Braun, Silk-expert Pro 5, Depilator IPL

Braun, Silk-expert Pro 5, Depilator IPL

Pojemność 1 szt
Cena 1 900,00 zł

Braun Silk-expert Pro 5 to urządzenie do trwałej depilacji IPL nowej generacji, które zapewnia trwałą redukcję owłosienia już w 4 tygodnie*. Wbudowany w urządzenie sensor kolorytu skóry SensoAdapt™ zapewnia optymalne bezpieczeństwo, ponieważ odczytuje odcień skóry 80 razy na sekundę w celu ciągłego i automatycznego dostosowywania natężenia światła. Urządzenie działa z niezrównaną prędkością – 2x szybciej niż jego poprzednik. Dzięki 125 błyskom na minutę wykonanie zabiegu na obu nogach zajmuje mniej niż 5 minut. Do zestawu Braun Silk-expert Pro 5 dołączona została precyzyjna nasadka, którą będzie pomocna do usuwania włosków z mniejszych części ciała, takich jak obszar nad górną wargą, pachy lub okolice bikini. Braun Silk-expert Pro 5 zapewnia aż 400 000 błysków, równoważność 22 lat zabiegów na całe ciało. Urządzenie działa w 3 trybach. W trybie normalnym depilator pracuje z największą mocą i dostosowuje się do odcienia skóry w każdym momencie. Działając w trybie delikatnym, depilator dostosowuje się do różnych odcieni skóry równie szybko i skutecznie, a różnica polega na tym, że pracuje z mniejszą mocą. W trybie bardzo delikatnym Braun Silk-expert pracuje z najmniejszą mocą. To najlepsza opcja dla początkujących, przy depilacji miejsc wrażliwych lub w fazie poprawek. Dzięki kompaktowej formie, obsługa, wykonywanie zabiegów czy przewożenie urządzenia są bardzo łatwe. Braun Silk-expert Pro posiada akredytację Skin Health Alliance i zostało zatwierdzone przez FDA.

* Testowane na dolnej części nóg, pod pachami i w okolicach bikini, zgodnie z harmonogramem zabiegów. Indywidualne wyniki mogą się różnić

depilatory
Zastosowanie
do gniazdka

Trwałość / wykonanie:
Łatwość obsługi:
Design produktu:

Mega efekt

Na zakup depilatora ipl zdecydowałam się po tym jak w zeszłym roku testowałam pozyczoną od siostry lumea, w tamtym przypadku włosy po 6 zabiegach mi się przerzedzily i stwierdziłam że gdybym kontynuowała efekty byłyby dużo lepsze, problem w tym że to urządzenie było wolne, nie miało trybu pracy ciągłej noi bateria nie pozwalała mi zrobić zabiegu na całe ciało za jednym zamachem. Wiedziałam więc że nie chce lumea, braun skusił mnie piękna stylistyka biało-złota, trybem pracy ciaglej, szybkością strzelania, kablem ponieważ chciałam robić całe ciało na raz, a wszystko to zapakowane w przepiękną kosmetyczkę również biało- złota. Zdecydowałam się więc na zakup i nie żałuję, po 4 zabiegach mam już praktycznie gładkie nóżki, ze strefa bikini i pachami jest trochę gorzej, są włosy ale rosną bardzo wolno i są rzadkie, myślę że po wykonaniu rekomendowanych 12 zabiegów będą gładziutkie :D jestem bardzo zadowolona z efektów, zabieg trwa o wiele szybciej, wykonuje go sobie w domu, bez chodzenia po kosmetyczkach i płacenia horendalnych kwot za laser. Nie mam już problemów z wrastajacymi włosami. Jedyny minus to taki że czasem czuć zapach spalonych włosów ale dla mnie osobiście to znak że urządzenie działa :D (cere mam jasną z brązowymi włosami)

