Bielenda, Black Sugar Detox, Detoksykująco – nawilżający żel micelarny do mycia twarzy

Detoksykująco – nawilżający żel micelarny do mycia twarzy delikatnie ale równocześnie starannie i skutecznie oczyszcza i odświeża trudną i wymagającą cerę mieszaną i tłustą. Niezwykła formuła kosmetyku oparta na innowacyjnym połączeniu cukru i węgla , błyskawicznie usuwa makijaż i nadmiar sebum , odblokowuje pory, oczyszcza skórę z toksyn. Zapewnia cerze wszystko, czego potrzebuje na etapie oczyszczania, odtłuszcza, matuje, nawilża, redukuje powstawanie wyprysków, koi, doskonale przygotuje skórę do dalszej pielęgnacji.

oczyszczające
z pompką
>100ml

Cudo

Miłość od pierwszego użycia. Z serum i kremem z tej z samej serii działa cuda. Buzia jest dobrze oczyszczona. Przy dłuższym stosowaniu widać poprawę stanu cery, wydzielanie sebum znacznie się zmniejszyło. Opakowanie z pompką, jedno wycisniecie wystarcza na raz. Zapach jak cała seria przyjemny, aż chce się myć. Wracając do opakowania, prześwituje więc widać zużycie, wielki plus za to. Polecam każdemu z cera tłustą i problematyczna!

Miodowelove

Żel micelarny od Bielendy totalnie mnie zaskoczył, polubiłam codzienne mycie twarzy, pomimo braku makijażu do zmycia. Ten płyn ma delikatny zapach miodu i cukru, który mi jak najbardziej odpowiada i sprawia, że z chęcią go używałam. Kolejną zaletą tego produktu jest oczyszczanie, które jest dla mnie na poziomie zadowalającym jak za taką cenę. Skóra po zastosowaniu produktu jest ściągnięta i gładka. Opakowanie jak dla mnie wydajne, a wielkim plusem jest wygodna pompka do dozowania. Konsystencja płynu idealna, nie za lejąca i nie za gęsta. Dobrze się zmywa ze skóry letnią wodą i pozostawia delikatny zapach na skórze. Bardzo udany produkt jak dla mnie. Warto przetestować.

Jest ok.

Zaletami tego żelu są przede wszystkim jego właściwości oczyszczające i odświeżające. Dobrze zmywa makijaż jednocześnie nie wysuszając skóry twarzy. Nie podrażnia. Moja cera z wiekiem robi się coraz bardziej wrażliwa, ale wciąż jest raczej tłusta, więc lubię kosmetyki, które są jednocześnie delikatne i mocno oczyszczające. Ten żel się u mnie sprawdził. Wydajność jest średnia, ale cena też nie jest wygórowana, a opakowanie dość spore i wygodne (pompka).

Po prostu świetny !

Seria Black Sugar Detox wpadła mi w oko już dawno. Chwilę potem okazało się , że zaczyna zbierać bardzo dobre opinie wśród posiadaczek cery mieszanej czyli takiej jak moja. Nie było więc wyjścia koniecznie musiałam spróbować . Zaczęłam od żelu ale już wiem że kupie resztę preparatów z tej gamy jak tylko skończę wszystkie swoje zapasy.

Bardzo podoba mi się opakowanie tego żelu. Jest bardzo solidnie wykonane , to mocny i twardy plastik barwiony na ciemny brąz jesteśmy jednak w stanie zobaczyć do jakiego stopnia zużycia już dobiłyśmy. Pompka działa super i sie nie zacina.

Konsystencja to dość rzadki żel brązowego koloru natomiast zapach jest po prostu przepiękny. To aromat palonego na patelni cukru z nutą Coca - Coli. Uwielbiam słodkie wręcz spożywcze aromaty jestem więc oczarowania. Sam zapach wietrzeje bardzo szybko , no ale to żel do mycia twarzy więc nie można niczego więcej oczekiwać.

Jest bardzo wydajny do dokładnego umycia twarzy wystarczy mi niecała pompka. W czasie rozcierania robi się bardzo aksamitny i delikatnie się pieni. Moją skórę oczyszcza tak , że aż skrzypi - warto odnotować ten fakt. Ja taki efekt bardzo lubię , ale wiem , że nie każdy to ceni. Nie używam tego produktu do zmywania makijażu bo zawsze robię to płynem micelarnym , ten żel jest więc dla mnie drugim krokiem oczyszczającym w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Nada się zarówno do oczyszczania dziennego jak i wieczornego ponieważ świetnie usuwa sebum , wszelkie resztki makijażu z którymi nie rozprawił się płyn micelarny. Po jego użyciu czuje po prostu , że moja twarz jest świetnie oczyszczona i po prostu oddycha , a to dla mnie bardzo ważna cecha jeśli chodzi o produkt do oczyszczania twarzy.

