Garnier, SkinActive, Hydrate + Refresh Botanical Day Cream with Aloe Extract (Krem na dzień z ekstraktem z aloesu)

Ten krem ​​botaniczny jest częścią nowej generacji receptur nawilżających Garnier, wytwarzanych w 96% z naturalnych składników.
Wzbogacony w Aloe Vera, znany ze swoich właściwości nawilżających. Formuła nawilża skórę i pozostawia ją odświeżoną i miękką. Krem wzbogacony w naturalny antyoksydant, który pomaga chronić skórę każdego dnia przed szkodliwym działaniem środowiska. Bez parabenów, bez silikonów i bez sztucznych barwników.

nawilżające, ochronne
w tubce
Struktura
lekkie
krem
50 – 100ml
na dzień

96% naturalnych składników z alkoholowym odurzeniem

Dzienny krem Garnier zauważyłam w jednej z drogerii i postanowiłam przetestować. Od tego czasu rozglądałam się tu i ówdzie i nigdzie się z nim już nie spotkałam.

Opakowanie tuba z płaskim zamknięciem na "klik", które otwiera i zamyka się prawidłowo. Gdyby krem znajdował się w czyjejś torebce pomyślałabym, że to krem do rąk bo wyglądem przypomina 50 ml. tubkę z kremem do rąk ale nią nie jest.

Po otwarciu zatyczki i wyciśnięciu na dłoń zawartości tubki pojawia się biały krem o lekkiej konsystencji, który bardzo ładnie rozprowadza się na oczyszczonej twarzy i od razu staje się niewidoczny. Po nałożeniu na twarzy przez chwilę widoczny jest film, który się wchłania pozostawiając uczucie gładkości skóry.

Po bezpośrednim nałożeniu na twarz odurzająco- odrzucający jest intensywny zapach alkoholu, który towarzysz większości produktów Garnier, ale jeśli producent zapewnia 96% naturalnych składników w tym drogocenny aloes to spodziewałam się czegoś lepszego tym bardziej, że mam skórę podatną na podrażnienia. Krem mnie nie podrażnił. Po chwili alkohol ulatnia się i pozostaje przyjemny zapach jakby perfumowanego aloesu- nie jest to czysty aloes, którego naturalny zapach jest przeze mnie bardzo lubiany.

Krem Garnier tak jak zapewnia producent posiada właściwości nawilżające i odświeżające pozostawiając skórę gładka i przyjemną w dotyku. Dzięki lekkiej formule nie zapycha porów. Najlepiej sprawdzał się w dni, w których nie musiałam nakładać podkładu, gdyż cały dzień moja skóra była gładziutka i delikatna. Współpraca z podkładem i pudrem szybkim nie zawsze układa się po myśli, gdyż używam różnych podkładów i część z nich rolowała się po nałożeniu na krem co wiązało się z nieestetycznym wyglądem twarzy.
Jeśli dobrze przypudrowałam nos, czoło i policzki to ilość wydzielanego sebum w ciągu dnia była zmniejszona po zastosowaniu kremu.

Krem stosowałam przez okres miesiąca, każdego ranka i po tym czasie w tubce pozostało już niewiele produktu, którego pozostałość wydobyłam rozcinając opakowanie- jeszcze kilka dni go wykańczałam.

Krem Garnier rozczarował mnie alkoholowym zapachem oraz tym, że roluje się w połączeniu z niektórymi podkładami w płynie. Poza tym dobrze nawilża i odświeża zmęczona skórę twarzy pozostawiając ją wygładzoną i elastyczną przez większość dnia.