Nie taki idealny jak go malują

Hej Dziewczyny!
Swój egzemplarz posiadam od ok. 3 lat, zakupiłam go sama, nie w ramach testów. Zacznę od zalet. Sam depilator przychodzi do nas w prostym, czarnym pudełku, bez masy niepotrzebnych dodatków co akurat lubię, no ale najważniejsze co jest w środku. Porównując np. do Philipsa Lumei - Braun jest bardziej poręczny, ponieważ jest mniejszy, ma wydłużony, opływowy kształt. Lumea kojarzy mi się z suszarką do włosów. Prosty elegancki wygląd i ładna biało-złota kolorystyka przypadła mi do gustu. Urządzenie używa się w ten sposób, że przesuwa się je po ciele naciskając na duży przycisk, który "strzela" pojedyncze błyski. Depilator sam dobiera siłę impulsu światła, tak aby nie podrażnić skóry. Mamy 3 poziomy intensywności światła. Niestety we wrażliwych miejsach np. na twarzy występowało u mnie zaczerwienienie, które znikało po jakimś czasie. To już jedna z wad. Sam impuls światła odczuwałam jako ukłucie. W niektórych miejscach bardziej, w niektórych mniej bolesne. No ale nie można powiedzieć, że nie występuje. Szczególnie jeśli na całe ciało wykona się tych błysków kilkadziesiąt (kilkaset?). Druga sprawa to nieprzyjemny zapach palonej skóry... Mi to osobiście przeszkadza bo zabieg na całe ciało trwa długo. No i tu przechodzę do kolejnej rzeczy. Przez to, że depilator posiada małe "okienko" trzeba się sporo "napykać" tym światłem. Centymetr po centymetrze na nogach to już spoooro czasu. Pachy i bikini wykonuje się znacznie szybciej no ale jest to już dość bolesne dla mnie. Używanie tego depilatora jest nieprzyjemne - poprostu. Efekty. Mój kolor włosów pasuje. Po kilku tygodniach widać było fragmenty w których nie wyrastały już włosy, a w niektórych rosły krótsze i słabsze. Najlepsze rezultaty widać było na nogach, najgorsze - na pachach. Nie spodziewałam się, że włosy znikną w 100 % więc tutaj nie było rozczarowania. Rozczarowanie jest w samym użytkowaniu depilatora tego typu, bo podejrzewam, że każdy inny w tej technologii będzie dawał podobne odczucia. Ja nie polecam bo takie efekty nie są warte kilkunasto - tygodniowej drogi przez mękę.
Zalety:
-elegancki, prosty wygląd
-poręczny
-widać jakieś tam efekty
Wady:
-krótkotrwały ból przy błysku
-podrażnienia we wrażliwych miejscach np. na twarzy
-zapach palonej skóry
-bardzo długi czas zabiegu na całe ciało
-wysoka cena

Zbawienie

Zakup Depilatora IPL od Braun uważam za strzał w 10 ! Depilator zakupiłam ponad 2 lata temu szukając sposobu na trwałe pozbycie się włosków oraz zniwelowanie czerwonych kropek na nogach, które powstały za sprawą klasycznego depilatora. Już po kilku tygodniach używania zauważyłam wyraźne zmiejszenie ilości włosków oraz czerwonych kropek. Po kilku miesiącach używania po czerwonych kropkach nie było już ani śladu. Z włoskami nadal walczę, aczkolwiek w przypadku nóg ich ilość została zmniejszona o jakieś 65%, a te które odrastają są zdecydowanie cieńsze i jaśniejsze. Zgodnie z zaleceniami producenta depilator powinien być używany przez pierwsze 3 miesiące co tydzień na daną partię ciała, natomiast po tym czasie zgodnie z potrzebami. Zadanie ułatwia aplikacja, w której zaznaczamy kiedy i na jaką partię ciała go użyliśmy. Przyznam szczerze, że nie na wszystkie obszary depilator działa spektakularnie. Najlepsze efekty uzyskałam zdecydowanie na nogach, natomiast na pachy mam wrażenie jakby w ogóle nie działał - tam włoski zostały zredukowane o zaledwie 20%, zaś te które odrastają nadal są ciemne i grube, mimo regularnego stosowania. Na plus zdecydowanie bezbolesność zabiegów (w przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserem) oraz możliwość wykonania ich w zaciszu domowym. Minusem jest niewątpliwie cena. Przy zakupie warto mieć również na uwadze, że IPL nie będzie na wszystkich działał jednakowo. Zgodnie z tabelką najbardziej spektakularne efekty powinny osiągnąć osoby o ciemnych włosach i jasnej karnacji. Ja należę do takich osób, a mimo to są obszary, na które IPL działa zdecydowanie gorzej. Mimo to i tak jestem bardzo zadowolona z zakupu.

