Charriol, Charriol Eau de Toilette EDT

Charriol, Charriol Eau de Toilette EDT

To kwiatowo-owocowe perfumy wydane w 2008 roku.
Nuty głowy: Bergamotka, Karambola, Marakuja

wiosna / lato, na dzień

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Wykorzystała: kilka próbek

"Bezpieczna"

Typowa "bezpieczna" woń, która nie jest w stanie wyrządzić krzywdy nikomu, a wręcz przeciwnie.
Subtelna, nieco romantyczna ,elegancka owocowo-kwiatowa kompozycja, która sprawdzi się zarówno do letniej sukienki, jak i stroju biurowego.
Otwiera się soczystą marakują, do której po chwili dochodzi nuta jaśminu, ale bardzo łagodnie podana.
Całość jest lekko słodka, świeża,a na mojej skórze przybiera nieco mydlany charakter.
Pachnidło może nudnawe, nie rozwija się w jakiś szczególny sposób, natomiast mi to nie przeszkadza, gdyż lubię takie stonowane aromaty, które wiem,że raczej mnie nie zaskoczą w ciągu dnia.
Minusem zapachu są jego parametry i trwałość. Jest on bliskoskorny oraz dość szybko ulatnia się ze skóry (przynajmniej mojej).

Charioll

Dostałam tester tej wody w prezencie.
Buteleczka ładna, masywna, opleciona warkoczem, w środeczku matowe szkło zawierające nazwę marki.
Zapach ma już kilkanaście lat, wydany w 2008 roku ale skład ciekawy. Owoce i kwiaty : Bieluń - Datura, Frezja, Jaśmin.
Zapach z gatunku świeżych z wyraźnym wskazaniem na delikatnie kwiatowe. Mają w sobie cierpkość owoców i krystaliczną delikatność kwiatów. Nie ma tu żadnej słodyczy, nie jest to słodki zapach raczej świeżość i ogrodowy powiew kwiatów. Nuty owocowe ładnie łącza się z nutami kwiatów przełamane nutą kwaskowo - goryczkowo. W tle pobrzmiewa ledwo wyczuwalne pizmo.
Trwałość jak na EDT zadziwiająca dobra, zapach nie przytłacza, pachną hm....... energetycznie, są alternatywą od cięższych i słodkich zapachów.