Salco au Naturel, Body Scrub Mango & Mandarin (Peeling do ciała `Mango i mandarynka`)

Peeling do ciała - Mango & Mandarin, stworzony został na bazie Bocheńskiej Soli Jodowo - Bromowej. Poprawia krążenie krwi, idealnie zmiękcza, odżywia, nawilża i wygładza skórę. Pozostawia na niej delikatną warstwę aromatycznego olejku oraz nadaje subtelny zapach. Peeling zawiera ecocertyfikowane masło Shea, olej macadamia, olej ze słodkich migdałów oraz ekstrakt z owoców mango.

peeling solny
zapachowa
w słoiku
Struktura
drobnoziarniste
100 – 250ml

Cudowny!

Uwielbiam peelingi i masełka z tej firmy, mango z mandarynką jest obecnie moim faworytem.
Sól w peelingu jest bardzo drobna przez co jest samo peelingowanie jest delikatne i przyjemne. Po użyciu na skórze zostaje fajna olejna warstewka.
Jedynym drobnym mankamentem jest to, że ciężko je znaleźć - udało mi się w pobliskim SPA :)

jest ok

Peeling dostałam w prezencie w zastawie z masłem z tej samej serii. Kosmetyki tej marki mają wspaniały skład, ale nie wiem czy zdecydowałabym się na ich zakup w regularnej cenie. Ta, nie ukrywając, jest dosyć wysoka, jak na taką pojemność.
Peeling jest zapakowany w wygodny w użyciu słoiczek, który pozwala na zużycie go do końca. Opakowanie jest zabezpieczone folią aluminiową.
Konsystencja jak na peeling jest nieco rzadka. Przed użyciem trzeba zamieszać, albo wstrząsnąć opakowaniem, bo sól opada na dno, pozostawiając na górze warstwę oleju.
Pierwsze co uderza po otwarciu słoika to cudowny owocowy zapach. Jest naprawdę intensywny, umila stosowanie, jest lekko wyczuwalny na skórze.
Peeling spełnia swoją rolę bardzo dobrze. Świetnie ściera martwy naskórek, masuje, nie wysuszając przy tym skóry. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ moja skóra jest ekstremalnie sucha. Zawarte w składzie oleje pozostawiają tłustą warstewką, odżywiając i nawilżając skórę, która po złuszczeniu wspaniale chłonie substancje odżywcze. Przyjemnie się go używa, chociaż irytowała mnie jedna mała rzecz. Mianowicie, peelingująca sól w kontakcie z mokrym ciałem szybko się rozpuszczała. Dlatego trzeba nakładać kosmetyk na małe partie ciała i szybko masować.
Ze względu na prosty skład należy szybko zużyć produkt.
Podsumowując, jest to bardzo dobry kosmetyk, jednak dla mnie nieco za drogi. Ale może czasem warto zapłacić więcej za produkt dobrej jakości.