Inwestycja na lata

Dlugo nosilam sie z zakupem tego typu urzadzenia. Z uwagi na dobra cene na amazonie (300£, okolo 1500zl) zdecydowalam sie na to cudo.
Instrukcja obslugi jest prosta I zrozumiala. W zasadzie od razu po otwarciu opakowania mozemy przystapic do dzialania.
Musimy pamietac o zgoleniu wloskow na czesci ciala ktora chcemy wydepilowac.
Pierwsza depilacja byla umiarkowanie bolesna- na nogach bez problemu uzywalam maxymalnego ustawienia, okolice bikini I pachy depilowalam na polowie mocy.
Po pierwszej depilacji pokazalo sie u mnie lekkie zaczerwienienie I swedzenie zredukowane do minimum dzieki mocno nawilzajacemu balsamowi na egzeme.
Potem poszlo juz jak z platka- skora sie przyzwyczaila, odczuwany dyskomfort minimalny, wrecz niezauwazalny.
Obecnie jestem po 6 tygodniach stosowania urzadzenia (maksymalnie zalecana ilosc na poczatek to 12 cotygodniowych cyklow). Wloski na nogach nie odrastaja wcale, lydki I uda sa gladkie jak pupa niemowlaka. Pachy potrzebuja jeszcze kilku cyklow, jednak wloski odrastaja bardzo powoli I sa zdecydowanie slabsze I mniej widoczne. Najwiecej popracowac trzeba w moim przypadku nad okolica bikini (mysle ze sugerowane 12 tygodni, pomimo przerzedzenia sporo wloskow nadal uparcie odrasta.
Urzadzenie z pewnoscia dla cierpliwych osob, efektow nie widac od razu ale po 6 tygodniach zwlaszcza na nogach spektakularne.

Rewolucja w domowej depilacji! Niesamowicie skuteczne i bezbolesne urządzenie do usuwania owłosienia!

Na samym początku serdecznie dziękuję Wizaż za takie wyróżnienie i możliwość przetestowania urządzenia marzeń! Jestem ogromnie szczęśliwa i zadowolona, gdyż Depilator IPL spełnił w 100% moje oczekiwania i zrewolucjonizował moją domową depilację. Odkąd pamiętam, już od nastolatki jak tylko pojawiło się pierwsze owłosienie na moim ciele to skrupulatnie się jego pozbywałam. Już tak mam,że uwielbiam gładką skórę gdzie tylko się da :) Przez wiele lat wypróbowałam prawie wszystkiego, depilacja woskiem, wszystkimi maszynkami świata, kremy, plastry itp. Niestety żaden z tych sposób nie daje efektu na długi czas lub jest tak nieprzyjemny i bolesny,że nie jestem w stanie go powtarzać. O depilacji laserowej marzyłam po cichu już długi czas, jednakże zawsze znajdywały się ważniejsze wydatki. Posiadam śniadą karnację i dość mocne, czarne owłosienie, które jest dla mnie uciążliwe, więc praktycznie codziennie muszę golić się maszynką. Przyznam,że na początku obawiałam się bólu (jestem panikarą i mam bardzo niski próg bólu) przy użyciu depilatora IPL , jednakże moje obawy okazały się w zupełności niepotrzebne. To urządzenie zmieniło moje życie na lepsze, mówię to z całą świadomością i polecam je każdej kobiecie. Mimo dość wysokiej ceny jest wart każdej złotówki :)

Depilator otrzymałam zapakowany w karton od producenta, a w środku znajdowała się śliczna, mięciutka kosmetyczka z urządzeniem i maszynką do golenia. Całość jest naprawdę solidnie zapakowana, więc nie ma problemu z przechowywaniem urządzenia w domu. Kosmetyczka nie tylko ładnie się prezentuje, ale pełni też funkcję ochronną. W środku możemy swobodnie przechowywać sam depilator, kabel zasilający, wymienną, mniejszą końcówkę jak i maszynkę. Tutaj od razu zaznaczę,że według mnie kabel zasilający mógłby być nieco dłuższy. Ja zabiegi wykonuję na siedząco, a jak wiadomo nie zawsze mamy tak blisko siebie gniazdka, a tutaj kabelek jest dość krótki. Mimo wszystko nie jest to żadna wielka wada tego wspaniałego produktu :) Maszynka dołączona do zestawu jest naprawdę świetna! Posiada dużą powierzchnię z paskiem nawilżającym dzięki czemu niesamowicie gładko sunie po skórze umożliwiając skuteczne usunięcie włosów. W opakowaniu znajdziemy też bardzo przydatną instrukcję użytkowania, z którą zalecam się zapoznać. Jest to jedynie kilka stron, a pozwala na szybkie zapoznanie się z urządzeniem i jego poprawne stosowanie. Depilator Braun Silk-expert Pro 5 to produkt o niezwykle eleganckim wyglądzie i porządnej jakości wykonania.Elementy bieli i złota pięknie się prezentują, dzięki czemu sprawdzi się on idealnie jako prezent dla bliskiej osoby i umili oko każdej użytkowniczki.