Twarz po użyciu tego żelu prezentuje się naprawdę fajnie : jest idealnie zmatowiona bez przesuszenia ale również delikatnie nawilżona. W dotyku gładka , miękka i delikatnie sprężysta. Naprawde świetny efekt. Niedoskonałości nie mam , jedynie pojedyncze przed okresem więc w tej kwestii się nie wypowiem , ale muszę nadmienić iż użycie tego żelu sprawia , że cała pielęgnacja którą chcemy twarzy zaserwować po nim świetnie się wchłania , skóra ją po prostu pije.

Ciężko powiedzieć czy używanie tego żelu w widoczny sposób poprawia kondycje skóry. Na pewno jej nie pogarsza - nie przesusza , nie podrażnia , nie przyczynił się do wysypu drobnych niedoskonałości. Ja mam tak dobraną pielęgnacje , że na stan swojej skóry twarzy na daną chwilę nie narzekam , ale ten żel jest świetnym kompanem dla reszty moich kosmetyków. Spełnia wszystkie wymagania jakie tylko mogę mieć od produktu tego typu.

Na pewno kupię ponownie i polecam każdej posiadaczce cery mieszanej oraz tłustej :)

Stworzony dla mojej cery

Żel ten kupiłam, ponieważ byłam ciekawa jak się sprawdzi. Czytałam pozytywne opinie i stwierdziłam, że to może być dobry wybór. Miałam do czynienia z kremem oraz serum z tej samej serii, ale o tym w dalszej części recenzji. Kupiłam go na fajnej promocji w drogerii Hebe za trochę ponad 10 złotych.

Na wstępie chciałabym napisać coś o swojej cerze - jest ona mieszana, z głównym problemem przetłuszczającej się strefy T i wypryskami szczególnie na czole, skroniach i brodzie. Jest ona również wrażliwa, ale nie na tyle, żebym musiała omijać perfumowane produkty. Kolejną ważną sprawą jest to, że w ten sam dzień do testu kupiłam silikonową myjkę do twarzy, więc używam tego żelu tylko i wyłącznie z nią, także wszystko co opisuję poniżej ma związek też z myjką. Ma to duże znaczenie, dlatego o tym wspominam. No dobrze, a teraz o samym żelu. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy gdy zaczęłam go używać, to fakt, iż powstaje całkiem dużo gęstej i kremowej piany, a produktu do tego nie potrzeba wiele. Dzięki temu mam wrażenie, że rzeczywiście działa, że naprawdę oczyszcza. No i jest wydajny, oczywiście :D. Następna sprawa to działanie, a już teraz muszę napisać, że jestem pod wrażeniem. Jakby był stworzony dla mnie! Zazwyczaj żele do mycia twarzy przeznaczone dla mojej cery strasznie wysuszają, bo mają niby przez to regulować wydzielanie sebum bla, bla. Ten ani trochę nie wysusza, a właśnie delikatnie nawilża naskórek, dodając blasku i wygładzając. Reguluje wydzielanie sebum, ale nie kosztem wysuszonej skóry. Jeżeli chodzi o redukcję powstawania wyprysków, to myślę, że moja silikonowa myjka ma na to większy wpływ niż sam żel, ale kto wie, może się to łączy. Natomiast w kwestii zmywania tym żelem makijażu to nie mogę się wypowiedzieć. Kupiłam go z myślą o oczyszczaniu twarzy po demakijażu, więc też omijam okolice oczu. Jednak z doświadczenia wiem, że żele micelarne niezbyt dobrze radzą sobie z porządnym zmywaniem makijażu, choć to może być tylko w moim przypadku. Na samym początku wspomniałam o tym, że miałam do czynienia z kremem oraz serum z tej samej serii. Chodziło mi m.in. o to, że z kremem się nie zaprzyjaźniłam, po prostu nie robił na mojej twarzy nic, ale za to serum świetnie nadawało się na noc, nawilżało i redukowało powstawanie wyprysków. Przez te dwa produkty miałam mieszane uczucia do całej serii, ale nie żałuję, że postanowiłam kupić tym razem żel :).

