Lavera, Faces, Nagietek, Żel oczyszczający do cery mieszanej

Lavera, Faces, Nagietek, Żel oczyszczający do cery mieszanej

Głęboko oczyszcza skórę, wnikając w pory delikatną kremową pianką. Zanieczyszczenia i pozostałości makijażu usuwane są dokładnie i łagodnie. Skóra jest optymalnie przygotowana na kolejne kroki pielęgnacyjne, wygląda świeżo i harmonijnie. Zawiera cenne substancje z nagietka, oczaru wirginijskiego i malwy pochodzące z upraw ekologicznych.

Skład: Water, Alcohol*, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Xanthan Gum, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Calendula Officinalis Flower Extract*, Malva Sylvestris (Mallow) Extract*, Melissa Officinalis Leaf Extract*, Olea Europpaea (Olive) Fruit Oil*, Hydrogenated Lecithin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Peel Extract*, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract*, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Tocopherol, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil*, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum)**, Citral**, Citronellol**, Geraniol**, Limonene**, Linalool**.

* składniki pochodzące z upraw ekologicznych.

** naturalne olejki eteryczne.

Rozczarowanie choć nie ma tragedii

Szukałam alternatywy dla żelu z biomelisą i biomalwą tej samej firmy i ten żel trafił mi się w promocji na allegro. Kończe juz pierwsze i za razem ostatnie opakowanie.
Plusy:
- chyba tylko to,że jest ekologiczny
Minusy:
- mało wydajny
-brzydko pachnie
- nie czyści dokładnie
- nie poprawia stanu skóry jak wyżej wspomniany kosmetyk

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: jedno i nie kupię więcej

rozczarowanie

bardzo lubię naturalne kosmetyki. z racji, że codziennie sie maluję, chetnie korzystam z kremów do oczyszczania, bo załatwiają od razu demakijaż i mycie twarzy.
kupiłam ten produkt, bo byłam zadowolona z dotychczas używanych laverowych perełek. rozczarował mnie jednak niemiłosiernie... pachnie ślicznie, dobrze oczyszcza twarz z makijażu, nie szczypie w oczy jednak podrażnia twarz w sposób TRAGICZNY... winą obarczam alkohol będący na wysokim miejscu w składzie... korzystałam już z kosmetyków posiadajacych go w znacznej ilości, sopra częśc ekokosmetyków jest w ten sposób skonstruowana jednak dopiero ten produkt wywołał u mnie totalnego buraka, skóra była napięta, podrażniona... nigdy więcej brr...

Używam tego produktu od: wykonywałam testy na przestrzeni kilku miesięcy jednak nie nadawał się do regularnego używania...

O tak ... prawie ideał

Posiadam też żel razem z kremem z tej samej serii i uważam ze jest świetny ;] Ma tak jak krem wspaniały { mnie wręcz odurzający ] zapach . Bardzo dobrze zmywa makijaz pozostawiając cere gladką i przyjemną w dotyku. Co ważnie nie uczulił mnie . Niestety wielkim minusem jest wydajność . Żel jest rzadki i trochę trzeba go zużyć na jedno mycie buźki .. cena też niestety nie jest niska dlatego odejmuję pół gwiazdki .. Jednak polecam ..

Używam tego produktu od: trzy miesiące
Ilość zużytych opakowań: koniec pierwszego

Prawie idealny..

Jestem straszną alergiczką, praktycznie wszystkie "normalne" (prócz tych typu clinique, este..) kosmetyki mnie w jakiś sposób uczulają. Próbowałam innych naturalnych żeli, ale one albo też uczuliły albo powodowały wysuszenie skóry.
Żel nagietkowy Lavery ślicznie pachnie coś jak guma balonowa Donald (koleżanka wcześniej miała może jakąś starą, nieświeżą wersję), nie wysusza, nie uczula.. buzia po nim jest ładna i w końcu bez żadnych podrażnień.
Minusem jest oczywiście cena. Ta ilość nie starcza na zbyt długo.

Śmierdzący przeciętniak

Dałam dwie gwiazdki ze względu na zapach, który straaasznie mi przeszkadzał. Gdyby nie on, dałabym trzy - proszę wziąć to pod uwagę, zapach nie każdemu musi przeszkadzać.

A więc - kosmetyk w niesamowity sposób imituje zapach wymiocin. Jakby ktoś zwymiotował sokiem pomarańczowym. Poważnie - musiałam wstrzymywać oddech, kiedy używałam tego żelu. Na samo wspomnienie, pisząc tą recenzję, robi mi się niedobrze.

Poza tym, żel był ok. Oszczyszał, chociaż nie superdokładnie w przypadku makijażu (przetarcie buzi tonikiem wskazane), nie przesuszał. Powinien pasować osobom o normalnej skórze. Przy wypryskach, zaskórnikach może być za dalikatny.

Używam tego produktu od: ok. roku, dwóch temu zużyłam jedno opakowanie

Dobry, ale mały

Właściwości myjące podobne do żelu z serii Basis Sensitiv:
- ze zmyciem warstw kremów, filtrów i makijażu (niewodoodpornego) radził sobie dobrze przy dwukrotnym myciu;
- nie szczypał w oczy, łatwo się wypłukiwał spośród rzęs;
- nie podrażniał, nie wysuszał (mimo niepokojąco wysokiej pozycji alkoholu w składzie), jednak zaznaczam, że mam mieszaną i niezbyt wrażliwą cerę;
- jak dla mnie, za słabo się pienił.

Doceniłam go bardziej pod koniec opakowania, gdy zainspirowana innym żelem, na którym była instrukcja "obsługi", zaczęłam go stosować trochę inaczej: mała ilość żelu na zwilżone opuszki palców i masaż suchej twarzy. Przy takim zastosowaniu piana okazała się zbędna, czasem wystarczyło jedno mycie, żeby zmyć lekki makijaż doprawiony całodziennym miejskim pyłem.

Pozostałe cechy:
- wydajność: dość kiepska, jeśli się go stosuje w tradycyjny sposób;
- pojemność: śmiesznie miała;
- cena: przy tej pojemności zbyt wysoka;
- zapach: przyjemny;
- tubka: estetyczna, choć nie jest to najwygodniejsze opakowanie dla kosmetyku o płynnej konsystencji.

Ogólnie: polubiłam, choć raczej już nie kupię (zbyt drogi jak na taką pojemność). Żele do mycia mają tak krótki kontakt ze skórą, że nie warto za nie przepłacać - ważne żeby myły i nie podrażniały, a to można mieć za niższą cenę.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy, średnio co drugi dzień