Do tej pory udało mi się wykonać 4 zabiegi poprzedzone dokładną depilacją maszynką. Na początek opiszę moje ogólne wrażenia. Depilator doskonale leży w dłoni, gdyż jest lekki i posiada wyprofilowany kształt.Dzięki temu możemy dotrzeć do każdego zakamarka na ciele bez większych wysiłków. Jest cichy i niesamowicie łatwy w użyciu. W sumie posiada tylko dwa przyciski, przy użyciu których wykonamy zabiegi. Jeden z nich pozwala na ustawienie stopnia delikatności depilacji, mamy do wyboru 3 stopnie. Ja póki co korzystam z tego najbardziej delikatnego :) Z czasem oczywiście wypróbuję tych mocniejszych opcji. Drugi przycisk uruchamia wiązkę światła i tutaj możemy wybrać dwie opcje. Pojedyncze błyski po jednorazowym naciśnięciu lub regularne, pulsacyjne światło przy przytrzymaniu przycisku. Obydwie opcje stanowią naprawdę wygodną formę, dzięki czemu np. wydepilowanie całych nóg zajmuje mi niecałe 5 minut. Rewelacja, prawda? Co więcej depilator posiada technologię Sens Adapt, która wyczuwa odcień naszej skóry i dostosowuje do niej intensywność lasera. Możemy być spokojne o delikatność i bezpieczeństwo zabiegu. Do tej pory udało mi się przetestować w całości depilację głównie nóg i na tym mi najbardziej zależało.Chciałabym Wam zwrócić uwagę by na początku wykonać próbę uczuleniową, gdyż każda skóra jest inna i może różnie reagować. Wystarczy tylko raz użyć na skórze, odczekać 24 godziny i sprawdzić czy nic się nie dzieje. Ogromną i niepodważalną zaletą tego depilatora jest bezbolesność! Zabiegi totalnie nie bolą i nie podrażniają skóry. Na samym początku czułam lekkie ciepełko, które od razu znikało. Przy późniejszych zabiegach zniknęło nawet to. Całość jest przyjemna i szybka. Urządzenie jest proste w użyciu, nie zacina się i wszystko działa bez zarzutu. Pierwsze efekty zauważyłam już po pierwszym użyciu, co wprawiło mnie w szok! Włoski znacznie wolniej odrastały, pojawiły się po kilku dniach , a nie tak jak zawsze już na drugi dzień. Po 4 zabiegach mogę powiedzieć,że na udach, kolanach, piszczelach włoski praktycznie nie odrastają. Pojawiają się pojedyncze małe igiełki i to dopiero po kilku dniach! Jestem ogromnie zadowolona i zaskoczona tak szybkim działaniem depilatora. W końcu po tylu latach mogę się cieszyć gładką skórą jak pupa niemowlaka:) To urządzenie to istne cudo! Nie podrażnia skóry, użycie jest bezbolesne i ekspresowe! Nie trzeba poświęcać na to długich godzin, wystarczy tylko kilka minut by móc cieszyć się gładką skórą i to totalnie bez bólu:) Teraz kontynuuję serię zabiegów do 12, a później tak jak zaleca producent raz na miesiąc zabiegi przypominające. Wierzę,że depilator całkowicie usunie owłosienie, gdyż po tych 4 tygodniach efekty są nieprawdopodobne. Chyba nigdy nie miałam tak gładkiej skóry! Polecam z całego serca każdemu! :)

Powiem Wam, że po tych 6 zabiegach jestem zachwycona!

Depilator IPL marki Braun miałam możliwość testować dzięki Wizaż, za co jestem ogromnie wdzięczna. Urządzenie odmieniło moje życie, jest znaczniej prostsze.

