Revolution Skincare, Skin Intense Exfoliator 30 % AHA+BHA Pelling Solution (Intensywnie naprawczy peeling do twarzy z 30% kwasem AHA+BHA)

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

Odśwież swoją twarz z nowym peelingiem do twarzy wzbogaconym o kwasy AHA+BHA. Doskonale ściera martwy naskórek pozostawiając twarz oczyszczoną i gładką. Zawiera ekstrakt z cytryny , winogrona , marchewki i ananasa- by ustabilizować skórę , zwęzić pory i pozostawić cerę promienną i gładką w dotyku

serum
z przebarwieniami / defektami, normalna, tłusta
rozświetlające, na rozszerzone pory
oil – free / nietłusta
z pipetą
bogate
żel
Filtry
SPF <15

O kwasowych i tak zwanych ,,krwawych" peelingach naczytałam się swego czasu naprawdę sporo, dlatego też w końcu postanowiłam go przetestować. Nie przepadam za mechanicznymi kosmetykami tego typu, najczęściej jednak kupuję dla siebie enzymatyczne opcje, jednak te kwasowe są dla mnie całkowitą nowością. Ostatecznie zdecydowałam się na propozycję od marki Revolution Skincare. Nie planowałam tak naprawdę jej zakupu, na oku miałam inny produkt z tej kategorii od tego producenta, jednak udało mi się ją znaleźć na naprawdę atrakcyjnej promocji na stronie jednej z drogerii internetowych.

Produkt został zamknięty w opakowaniu w formie szklanej, niedużej buteleczki wykonanej z przeźroczystego, matowe szkła. Umieszczono tutaj białą etykietkę, na której za pomocą czarnej czcionki przedstawiono wszelkie, najważniejsze informacje na temat produktu, takie jak jego nazwa, logo producenta, skład, zalecany sposób użytku czy wszelkie, najważniejsze informacje na jego temat. W rolę aplikatora wciela się tutaj wygodna, nie zacinająca się i działająca bez zarzutu pipetka.

Cena regularna peelingu wynosi około pięćdziesięciu złotych. Posiada on dosyć gęstą konsystencję oraz czerwoną barwę. Produkt zaleca, żeby trzymać go na buzi przez maksymalnie kilka minut i ja całkowicie się z tym zgadzam, jest to kosmetyk o mocno złuszczającym składzie, więc lepiej z nim nie przeginać aby nie zrobić sobie krzywdy.

Peeling bezpośrednio po aplikacji potrafi nieco szczypać w skórę, jednak efekt ten szybko przechodzi. Zastyga na buzi i tworzy taką ściągniętą warstwę, jednak bardzo łatwo daje się zmyć nawet za pomocą samej wody. Działanie złuszczające jest moim zdaniem dość dobre, jednak nie jakieś idealnie, oczekiwałam nieco więcej. Wygładza i pozwala pozbyć się suchych skórek czy niektórych płytkich zaskórników. Stosowany zgodnie z zaleceniem producenta nie wysusza i nie powoduje podrażnień.

,,Krwawy" peeling okazał się całkiem dobrym, ciekawym kosmetykiem. Na początku nieco się go bałam, jednak sprawdza się bardzo dobrze i ciekawie wygładza naszą skórę. Zdecydowanie polecam, dobry peeling do każdego typu skóry.

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

Działa i o to chodzi

Peeling nabyłam w czasach covidu, kiedy nie było można kupić The Ordinary AHA+BHA. Robi co trzeba chociaż mam wrażenie że jest delikatniejszy - odtyka zatkane pory, złuszcza naskórek, skóra jest ładnie napięta. Przy regularnym stosowaniu robi porządek z cerą trądzikową. Konsystencja bardziej wodnista niż The "O". Końcówkę testuję na nastoletniej córce, naprawiłyśmy tym kosmetykiem nos po wakacjach który już "nie wyglądał". Kupię ponownie, jak nie będzie dostępny pierwowzór.

Ciekawy peeling.

Ten peeling pomaga mi podtrzymywać dobrą kondycję skóry. Moja cera jest sucha i wrażliwa na policzkach i to jej jedyne problemy. Nie mam trądziku, blizn, nadprodukcji serum, głębokich zmarszczek, rozszerzonych porów itd, więc u mnie spektakularnych zmian nie zrobił, bo też nie miał czego naprawiać. ;)

Jako, że mam nadreaktywne policzki, to zrobiłam próbę na skórze w tym miejscu - nie chciałam skończyć z zaognionym rumieniem. O dziwo, zero reakcji w postaci czerwieni skóry (no poza kolorem tego peelingu ;)).

