennego, regularnego użytkowania?
Ano takie, że w starciu moja skóra kontra balsam natłuszczający zwycięstwo odniosła niestety skóra...

PLUSY:
+Estetyczne i wygodne opakowanie - butla nieprzezroczysta, ale na tyle miękka, by można było spokojnie wydobyć produkt nawet i pod koniec używania (co właśnie wczoraj miało miejsce). Szata graficzna charakterystyczna dla marki - prosta, apteczna, ale ładna.
+Świetna formuła - coś jakby mleczko, lekkie, ale w kontakcie ze skórą od razu wychodzi z niego ta cudowna tłustość ;). To typowy balsam natłuszczający, który otula skórę ochronnym filmem, ale bez efektu lepienia.
+Produkt bezzapachowy.
+Skład przyjazny wrażliwcom, odpowiedni dla atopików.
+Balsam natłuszcza skórę i zmiękcza ją, jednocześnie chroniąć ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
+Koi! To jego główna zaleta, że koi i działa łagodząco, nawet w przypadku egzemy.
+Nie zatyka skóry (a parę razy w akcie desperacji zaaplikowałam go na twarz), nie uczula i nie zaostrza istniejących zmian alergicznych.
+Polska marka.
+Produkt jest łatwo dostępny, znajdziemy go w niemal każdej aptece.

MINUSY:
-Kiepska wydajność, spowodowana tym, że aby czuć komfort, muszę aplikować balsam dwa razy dziennie, by czuć się komfortowo - 400 ml balsamu natłuszczającego starczyło mi na niecały miesiąc...
-Niewystarczające działanie - już wyjaśniam, co mam na myśli!
Przyznam, że nie spodziewałam się tego, że będę musiała każdego ranka ponawiać aplikację - tym bardziej, że moje ukochane preparaty spod szyldu Avene (XeraCalm) czy też CUDOWNY balsam z CeraVe dawały mi nawilżenie i odżywienie wprost doskonałe - wystarczyła aplikacja po wieczornym prysznicu i do kolejnego mycia skóra była zaopiekowana, miękka i odżywiona.
Tutaj tego niestety nie ma - posmaruję się wieczorem, a rano czuję, jak skóra jest napięta do granic możliwości, niesamowicie swędzi, jest zaczerwieniona i ewidentnie domaga się kolejnej porcji nawilżenia.
To nie jest komfortowe, tym bardziej, gdy rano się spieszę i muszę gdzieś wyjść - bo balsam natłuszcza i muszę odczekać, aby się wchłonął!
Ne jest to fajne i niestety, ale ten fakt znacząco wpływa na ogólną ocenę tego kosmetyku - w tym momencie oceniam go jako produkt niewystarczający - a zaznaczę, że aktualnie egzemę mam pod kolanami, w zgięciach łokci, na szyi i kilka plam na twarzy, a suchość skóry towarzyszy mi przez cały rok - więc owszem, jest tu trochę do zrobienia, ale chwileczkę - to nie pierwszy lepszy balsam z drogerii, tylko produkt apteczny, dedykowany SKÓRZE ATOPOWEJ! Miałam prawo oczekiwać po nim działania długofalowego i naprawdę solidnego - i oczekiwałam, problem w tym, że ja swoje, a balsam swoje ;).

Podsumowując - nie jest to zły produkt - byłabym niesprawiedliwa, gdybym tak go oceniła. Niemniej jednak, mimo niezłego nawilżenia, odżywienia skóry, zmiękczenia jej i dobrego działania kojącego, balsam nie poradził sobie tak, jak oczekiwałam - w produktach natłuszczających istotne jest dla mnie to, by wystarczyła JEDNA, wieczorna aplikacja (zwłaszcza, gdy zmiany chorobowe nie są zbyt nasilone).
Tutaj tego niestety nie ma i jestem zmuszona używać produktu dwa razy dziennie, co nie jest ani komfortowe, ani opłacalne, bo na ten moment zostałam bez balsamu dosłownie z dnia na dzień - przypominam, że butla ma 400 ml, a nie minął nawet miesiąc!

To sprawia, że nie sięgnę ponownie po ten kosmetyk - wolę sprawdzone specyfiki, które są moimi pewniakami i które zapewnią mi całodobowe nawilżenie i ochronę skóry, zaś do balsamu Oiilan na pewno nie wrócę.
Niestety, ale nie :(.

*Dziękuję Klubowi Recenzentki za możliwość wzięcia udziału w teście kosmetyków Oiilan*.

Dobry ale znam lepsze

Zacznę od opakowania, które średnio mi się spodobało, bo aplikacja kosmetyku jest mało wygodna - dużo lepiej byłoby, gdyby produkt zawierał pompkę. Kolor balsamu jest biały konsystencja dość rzadka. Balsam szybko się wchłania, nie lepi się, nie pozostawia tłustej warstwy, co jest jego dużą zaletą. Wadą jest natomiast zapach - kosmetyk jest bezzapachowy ALE po nałożeniu wyczuwam "apteczny" mało przyjemny zapach. Jest on krótko i słabo wyczuwalny, więc można to przeżyć, ale inne emolienty które stosowałam, np.Cetaphil czy Dexeryl nie miały wcale nieprzyjemnego zapachu. Balsam dobrze natłuszcza i nawilża, stosowałam go na ramiona gdzie borykam się z rogoaceniem okołomieszkowym oraz okresowo na łydki, w obrębie których moja skóra ma skłonność do przesuszania się. Jest to dobry balsam, ale ze względu na niewygodne dozowanie produktu i nieprzyjemny zapach raczej wybiorę inny emolient w przyszłości.

Bardzo fajnie nawilża

Produkt super, bardzo fajnie nawilża i odżywia skórę. Działa łagodząco na zaczerwienienia. Jedyna wada jest brak pompki dozującej, upierdliwe jest odkręcanie produktu i obracanie do góry dnem.

Używa produktu od: próbka

Bardzo dobre nawilżenie

Balsam sprawił że moją skórą ciała wkoncu była nawilżona i aksamitnie gładka w dotyku. Jest bezpieczny dla wrażliwej skóry. Łagodzi wszystkie podrażnia. Bezzapachowy za co duży plus. Wygodnie w użyciu opakowanie.

Idealnie natłuszczający balsam.

Wydaje mi się, że mam skórę normalna, bez większych problemów, dopóki nie jestem świeżo po depilacji. Wtedy moja skóra jest podrażniona, napięta i sucha. Balsam idealnie natłuszcza i koi skórę. Przy regularnym stosowaniu chroni skórę przed kolejnymi możliwymi podrażnieniami. Ma super konsystencję, dzięki której idealnie rozprowadza się po skórze. Przez substancje natłuszczające bardzo długo się wchłania, ale też pozostaje na skórze. Produkt jest bezzapachowy, co dobrze o nim świadczy. Myślę, że porą zimową będzie sprawdzał się jeszcze lepiej. Z pewnością będę do niego wracała, zwłaszcza o zimnych porach.