Depilacja IPL urządzeniem Silk-expert Pro 5 polecana jest dla osób o ciemnych włosach, które liczą na trwały efekt, a przy tym są cierpliwe i systematyczne.
Na opakowaniu została przedstawiona tabelka dla jakich odcieni skóry i włosków będzie odpowiedni.
Depilacja IPL nie zadziała na jasne, rude lub siwe włosy. Nie zadziała również na osoby o bardzo ciemnej karnacji. Osoby niecierpliwe i liczące na natychmiastowe efekty również mogą być zawiedzione.
Ja posiadam ciemne grube włoski i jasną karnację.

Polecam pobrać aplikację Braun, dzięki niej śledzę i pilnuję ilość zabiegów, przydatne i pomocne gdy jest się zapominalskim.

W opakowaniu znajdziemy wszystko co jest potrzebne, estetyczną kosmetyczkę, depilator z dwoma wkładkami, na większe i miejże obszary ciała, jak i golarkę Venus.
Sam depilator nie jest ciężki, dobrze leży w dłoni a do tego jest elegancki. Po uruchomieniu jest cichy, słychać lekki szum powietrza.
Po przyłożeniu do skóry lampki depilatora zaczynają się zapalać, to znaczy, że Inteligentny sensor kolorytu skóry – odczytuje odcień skóry i automatycznie dopasowuje do niego intensywność światła, co przekłada się na maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo.

Silk-expert Pro 5 posiada tryb płynny, uwalnia fale świetlne z większą częstotliwością i minimalizuje ilość pominiętych obszarów.
Ja przy pierwszym użyciu próbowałam najpierw używać go nie w trybie płynnym, tylko pojedynczo, kontrolując błysk, ale po chwili okazał się wygodniejszy i szybszy właśnie tryb płynny. Przykładam do ciała, naciskam i nie puszczam przycisku, a następnie po błysku przesuwam o 1 cm i tak prawie całe nogi. Oszczędzam mnóstwo czasu, jest to wygodne i szybkie w użyciu, szczególnie że przy pierwszych 4-12tygodniach powinno się go używać raz w tygodniu.

Powiem Wam, że po 6 zabiegach jestem zachwycona!
Silk-expert Pro 5 włoski na łydkach odrastają dużo wolniej i odrasta ich dużo mniej! Kiedyś musiałam golić nogi max. co 2 dni, bo czarne włoski są dość mocno widoczne.
Teraz praktycznie nie muszę golić nóg, po tygodniu włosków praktycznie nie widać, są jaśniejsze i cięższe, nie ma nareszcie żadnych podrażnień (co zdarzało się notorycznie),
Jestem zakochana i nie mam zamiaru porzucić Silk-expert Pro 5 !!!!

Uzyskałam trochę gorsze wyniki jeżeli chodzi o bikini i pachy, używałam w większości średniej mocy, największa moc była zbyt bolesna.
W przypadku pach w dalszym ciagu używam IPL co tydzień. Jednak i tak widzę, że włosków odrasta mniej, są znacznie cięższe.

Równie silnym walorem Silk-expert Pro 5 są dwie wkładki dla większych i mniejszych obszarów ciała.
Mniejsza wkładka idealnie sprawdza się w takich obszarach jak kolana, czy palce u stop, bikini, jak i broda.

Ze względu że mam już swoje lata, meszek na brodzie, zaczyna się miejscami zamieniać w ciemne grube włoski, po 3 zabiegach Silk-expert Pro 5, zaobserwowałam spalone pojedyncze grubsze czarne włoski, które już nie odrastają, po peelingu został tylko delikatny meszek, super efekt!!!

Minusem Silk-expert Pro 5 dla nie których może być cena, aczkolwiek przy 400 000 impulsach, jest to nie wiele jeśli cenę rozłożymy na lata używania produktu, a wygoda, komfort i zaoszczędzony nam to wynagrodzi.

Koniec z byciem Chewbacca

Mam przyjemność korzystania z z depilatora IPL Braun dzięki uprzejmości Wizaż.pl . Gdy dowiedziałam się, że zostałam zakwalifikowana do testowania od razu zadzwoniłam do siostry z informacją, że już niedługo będę cała gładka ;)

Po otwarciu paczki od razu można poczuć się jak księżniczka, która kupiła coś bardzo luksusowego. Depilator zapakowany jest w bardzo ładną kosmetyczkę z przegródkami. Poza tym sam produkt wygląda bardzo elegancko i z klasą. Jestem kobietą więc się przyznam, że nawet sam kolor urządzenia mnie zauroczył.