Kwasy jak to kwasy, nie nakładać lepiej na rozdrapane strupki i inne świeże ranki, bo skończy się pieczeniem. Kiedy mi się zdarzała jakaś ranka to omijałam to miejsce, dopiero na zarośniętą gojącą się zmianę nakładałam produkt. Ogólnie podczas użytkowania nie odczułam nic niemiłego dla komfortu mojej twarzy. Przyznam, że zdarzało mi się trzymać go dłużej niż 10min (zapomniałam, że go mam i nie pilnowałam czasu), ale nigdy nie skończyło się to podrażnieniem.
Ten kosmetyk pięknie złuszcza mi na bieżąco naskórek, dzięki niemu nie mam problemu z suchymi skórkami wokół nosa oraz na czole, nic mi się nie łuszczy, ponieważ raz w tygodniu systematycznie robię sobie zabieg z użyciem tego kwasowego specyfiku.
Myślę, że fajnie wpływa on na zmarszczki mimiczne - na bieżąco są spłycane wraz ze złuszczaniem naskórka, nie zauważyłam, aby pojawiały mi się nowe, a istniejące dwie nie zaostrzyły się.
Liczyłam, że ruszy on moje przebarwienia posłoneczne - mam takie 3 plamki, ale żadna siła nie jest w stanie ich ruszyć, a próbowałam już chyba wszystkiego.
Miałam także nadzieję, że pojawiające się wypryski będą szybciej schodzić lub nie będą się tak rozwijać, ale szczerze nie zauważyłam, aby peeling jakoś przyspieszał regenerację takich zmian. W czasie jego użytkowania zostały mi dwie blizny po krostach, ale tutaj też peeling nie przyspieszył ich zniknięć. Ale nie mam mu tego za złe, bo na szczęście takie przypadki to u mnie rzadkość.
Ogólnie zauważyłam, że twarz jest kolorystycznie stonowana, wygładzona. Pięknie przyjmują mi się kosmetyki pielęgnacyjne, a makijaż zawsze dobrze trzyma się i wygląda na takiej wypielęgnowanej buzi. ;)

Cena jest wysoka, ale ja go dorwałam na ezebra.pl za 6zł z groszem. :o Byłam w szoku, bo jego cena oscyluje w granicach 50zł. ;)

Świetny zamiennik innego popularnego peelingu

Uwielbiam peelingi chemiczne a prawidłowe złuszczanie skóry to podstawa w przypadku cery mieszanej, problematycznej. Peeling ten wpadł w moje ręce kiedy mój ulubiony "krwawy " peeling z The Ordinary był niedostępny. Śmiało mogę stwierdzić że ten jest równie dobry - po prostu idealny zamiennik. Przeszłam już przez kilka opakowań tego produktu i zdecydowanie go polecam :)

Peeling od Revolution Skincare to mieszanka 30% mieszanka kwasów AHA i BHA - znajdziemy tutaj kwas mlekowy, glikolowy i salicylowy. Producent niestety nie podaje nam pH tej mieszanki kwasów, jedynie ich stężenie. Niestety opakowanie zbiorcze (kartonik) jak i buteleczka z produktem nie mają instrukcji w języku polskim. Oczywiście wszystkie informacje co do stosowania produktu dostępne są na stronach sklepów oferujących ten kosmetyk. Na buteleczce z peelingiem jest instrukcja po angielsku, z najważnieszych informacji:
- stosujemy tylko wieczorem / na noc
- na dzień obowiązkowa fotoprotekcja SPF
- nie stosujemy częściej niż 2x w tygodniu
- peeling trzymamy na skórze do max 10 min po czym skórę zmywamy wodą.