Zapach całej serii jest przepiękny, mocno trafił w mój gust. Intensywny, słodki, trochę jakby karmelowo-kawowy. Coś niesamowitego. Wyczuwalny jest podczas pielęgnacji i jeszcze trochę po. Natomiast na silikonowej myjce utrzymuje się nawet jak ją umyję mydłem, które pachnie zupełnie inaczej, co oczywiście dla mnie nie jest wadą.

Opakowanie to plastikowa butelka z pompką. Całość jest utrzymana w kolorach które lubię - ciemnobrązowym, beżowym, złotym, karmelowym itd. Pompka posiada zabezpieczenie zamykające. Nie zacina się i wydobywa idealną ilość produktu. Szata graficzna przyciąga oko, a szczególnie ten brązowy cukier, przez który aż ślinka cieknie :D. Pojemność to 200g i niby standardowo jak na żel do mycia twarzy, ale jest tak wydajny, że w miesiąc codziennego używania zużyłam jakieś 3/4.

(nie)kaloryczny cukrowo-węglowy żel

Sugar detox? Ale jako to, przecież cukier to samo zło?! A jednak! Polska Bielenda znalazła dla niego bardziej przyjazne rozwiazanie, które nie tuczy, nie zasładza organizmu i nie podnosi choregosterolu. Pomaga za to mieszańcą i tłuscioszką zadbać o problematyczną cerę i zafundować jej istny cukrowo-węglowy detox.
Cukier trzcinowy i aktywny węgiel - substancje o silnych właściwościach oczyszczających, antybakteryjnych i absorbujących - to one wiodą prym w nowej serii kosmetyków od Bielendy.
Na mojej półce zagościł zatem nawilżający żel micelarny do mycia twarzy. Konkretnie oczyszcza, odtłuszcza, matuje, pięknie nawilża, koi i pomaga zredukować krostkowo-grudkowe zmiany. Główne składniki odpowiedzialne za detoksykację skóry to cukier trzcinowy i węgiel aktywny.
Żel zamknięty jest w duże i smukłe opakowanie z pompką, wykonane z ciemnego i mocnego plastiku okraszone przyjemną cukrowo-węglową etykietą, na której wypisano wszystkie potrzebne informacje o produkcie. Pompka dozuje sporą porcję produktu, dlatego proponuję stosować pół pompki, gdyż produkt niesamowicie dobrze się pieni, a co za tym idzie, jest bardzo wydajny. Kosmetyk rewelacyjnie usuwa pozostałości po makijażu, brud i inne zanieczyszczenia. Nie powoduje pieczenia skóry/oczu, nie wysusza i nie daje uczucia "ściągnięcia" skóry.
Produkt kontroluje nadmiar wydzielanego sebum, koi zmiany skórny i przeciwdziała ich ponownemu występowaniu.
Co prawda nie testowałam wszystkich produktów z serii «Sugar Detox», ale na podstawie tego gagatka jestem skłonna stwierdzić, iż warto zwrócić uwagę na całą gamę kosmetyków. Tania, obłędnie pachnącą, dobrze robiąca skórze od polskiej marki Bielenda. Zaufanie do tej firmy mam już wyrobione, więc chętnie powrócę do tej (nie)kalorycznej kolekcji.

Bielenda black sugar detox - żel micelarny do mycia twarzy

Żelu używam od niedawna , ale uważam go za jeden z fajniejszych żeli jaki miałam.
Co prawda niekoniecznie chyba wyrównuje koloryt, złuszczania też nie zauważyłam, ale po umycia czuje, że mam skórę czystą, nie podrażnia. Dla mnie ogromnym atutem jest zapach i aksamitna konsystencja. Bardzo dobrym pomysłem jest butelka z pompką co pozwala na wygodne dozowanie produktu.

Sugar Detox

Liczyłam na coś więcej od tego żelu.
- Oczyszczanie - myślę, że dobrze zmywa makijaż (pomijając tusz do rzęs, do tego mam dwufazowy płyn). Nie oczyszcza porów.
- Efekt po - skóra jest czysta, ściągnięta aż za bardzo. Liczyłam że jednak będzie delikatniejszy dla twarzy. Ale nie. Zero nawilżenia. Skóra nie błyszczy się, nie ma jakiejś dziwnej warstwy na twarzy. Na pewno nie koi skóry. Nie zauważyłam wyrównania kolorytu ani nic innego z obietnic producenta.
Dla mnie to kolejny przeciętny żel, który nie robi nic ponad zmywanie makijażu.