Przechodząc do najważniejszego czyli użytkowania i działania, to jestem zachwycona. Depilator IPL Braun Silk-expert Pro 5 jest bardzo poręczny i co ważne nie jest mega ciężki. Po przeczytaniu instrukcji bardzo łatwo można było się 'wziąć do roboty'. Nie wiem jak inne dziewczyny ale jak dla mnie zabiegi z tym depilatorem są bezbolesne, czuje tylko ciepło i od czasu do czasu delikatne mrowienie (nogi, pachy, bikini). Ważne by nie stosować urządzenia na uszkodzoną skórę i tego warto się trzymać. Co do efektów to jestem zachwycona nie tylko ja ale również mój partner, który zauważył różnicę. Włoski jeśli odrastają to są bardziej miękkie i bledsze. Zauważyłam również, że w miejscach, w których wyrastały włosy już ich nie ma- cudownie mieć gładkie ciało.

Cieszę się, że wreszcie mogę zadbać o to by być gładką w sposób profesjonalny. Będę oczywiście dalej używać depilatora IPL Braun Silk-expert Pro 5 i obserwować, że włoski, których nie chcę znikają :) :)

Spełnienie marzeń

Możliwość testowania urządzenia Silk expert, to jakby wygrać w totka. Od dłuższego już czasu zastanawiałam się nad kupnem tego urządzenia, ostatnio nawet prosiłam oto Mikołaja, a tu taki psikus.

Mając bardzo wrażliwą skórę i zmęczona co którymś machaniem maszynką czy to katowanie się plastrami w końcu jest moje wymarzone dziecko. Producent zaleca aby zabiegi wykonywać nie częściej niż raz w tygodniu przez 6-12 tygodni, ale to wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Urządzenie idealnie leży w dłoni, ma też długi kabel, co pozwala na używanie go leżąc na kanapie lub siedząc wygodnie w fotelu. Zestaw zawiera dwie końcówki:

- wąską, do depilacji bikini lub pach
- oraz szeroką, która delikatnie muska nasze nogi.

Dodatkowo w zestawie jest uwielbiana przeze mnie maszynka do golenia z serii Venus.

Na początek należy zapoznać się z instrukcją użytkowania, aby nie zrobić sobie krzywdy. Czytałam ją dokładnie aż dwa razy, aby nie było żadnych bolesnych pomyłek. Braun posiada genialną funkcję dopasowywania się do naszego koloru skóry, po czym ustawia moc i siłę "strzału" wiązki odpowiednio do naszej skóry. Na początek najlepiej jeszcze to nieco zmniejszyć, a potem sukcesywnie zwiększać ;) .

Oczywiście zrobiłam próbę uczuleniową na nogach, ale kiedy po dwóch dnia nic się "nie urodziło" wykonałam pierwszy zabieg. Należy pamiętać, aby porządnie ogolić nogi i nie używać żadnych mazideł, bo wtedy to by dopiero były zabiegi ;)

Po pierwszym tygodniu zauważyłam, że włoski nie odrastają tak szybko, jak to miało miejsce wcześniej. Nie haczyły rajstop, więc na pewno to była zasługa urządzenia. Po drugim tygodniu zauważyłam, że niektóre z włosków są jaśniejsze i znacznie cieńsze niż poprzednio. W trzecim tygodniu zdecydowałam się na bikini i po drugim razie widać, że włoski rosną wolniej. W czwartym tygodniu pojawiły się jakieś małe placki, co najważniejsze puste ;). Oczywiście to nie jest tak, że po 5 zabiegach nie będzie włosów, aby były efekty należy mieć cierpliwość, ale wierzcie, opłaca się.

Jako, że mam bardzo wrażliwą skórę nie spieszę się z zabiegami i mocą, bo wiem, że teraz jest zima i na spokojnie mogę wykonywać zabiegi w domu. Nie odczułam żadnych ubocznych efektów. Co jedynie mogę wam powiedzieć, że ciężko u mnie było z pachami, bo to bardzo czułe miejsce na moim ciele. Zapytacie co z laserem i strzałami. Producent nie zaleca patrzenia, ale powiem wam, że jak macie dużo czasu i cierpliwości, to to nie przeszkadza. Najważniejsze, że po 4 i pół tygodnia widzę efekty i będę dalej działać.