Zacznijmy od opakowania - bardzo ładna, praktyczna w użytkowaniu buteleczka o pojemości 30 ml z pipetką która ułatwia aplikację produktu. Opakowanie wykonane z mlecznego, pół transparentnego szkła dzięki czemu możemy łatwo ocenić zużycie kosmetyku. Zawartość buteleczki to jasno czerwony, średnio gęsty żel o intensywnym chemicznym zapachu. Peeling aplikuję bezpośrednio z opakowania na skórę z zachowaniem bezpieczeństwa aby nie dostał się przez przypadek do oczu bądź zbyt blisko okolicy oka. W moim przypadku jedna cała pipetka wystarcza na całą twarz. W przypadku peelingów chemicznych warto wiedzieć że ilość produktu musi być równomiernie rozłożona na skórze i lepiej aby była to naprawdę cienka warstwa produktu. Peeling bardzo łatwo rozprowadza się na skórze, w czasie aplikacji czuć delikatne pieczenie które w moim przypadku ustępuje po około 2-3 minutach. Zapach mimo iż jest intensywny nie powoduje podrażnienia oczu. Peeling trzymam na skórze maksymalnie 10 minut tak jak zaleca producent po tym czasie zmywam chłodną wodą. W czasie zmywania nie odczuwam żadnego podrażnienia, pieczenia czy dyskomfortu. Po zmyciu peelingu skóra jest pięknie wygładzona, pory widocznie zmniejszone a wszystkie niedoskonałości są po prostu wyciszone i szybciej się goją. Już po pierwszej aplikacji produktu widać poprawę stanu cery a przy regularnym stosowaniu 2x w tygodniu widać zdecydowaną różnicę na skórze. W moim przypadku - posiadam cerę mieszaną z tendencją do niedoskonałości - skóra przy systematycznym stosowaniu zdecydowanie wygląda lepiej: pory są zwężone a ilość wydzielanego sebum zdecydowanie się zmniejsza, dodatkowo skóra jest gładka i pełna blasku. Przebarwienia po stanach zapalnych są rozjaśniane z każdym kolejnym użyciem, wszystkie grudki i krostki ładnie i zdecydowanie szybciej się goją. Moim zdaniem jest to kosmetyk warty zakupu i śmiało mogę go polecić osobom borykającym się z problematyczną skórą, mieszaną, tłustą. Myślę że w przypadku osób z cerą wrażliwą czy suchą może to być zbyt mocny produkt który mógłby tak delikatne skóry podrażnić.

Podsumowując, naprawdę rewelacyjny peeling do skóry problematycznych. Oczywiście jak to w przypadku peelingów chemicznych trzeba obchodzić się z nim ostrożnie aby nie podrażnić skóry, ważne aby stosować się do zaleceń producenta a przy pierwszym użyciu radziłabym nawet skrócić czas peelingu na skórze aby móc na spokojnie zapoznać się z tym produktem. Jest to produkt wydajny w korzystnej cenie, niestety dostępny jedynie przez Internet. Mimo to polecam się zainteresować bo naprawdę ten kto ma problemy z cerą nie pożałuje tego zakupu :)

Produkt tylko dla doświadczonych

Zestaw kwasów w tym produkcie jest wręcz wypalający więc należy obchodzić się z nim bardzo ostrożnie. To nie jest produkt dla początkujących, bo stężenia kwasów są wysokie i można sobie zrobic krzywdę.
Peeling działa - pięknie wygładza, radzi sobie z zaskórnikami, zatkanymi porami ale trzeba go użyć szybko i krótko a potem zmyć i zadbać o nawilżanie cery.
Buteleczka z pipetką jest wygodna, higieniczna, umożliwia łatwe dozowanie produktu. Wystarczy nieduża ilość na całą twarz, produkt jest wydajny i wystarczy na długo. Cena jest przystępna.

Działa!

Długo się wahałam, czy sięgać po peeling kwasowy - nie ukrywam, że obawiałam się tak mocnego produktu, w końcu jednak ciekawość zwyciężyła. Nakładałam go raz w tygodniu, na 8-10 minut. Cała buteleczka wystarczyła na 6 tygodni przy 2 osobach stosujących produkt z tą samą intensywnością, więc biorąc pod uwagę wydajnośc nie uważam ceny za wygórowaną.

Aplikacja jest bezproblemowa dzięki wygodnej pipecie oraz lekko żelowej konsystencji produktu, bo nie spływa twarzy. Zazwyczaj przez kilka chwil zaraz po nałożeniu czułam pieczenie na twarzy, ale przez większość czasu trwania "zabiegu" nie towarzyszył mi żaden dyskomfort. Kosmetyk ma bardzo intensywny i kwaśny zapach. NIeprzyjemny, lecz można się przyzwyczaić.
Jeśli chodzi o długofalowe działanie to skóra jest wygładzona i bardzo elastyczna. Zauważyłam zmiejszoną produkcję sebum i w konsekwencji mniej intensywne wyświecanie się skóry w strefie T. Uporczywe zaskórniki zamknięte zostają widocznie zredukowane, a pory skóry wyglądają na mniejsze.

