Institut Esthederm, Intensive, Hyaluronic Serum Yeux [Eye Serum] (Serum pod oczy z kwasem hialuronowym)

Nowość w pielęgnacji konturu oczu. Pierwsze serum nawilżająco-wypełniające dla okolic oczu. Szybka rewitalizacja, wygładzenie, pielęgnacja zmarszczek, likwidacja cienie i obrzęków. Obszar oczu jest rozjaśniony, intensywnie nawodniony, pełny, gładszy i wyraźnie młodszy.
Zmarszczki i pierwsze linie mimiczne spowodowane odwodnieniem zanikają. Problemy: zmęczone oczy, oznaki zmęczenia, cienie, obrzęki.
Używaj go samodzielnie lub przed zastosowaniem zwykłego codziennego produktu do pielęgnacji oczu. Końcówka z wanadu umożliwia aplikację połączoną z masażem.
Składniki aktywne:
- Kombinacja trzech form kwasu hialuronowego - 0,05% wysokocząsteczkowego HMW (High Molecular Weight) i 3% kapsułowanego - utrzymuje wodę w naskórku i wygładza drobne linie. 0,5% niskocząsteczkowy kwas hialuronowy MMW (Medium Molecular Weight) przywraca nawilżenie, jędrność i rozświetlenie skóry, stymuluje syntezę kwasu hialuronowego w skórze właściwej dla trwałego efektu wypełnienia.
- Cellular Water Patent (woda, karnozyna, ATP, sole mineralne) – woda komórkowa - dostarcza skórze energię oraz stymuluje optymalne funkcjonowanie komórek.
- Kompleks Anti-Fatigue Technology (kofeina, ruskogenina, karnozyna) - zwalcza cienie i opuchliznę.

Rozjaśnia i nawilża

Serum pod oczy dostałam w paczce za recenzentkę miesiąca. Był to jeden z droższych kosmetyków. Bardzo się ucieszyłam na jego widok gdyż akurat miałam problemy z cieniami, i opuchnięciami pod oczami .
Był to jeden z pierwszych kosmetyków , które zaczęłam stosować.
Nie będę się rozpisywać nad opakowaniem w postaci kartonika bo w karonik prawie każdy pakuje tubkę. Krem-zel jest w typowej tubce o czarnym kolorze. Jedynym innowacyjnym (inowacyjnym w tym sensie, że ja po raz pierwszy spotkałam się z akurat takim aplikatorem, ale wiem,że śa w kremach takie i podobne:) jest właśnei aplikator jakby metalowy? Taki spłaszczony. można powiedzieć techniecznie spłaszczony co ma ułatwić nam aplikację żelu pod oczy i lekki masaż? Masażu jednak tym wykonać się moim zdaniem nie da..no bo w sumie jak? Tu chodzi jedynie chyba o lekki efekt chłodzenia jaki daje ten aplikator. Jeśli potrzebujecie czy liczycie na jakiś masaż pod okiem to polecam aplikatory z kulką metalową bo takie rzeczywiście dają efekt lekkiego masażu.
U mnie ten aplikator średnio dał egzamin. Uważam,że przez niego jest utrudnione trochę wydobywanie produktu.bo albo wycisnęło mi się za d= użo ..albo za mało ..nic nie wychodziło..
Na kartoniku jest była rycina jak serum używać czyli było zaznaczone miejsce ewidentnie pod oczami..o powiekach nie było mowy. Ja stosowałam i na powiekę czasem. Nie podrażniło mnie nigdy , nie spowodowało łzawienia, nic mnie nigdy nie piekło.. To zdecydowanie na plus
Według mnie nie wchłania sie wcale szybko. Konsystencja serum żelowo-kremowa wskazywałaby na to że wchłonie sie momentalnie , ale tu następowało zdziwienie bo mi czasem krem do twarzy wchłonął się szybciej ..Chciałam nakładać makijaż a okolicę pod oczami dalej miałam lekko mokrą i lepką..hmm.za lepką i za mokra aby nałożyć korektor ..Musiałam poprawiać rano wklepywanie produktu co mnie wkurzało momentami bo czasu rano na to nie mam:)
Używałam serum bardzo systematycznie..rano i wieczorem. Już mi się skończyło. Przecięłam tubkę i wygrzebuję resztki..:)
Zapach jest leciutki i neutralny.
Co mogę powiedzieć o stanie skóry pod oczami..? Na pewno serum pomogło rozjaśnić cenie..to na bank..Skóra zyskała ładniejszy , jaśniejszy kolor..nie jest tak umęczona jak była.Jest zdecydowanie nawilżona . Miękka. Zmarszczki moje jednak nie zniknęły . Nie mam dużo, w sumie prawie wcale:) , ale ja tam coś widzę ..dwie są na pewno i liczyłam na zminimalizowanie choć jednej ..;) Nie udało się..
Myślę,że serum może być dedykowane właśnie bardziej jako produkt nawilżająco-chłodząco-rozjaśniający. Bardziej na lato jak dla mnie (efekt chłodzenia) . Może dla młodszej osoby nada się jako produkt prewencyjny na zmarszczki ale dla mnie jak produkt przeciwzmarszczkowy jest za słabe.
To tyle. Dla mnie jest za drogie, ale cieszę się ,że miałam okazję je wypróbować.