Mając skórę młynarza i ciemne włoski, zawsze marzyłam aby się ich pozbyć, teraz się to dzieje. Najważniejsza jest cierpliwość i sumienność w wykonywaniu zabiegów.

It must be love !!!

Na wstępie chciałam zaznaczyć iż urządzenie testowałam i nadal testuje dzięki życzliwości wizaż, i za ten zaszczyt będę dozgonnie wdzięczna, bo ten depilator jest moim cudem.
Technologia IPL, którą wykorzystał Braun do stworzenia tego niesamowitego cacka, pozwala na wykonywanie zabiegów pozbycia się zbędnego owłosienia w zaciszu własnego domu, co daje nam ogromne poczucie komfortu. Często zmęczona już codziennym używaniem maszynki, myślałam o laserowym usuwaniu włosków, ale raz przerażała mnie cena a dwa koleżanki mi mówiły, iż jest to zabieg bolesny. Tym bardziej ucieszyłam się po przeczytaniu maila iż zostałam wybrana do testu.
Z samych suchych faktów napiszę Wam iż producent zaleca wykonywanie zabiegów raz w tygodniu (nie częściej) przez 6-12 tygodni, a potem tylko zabiegi przypominające raz w miesiącu. Te widełki czasowe zależą od indywidualnego czasu w którym pozbędziemy się owłosienia.
Depilator posiada ergonomiczny kształt, dzięki któremu dobrze leży w dłoni a użytkowanie nie sprawia trudności. Połączenie bieli i różowego złota przy tworzeniu obudowy urządzenia to mistrzostwo, wygląda ekskluzywnie, a ja czuję się jak królowa podczas co tygodniowej depilacji. Od razu widać iż moje cudeńko zostało wykonane z dobrej jakości materiałów. Oprócz depilatora w zestawie znalazłam dwie końcówki:
-szeroką, która pozwala na szybką depilację takich miejsc jak nogi
-wąską, pozwala ona na depilację mniejszych powierzchni i bardziej precyzyjne użycie, dla przykładu wąsik, pachy czy okolice bikini
oraz maszynkę do golenia Gillette Venus
Depilator posiada długi kabel, co jest dużym plusem. Cały zestaw zapakowany jest w piękną stylową kosmetyczkę.
Urządzenie posiada 3 różne tryby mocy, oraz Technologię Sensoadapt. Technologia ta sprawia iż urządzenie samo odczytuje kolor naszej skóry i automatycznie dostosowywuje moc lasera, co sprawia iż depilacja jest bezpieczna, szybka i niezawodna.
Jeżeli chodzi o moje pierwsze użycie trochę się bałam, czułam się jak dziecko we mgle nie wiedziałam z czym się to "je", troszeczkę dopytywałam kochanych wizażanek, zanim wykonałam zabieg. Bardzo dziękuję Wam za pomoc.
Dzień wcześniej zrobiłam próbę uczuleniową, strzeliłam laserem w kilku miejscach, i czekałam czy coś się z moją skórą będzie działo. Całe szczęście się tego nie doczekałam, więc wygoliłam się od stóp po pachy( bardzo istotne jest to iż skóra musi być dokładnie wygolona, żadne włoski nie mogą wystawać poza skórę,ciało ma być czyste i suche, nie wolno używać żadnych balsamów przed i dobę po ) i zaczęłam swoją przygodę z depilatorem laserowym. Pierwsze użycie było nieporadne, brakowało mi wprawy. Ciężko mi się go trzymało, przeszkadzało mi to iż muszę ciągle wciskać przycisk aby światło strzelało w trybie ciągłym. ( dziewczyny nie martwcie się na moim przykładzie można stwierdzić iż szybko można nabrać wprawy ). Na rzecz testów goliłam się maszynką tylko raz w tygodniu aby sprawdzić faktyczne rezultaty po użyciu depilatora i więc tak :
1 tydzień : włoski odrastały wolniej, nie zauważyłam zmiany w gęstości włosia na ciele
2 tydzień : włoski odrastały dużo wolniej, i zaczęły się pojawiać "gołe" pola
3 tydzień : odrastać zaczęły tylko pojedyncze włoski, a moje popękane naczynka, które na nogach były moją zmorą zaczęły znikać. To jest dopiero news, nie spodziewałam się tego zupełnie.
4 tydzień : pojawiły się pojedyncze włoski.
Bikini depilowałam najsłabszą możliwą mocą, więc w tych miejscach mimo że włosy odrastają wolniej czeka mnie dłuższa robota . Pachy i nogi depiluję na największej mocy lasera, więc możliwe iż zakończę już ciągu 6 tygodni. Pragnę dodać iż sama depilacja jest bezbolesna, towarzyszy nam jedynie lekkie uczucie ciepła. Nie pojawiło się u mnie żadne podrażnienie czy inna reakcja alergiczna.Jedynie co może przeszkadzać to te strzały lasera, mimo tego producent zapewnia iż jest to światło bezpieczne dla oczu, strasznie męczy, a niestety musimy patrzeć żeby widzieć jak się depilujemy. Producent mógłby pomyśleć o dołączeniu okularów ochronnych. Ja używałam swoich przeciwsłonecznych z filtrami co znacznie ułatwiło mi pracę. Brak okularów nie skreśla tego urządzenia, jestem nim zachwycona i z całego serca polecam.

