Alverde, Feuchtigkeits Spülung Bio-Kokosmilch (Odżywka nawilżająca z mleczkiem kokosowym)

Odżywka nawilżająca z formułą odżywczą z mlekiem kokosowym i olejem jojoba z kontrolowanej uprawy organicznej . Odżywia i wygładza strukturę włosów, nie obciążając ich. Formuła pielęgnacyjna z gliceryną roślinną i aloesem z certyfikowanej uprawy ekologicznej przeciwdziała wysychaniu włosów. Włosy są zauważalnie gładsze, łatwiej się rozczesują i lśnią w naturalnym blasku - aż po końce

Skóra głowy
normalna
do włosów suchych i zniszczonych, do włosów długich
wygładzające, nabłyszczające, nawilżające
zapachowa, bez silikonów

Słabe nawilżenie

Kupiłam wraz z szampon z tej serii i nie przypadła mi ona do gustu.
Od razu dodam, że miej włosy są bardzo kapryśne co do odżywek i masek. Nie wiem jaką porpwatosc, jednak włosy są czasem normalne, czasem bardzo suche. Lubią się poszyć i są falowane. Lubią dużo nawilżenia i dociążenia.

Odżywka znajduje się w plastikowym, dosyć twardym opakowaniu. Ciężko ją wycisnąć i przeciąć opakowanie na koniec.
Zamykane jest na klik, na niewielki otwór, więc można odpowiednio dozować ilość produktu.
Szata graficzna minimalistyczna i miła dla oka.

Odżywka kosztowała 1,99 e, więc niewiele, szczególnie że jest to produkt naturalny i wegański.

Jest biała, dosyć rzadka i lekka. Od razu przy nakładaniu na włosy nie czuć by je zmiękczała jakoś bardzo.
Trzymałam ją ok.2-3 minuty, czasem dłużej jednak to nie sprawiało, że dawała lepszy efekt.
Włosy były trochę bardziej gładkie i tyle. Na pewno nie jest to odżywka nawilżająca do włosów suchych, bo jest bardzo przeciętna.
Szczególnie słabo działa używana po szamponie z tej serii, który sprawia że włosy są bardzo tępe w dotyku.

Włosy nie układają się po niej lepiej, nie są bardziej błyszczące. Nie robi na nich zbyt wiele.

Odżywka starczyła mi na troszkę ponad 2 tygodnie. Zazwyczaj odzywki schodzą mi wolniej niż szampony, ale tej musiałam dawać dużo by coś robiła, więc chyba to najszybciej zużyta przeze mnie odżywka.

Dla mnie zdecydowanie za słaba i myślę, że mało kto będzie z niej zadowolony.

Na plus jest tylko cudowny kokosowy zapach. Ta seria od Alverde to jedne z najlepiej pachnących kokosowych kosmetyków. Pachną jak mleczko kokosowe z puszki.