BioOleo Cosmetics, Kwas hialuronowy

BioOleo Cosmetics, Kwas hialuronowy

Dzięki swoim właściwościom, kwas hialuronowy odpowiada za prawidłowe nawilżenie i ujędrnienie naszej skóry. Niestety, wraz z wiekiem ubywa go nam, dlatego tak ważne jest uzupełnianie jego braków. W dzisiejszych czasach można to robić na wiele sposobów, stosować kremy, kapsułki czy inne substancje aplikowane na skórę, ponieważ kwas hialuronowy jest produkowany metodami biotechnologicznymi. Z czego wynikają jego cudowne właściwości? Ze względu na swoje odmładzające właściwości, coraz chętniej stosowany jest w dziedzinie chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Z chemicznego punktu widzenia kwas hialuronowy nie jest rodzajem kwasu, a wielocukru i występuje w postaci przezroczystej cieczy, która w konsystencji przypomina żel. W takiej formie od dawna stosowany jest w medycynie i kosmetologii. Wykorzystuje się go do wypełniania zmarszczek, podnoszenia owalu twarzy, ujędrniania i rewitalizacji skóry, wygładzania zmarszczek na szyi i dekolcie, zabiegu korekty nosa czy modelowania i powiększania ust. Nic więc dziwnego, że w kosmetykach stanowi najbardziej wartościowy składnik nawilżający. Tworzy też powłokę ochronną na naszej skórze, która zapobiega utracie wilgoci, przez co możemy dłużej cieszyć się jędrną, miękką i piękną skórą.

zuzylam z przyjemnoscia

Kwas hialuronowy od Biooleo
zawarty w szklanej brązowej buteleczce z pipeta co bardzo mi odpowiada bo kosmetyk chroniony jest przed światłem słonecznym a jednocześnie wygodny w użyciu.
Produkt o żelowo wodnej konsystencji doskonale rozprowadza się po twarzy I szybko sie wchlania.
Stosowalam 2razy dziennie pod krem i zauważyłam zwiększone nawilżenie skóry a także wygladzenie co okazało się bardzo przyjemne.
Moja skora go polubiła pomimo iż skład nie jest idealny. Chętnie bym po niego jeszcze sięgnęła choć cena mnie nieco odstrasza ????

Działanie bez zastrzeżeń, ale skład nie do końca mnie satysfakcjonuje.

Kwas od BioOleo otrzymałam w pudełku z kosmetykami, początkowo byłam zadowolona, ponieważ lubię ten składnik w wszelkich kosmetykach pielęgnacyjnych do twarzy, lecz okazało się że nie jest to do końca produkt dla mnie idealny.

Opakowanie schludne i trwałe o pojemności 30 ml. Buteleczka wykonana jest z ciemnego szkła, które ma za zadanie chronić zawartość przed wpływem promieni słonecznych i utlenianiem. Bezproblemowe i higieniczne aplikowanie za pomocą pipety umiejscowionej w zakrętce, w moim przypadku nie sięga ona do samego dna(brakuje jej 0,5 cm) więc pod koniec jest problem z wydobyciem produktu. Minimalistyczna i przejrzysta szata graficzna w odcieniach złota.

Konsystencja jest gęstawa, żelowa w bezbarwnym kolorze i o niewyczuwalnym zapachu.

Skład krótki w którym znajdziemy wodę , kwas hialuronowy, naturalny konserwant, oraz fenoksyetanol który jest także substancją alergenną, z tego powodu kosmetyków z jego zawartością nie powinny używać także osoby cierpiące na choroby skóry, np. na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry (AZS). Z tych względów fenoksyetanol może być obecny w składzie kosmetyku w stężeniu maksymalnie 1 procent. Ile tutaj mamy nie wiem, ale moja skóra jest dość odporna na podrażnienie i w czasie stosowania tego preparatu, takowe u mnie nie wystąpiły. Również po opisie nie jestem stwierdzić jakie stężenie kwasu hialuronowego tutaj zostało zastosowane.

Kwas stosowałam dwa razy dziennie na oczyszczona skórę twarzy zamiast serum przed zastosowaniem kremu pielęgnacyjnego, niestety omijałam okolicę oczu, ponieważ takie zalecenie producenta widnieje na etykiecie, a szkoda bo ten specyfik rewelacyjnie nawilża i napina skórę pod oczami.
Serum ze względu na lekka i żelowa konsystencję bardzo dobrze się. wchłania, choć ja czasami miałam wrażenie posiadania lekko ściągniętej skóry, ale po nałożeniu kremu to uczucie znika. Nie pozostawia żadnej lepkiej ani tłustej warstwy, nie powoduje również przesuszania cery. Przyjemnie łączy się z wszelakimi kosmetykami pielęgnacyjnymi, i nie wchodzi z nimi w żadne niepożądane reakcje. Stosowałam je zarówno solo jak i w połączeniu z serum, maseczkami ,wit.C czy innymi kosmetykami np. odżywka do włosów, balsam do ciała i ogólnie byłam zadowolona z otrzymanych efektów.
Odpowiednio zatrzymuje wodę w skórze , nawilżając ją i odżywiając
Działa tak jak powinien działać kwas hialuronowy.

Działanie nawilżające całkowicie mnie zadowalało, ale nie zakupie ponownie ponieważ w cenie 60 zł,a nawet niższej jest dostępnych wiele kwasów hialuronowych , z równie dobrym działaniem ale z naturalnym składem.

Niestety to za mało

Ten produkt dostałam z shinybox. Był to ten produkt na który najbardziej czekałam i pierwszy produkt od którego zaczęłam testować. Jednak mój zachwyt szybko się skończył. Pierwszego dnia wieczorem gdy nałożyłam go pod krem, czułam mocne nawilżenie a jednoczenie gładkość i miękkość skóry. Z reszta na drugi dzień tak samo jednak na trzeci dzień ale już z rana zobaczyłam coś czego do tej pory nie mogła się pozbyć. Mówię tu o nie proszonych gościach i dużych zaczerwieniach w kilku miejscach (czoło policzki i szyja). No i tak jak szybko zaczęła się moja przygoda z tym produktem tak szybko się skończyła.