Świetne działanie ma jednak w tym przypadku swoją cenę. Moja niespecjalnie wrażliwa skóra stała się nagle delikatniejsza i skłonna do podrażnień. Musiałam całą resztę pielęgnacji dopasować pod kwasy i zaopatrzyć się w bardziej odżywcze kosmetyki z ceramidami, a jednocześnie odstawić produkty z dodatkiem potencjalnie drażniących substancji, np, kwasu salicylowego. O obowiązkowym stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej już nawet nie wspominam. Zawsze przy aplikacji i zmywaniu bałam się też, że gdzieś mi się ten peeling dostanie do oczu, bo to by dopiero był problem...

Uważam więc, że produkt daje długotrwałe i widoczne efekty, lecz trzeba być świadomym na co się piszemy, biorąc się za tak mocne produkty złuszczające. Ja się jeszcze zastanowię, czy powtórzę peelingi kwasowe.

Słabsza podróbka The Ordinary

Kupiłam ponieważ nie mogłam nigdzie dostać wersji tego peelingu z The Ordinary. Mam cerę mieszaną - bardzo tłusta + bardzo sucha miejscami, więc jest bardzo teksturowana. Złuszczać złuszcza, ale moją cerę niestety podrażnia strasznie. Nawet jeśli zabezpieczę wrażliwe miejsca to i tak strasznie mi wysusza skórę a to nie o to chodzi - złuszczanie nie równa się wysuszanie. Miałam wcześniej ten z The Ordinary i nie miałam takich problemów, nawet jeśli nie zabezpieczałam suchych i wrażliwych miejsc. Jeśli masz wytrzymałą cerę to możesz spróbować ale jeśli wiesz że łatwo się podrażniasz to ja bym polowała na np. The Ordinary albo te nowe z Nacomi

Dobre działanie... ale cena to lekka przsada

Intensywny, enzymatyczny peeling który głęboko złuszcza i oczyszcza skórę pozostawiając ją rozświetloną, usuwa obumarłe komórki, dobrze wygładza cerę.
W śladzie znajdują się hydtokwasy które redukują przebarwienia i zmarszczki oraz kwas salicylowy który przenika do porów i oczyszcza je.
Butelka przezroczysta 30 ml z pipetą koloru czerwonego.
Mimo dość rzadkiej konsystencji produkt jest wydajny.
Zapach przypominający czerwone wino.
Przy regularnym stosowaniu daje bardzo dobre efekty przy stosowaniu 2 razy w tygodniu miałam wrażenie, że moja skórą przyzwyczaiła się do jego działania, gdyż nie czułam żadnego szczypania czy pieczenia jak podczas pierwszych aplikacji.
Kupowałam go w necie za 39 zł a teraz cena jest kosmiczna ponad 70 zł.

Brak szalu

Peeling Solution od @makeuprevolution
Jest to produkt podobny do bardzo popularnego @theordinary, ten peeling ma za zadnie złuszczyć naskórek oraz poprawić wygląd skóry i niestety w moim przypadku nie sprawdził się do końca, owszem widziałam lekka poprawę na twarzy, ale niestety nie było jakiegoś szczególnego efektu

Dobry produkt

Mialam w zamiarze kupić wersje z TO, niestety jak to jest w zwyczaju nie mogłam go znaleźć bo wszędzie pustki. Trafiłam na ten produkt i że względu na podobieństwo postanowiłam przetestować.
Nie zauważyłam żadnej różnicy między tym a kosmetykiem z TO.
To samo działanie, tj. Wygładzenie cery, jej kolorytu, zmniejszenie porów. (Przy stosowaniu raz na tydzien)

Dobry peeling

Bardzo dobry peeling za niską cenę, od razu po nałożeniu czuć, że działa. Myślę, że przy dłuższym stosowaniu będzie widać pierwsze efekty jego działania.

Szybko się polubiliśmy

Szukałam The Ordinary i natrafiłam na ten produkt , uznałam że jest na tyle podobny że spróbuję i nie zawiodłam się. Szybko się polubiliśmy, odświeża skórę, jest gładsza milsza, zaskórniki łatwiej wychodzą. Po pierwszym użyciu byłam na chwilę zaróżowiona teraz już ten efekt nie występuje, szczypie czasem ciut ciut jeśli mam jakieś strupki. Pachnie winem ale mi to zupełnie nie przeszkadza.