Sprawdził się

Bałam się tego produktu, mam cerę mieszaną i staram się do oczyszczania używać delikatnych żeli, bez sls-u i bez alkoholu, wybieram produkty nie przeznaczone do cery tłustej, czy mieszanej, bo obawiam się, że będą zbyt wysuszające. Ten żel dostałam w prezencie urodzinowym i oceniam go bardzo dobrze. Jest bardzo wydajny, niewielka ilość wystarczy na umycie twarzy, używam go od kilku miesięcy i mam jeszcze pół opakowania. Nie odczuwam wysuszenia twarzy po umyciu.

Przyjemny

Żel kupiłam skuszona fajnym działaniem maseczki z peelingiem tej samej marki.
Kosmetyk na pierwszy rzut oka kusi atrakcyjną szatą graficzną - tego nie można mu odmówić, samo opakowanie także jest bardzo na plus - smukła, poręczna butelka z pompką.

Jedna porcja spokojnie wystarcza na pokrycie całej twarzy.
Żel wygląda i zachowuje się moim zdaniem jak rzadki miód spadziowy - brązowy, słodko pachnący, całkiem gęsty.
W kontakcie z wodą delikatnie się pieni, dobrze rozpuszcza makijaż, nie szczypie w oczy. Po pierwszym użyciu zaskoczyło mnie jak mocno oczyszczona była twarz, a nadmienię, że lubię mocne oczyszczanie i cera (normalna) na to nie narzeka i się nie przesusza. Skóra była naprawdę czysta i aż się sobie dziwię, że tyle czasu wytrzymałam z poprzednikiem tego żelu.
Używam go już dobre kilka tygodni i nie zauważyłam żeby mnie przesuszył albo podrażnił.

Czy wpłynął pozytywnie na stan cery?
Ciężko mi ocenić.
Z pewnością nie uważam, że jest nawilżający, aczkolwiek żel do mycia, ma myć, a nie nawilżać. A czy matuje i reguluje wydzielanie sebum?
Po umyciu skóra jest ewidentnie zmatowiona, ale czy trzyma mat dłużej niż przed wprowadzeniem go do pielęgnacji?
Nie wiem. Wydaje mi się jednak, że żel zbyt krótko "siedzi" na twarzy żeby wpływać na cerę w taki sposób i tego też na starcie od żeli nie oczekuję.

Rewelacja

Jest to jeden z lepszych produktów, który miałam okazję używać w ostatnim czasie, serio!
Produkt znajduje się w bardzo wygodnym opakowaniu z pompką w zestawie. Pozwala to na precyzyjne odmierzanie pożądanej ilości produktu, a przy tym jest to bardzo wygodny sposób aplikacji żelu. Produkt jest na tyle gęsty, że nie rozpływa się, a przy tym jest bardzo wydajny. Muszę przyznać, że zapach jest mega przyjemny.
Produkt świetnie sobie radzi ze zmywaniem makijażu. Niestety nie radzi on sobie w pojedynkę, ale serio, gwarantuje oczyszczanie na przyzwoitym poziomie. Rzeczywiście skóra z czasem stała się zmatowiona, a przy tym nie została wysuszona. Pory zostały oczyszczone na dobrym poziomie, została odtłuszczona, zmatowiona, rzeczywiście zauważalne było zredukowanie pojawiających się niedoskonałości. Serio jeszcze nie raz zaopatrzę się w ten produkt.

HIT!

Żel kupiłam zachęcona wyobrażeniem zapachu, które przyszło mi na myśl, kiedy w drogerii przeczytałam nazwę "Black sugar detox" - i nie pomyliłam się! Żel pięknie pachnie, bardzo dobrze oczyszcza, pięknie się pieni i delikatnie, ale skutecznie oczyszcza twarz z makijażu. Mam bardzo wrażliwe oczy i dużo żeli czy płynów micelarnych mnie podrażania, a tutaj nic. Jestem zachwycona działaniem tego żelu i z pewnością kupię go jeszcze nie raz. Polecam stosować razem z kremem. Mam też w planach zakup serum z tej serii - to dopiero musi być hit!

Najlepszy

Żel domywa skórę i pozostawia ją gładką i nawilżoną. Nie zapycha, nie podrażnia, nie zostawia dziwnych warstw, nie jest drażniący. Pomaga utrzymać skórę mieszaną w porządku i łagodzi zmiany skórne. Ja jestem nim zachwycona i polecam. Jeden z lepszych żeli do mycia twarzy z Bielendy, choć lubię całą tę markę.