Biotique, Bio Bhringraj Therapeutic Oil for Falling Hair (Olejek na wzrost włosów)

Biotique Bhringraj to intensywnie działająca formuła olejku do włosów zawierająca czysty bhringraj, tesu, amlę i wąkrotę azjatycką. Olejek zawiera też mleko kozie. Ten wartościowy olejek odżywia skórę głowy i wzmacnia pasma włosów, zmniejsza siwienie i wypadanie.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Bhringraj ( Elipta erecta), Amla (Emblica officinalis), Tesu ( Butea frondosa), Mulethi (Glycyrrihiza glabra), Brahmi (Hydrocotyle asiatica), Goa Dugdha (Cow milk), Aja Dugdha ( Goat milk)

Nieidealny, ale wyjątkowo sprawny w działaniu

Firmę Biotique poznałam dzięki zakupom internetowym,bo jej produkty nie są łatwo dostępne. Marka słynie z szerokiej gamy kosmetyków naturalnych tworzonych na zasadach medycyny ajurwedyjskiej. Nie testuje swojego asortymentu na zwierzętach, a opakowania są przyjazne środowisku.
Produkt ma za zadanie pobudzić włosy do wzrostu, przeciwdziałać wypadaniu oraz przedwczesnemu siwieniu, więc myślę, że jest idealny dla osób w każdym wieku. Wyjątkowe składniki w nim zawarte są znane ze swojego dobroczynnego działania.
Olejek zamknięty jest w smukłej,miękkiej butelce z plastiku przypominającej sławny szampon dla dzieci Bambi.Egzemplarz, który ja posiadam jest w jasnej tonacji wraz z drobną grafiką i zieloną nakrętką.Na przodzie widnieje nazwa firmy z charakterystycznym listkiem jako znakiem rozpoznawczym. Całe opakowanie z napisami w języku obcym jest zachowane w prostocie.
Olejek ma pojemność 120 ml, co na początku budziło moją obawę, że będzie niewydajny i rzeczywiście jest to jego wada.
Specyfik ma żółty kolor, ale nie brudzi rąk. Ma fantastyczny zapach, takie połączenie cytrusów i ziół, nie każdemu może się spodobać. Płynna konsystencja wylewa się z dłoni, więc trzeba mało dozować, co dzięki odpowiedniemu otworowi w butelce nie jest problemem. Jest wyjątkowo tłusty, przez co utrudnia mi to zmycie go z moich cienkich pasm. Na pewno po użyciu muszę użyć szamponu do oczyszczenia , a nie jak zaleca producent samej wody.
Specyfik trzeba stosować regularnie, żeby zauważyć efekty.Ja używam go 2 razy w tygodniu na skalp i przy tym robię delikatny, parominutowy masaż oraz na włosy. Następnie zakładam czepek, który jest przydatny przy takich zabiegach. Zostawiam na godzinę. Dzięki niemu moje włosy zaczęły szybciej rosnąć, pojawiło się wiele nowych. W dotyku czuję, że mam większą objętość pasm. Przede wszystkim są lśniące, miękkie, lepiej się układają. Są odżywione, pożegnałam łupież, który co jakiś czas lubi powracać.Zahamował wypadanie, które wzmogło się w okresie okołowiosennym.
Cena jest na średnim poziomie w stosunku do pojemności, ale uważam, że warto ten olejek wypróbować.