Świetny kosmetyk

Marka Institut Estherderm jest dla mnie kompletną nowością, nie miałam wcześniej do czynienia z jej produktami mimo, że asortyment jest bogaty i ciekawy. Serum zaciekawiło mnie, ale że mam dosyć wysokie wymagania jeśli chodzi o kosmetyki pod oczy, nie wiedziałam czy im sprosta. Mam wrażliwe oczy, z tendencją do łzawienia i podrażnień, dlatego kosmetyki stosowane w tym obszarze dobieram z niezwykłą rozwagą, gdyż niejednokrotnie powodowały u mnie więcej szkody niż pożytku. Serum pod oczy tej marki jest jednak delikatne, mocno odżywcze, nawilżające i sprawdziło się u mnie świetnie.

OPAKOWANIE

Produkt otrzymujemy w zafoliowanym kartoniku o nietypowej barwie. Jest to bardzo ciemny fiolet, który z daleka przypomina wręcz czerń. Białe napisy idealnie rozświetlają tą barwę i tworzą ciekawy efekt optyczny. Kartonik posiada również srebrne wstawki na górze i przedniej ściance. Produkt jest dosyć dobrze opisany, jednak na kartoniku nie ma opisu w języku polskim – tylko angielski, niemiecki i francuski (z czego część skrótowa), za co producent ma u mnie minus, bo grupa docelowa jaką są Polki może tych języków nie znać, to zawsze trzeba wziąć pod uwagę, choć młodsze osoby nie powinny mieć problemów. Kartonik skrywa w sobie tubkę w tym samym kolorze zamykaną na srebrną zakrętkę. Jest ona smukła i długa, jednak najważniejszy jest w niej aplikator. Początkowo sądziłam, że będzie to typowy roll-on, ale nic bardziej mylnego. Tutaj mamy metalową końcówkę, spłaszczoną, która widziana z boku jest wyraźnie pochyła. Możecie spytać, czy to praktyczne i co to w ogóle za cudo, jednak zapewniam, że to rozwiązanie jest świetne. Dzięki takiemu kształtowi idealnie dopasowuje się w okolice pod oczami, pozwala na dokładne rozprowadzenie kosmetyku, a do tego daje efekt chłodzący (świetny jeśli włożymy produkt na kilka minut do lodówki). Ten aplikator skradł moje serce, klasyczne roll-ony mogą się przy nim schować.

SERUM

Serum stosuję zarówno solo jak i z kremem pod oczy, rezultaty są w obu przypadkach podobne. Serum ma postać dosyć gęstego kremo-żelu o neutralnym zapachu. Łatwo rozprowadza się je na skórze, a do tego szybko się wchłania. Współgra z używanymi przeze mnie kremami pod oczy, nic się nie roluje i nie ciastkuje, nadaje się również pod makijaż. Jest to produkt mocno nawilżający i odżywczy, który wyraźnie wygładza skórę, sprawia, że staje się miękka, gładka w dotyku a wizualnie okolica oczu jest lekko rozświetlona. Dzięki aplikatorowi, który dodatkowo chłodzi sińce pod oczami stają się mniej widoczne, co jest idealnym rozwiązaniem na problemy po nieprzespanej nocy. Jeśli chodzi o działanie przeciwzmarszczkowe to myślę, że jest dobrą formą prewencji. Mam pierwsze, małe zmarszczki mimiczne w okolicach oczu (dość głęboko osadzonych) i produkt nie wpłynął znacznie na ich zmniejszenie. Sprawia jednak, że skóra jest napięta i wizualnie prezentuje się lepiej. Jest delikatny dla skóry pod oczami, nie powoduje pieczenia czy łzawienia. Nie trzeba go wiele, więc przekłada się to na jego wydajność. Innowacją jest dla mnie aplikator, za który szczególnie polubiłam ten produkt.

PLUSY:
+ innowacyjny aplikator
+ szybko się wchłania
+ mocno nawilża i odżywia
+ chłodzi
+ jest delikatny dla skóry pod oczami
+ wydajny

MINUSY
- dość wysoka cena