Działa - nie działa

Depilator IPL marki Braun miałam możliwość testować dzięki Wizaż, za co jestem ogromnie wdzięczna, ponieważ byłam niezmiernie zainteresowana tą metodą depilacji. Czytając instrukcję miałam wrażenie, że jest to metoda stworzona właśnie dla mnie; mam jasną skórę i dosyć intensywne owłosienie w kolorze ciemnego brązu. Jak tylko zobaczyłam swoje nazwisko na liście testerek, to aż piszczałam z zachwytu.

Całość jest bardzo dobrze zapakowana. W środku kartonu znajdziemy fajną materiałową "kosmetyczkę" z akcesoriami oraz instrukcję obsługi (czytałam ją od deski do deski przed pierwszym użyciem). Wśród akcesoriów jest urządzenie IPL, dwie nakładki (jedna większa, a druga mniejsza do trudniej dostępnych miejsc), przewody oraz manualna maszynka z pięcioma ostrzami. Wszystko co potrzeba do przeprowadzenia zabiegów depilacji metodą IPL.

Testowałam przez cały listopad, w każdą sobotę czyli jestem już po pięciu zabiegach. Przyznam szczerze, że pierwszy raz zajęło mi to bardzo dużo czasu, chyba ze 40 minut, ale z każdym kolejnym użyciem odbywało się to już coraz sprawniej, a finalnie zamykam się w 10-12 minutach (obie łydki, okolice bikini i pod pachami).
Mam dosyć dużą odporność na ból i w zasadzie przez cały czas korzystałam z trybu maksymalnego - zabolało jedynie podczas menstruacji, ale tylko troszeczkę, nie musiałam zmieniać na delikatniejszy tryb. Również w okolicach bikini i pod pachami przez pięć zabiegów używałam najmocniejszego trybu.
Najpierw trzeba starannie ogolić skórę maszynką (ta załączona do zestawu jest super, goli mega dokładnie), a następnie na osuszoną skórę zastosować depilator IPL. Na łydkach używałam trybu ciągłego - przykładałam dokładnie do skóry i trzymając cały czas palcem główny przycisk, powolutku przejeżdżałam wzdłóż skóry na łydkach - urządzenie regularnie emitowało wiązkę światła. Pod pachami i w okolicach bikini przykładałam głowicę do skóry i naciskałam raz, a jak pojawiło się światło, to zmieniałam miejsce.

Po pierwszych trzech użyciach nie zobaczyłam żadnych efektów... No zupełnie nic. Byłam bardzo zaskoczona, bo robiłam wszystko ściśle według instrukcji i co sobotę bardzo dokładnie przeprowadzałam zabieg.
Pierwsze (dość nikłe) efekty zobaczyłam dopiero po czwartym zabiegu - jakby włoski lekko osłabły i się przerzedziły, nie rosły już tak szybko jak wcześniej.
Po pięciu zabiegach mam bardzo dziwną sytuację:
- W okolicy bikini jest super - praktycznie nie mam włosów w niechcianych miejscach, jedynie jakieś pojedyncze i słabe niedobitki, został mi modelowy "trójkącik" ;-)
- Na łydkach włosy się znacząco przerzedziły, jest ich o wiele mniej, są też jakby słabsze i nie odrastają tak szybko jak miało to miejsce przy tradycyjnej metodzie golenia. Jednak oceniam że nadal jest tych włosków niemało, szczerze mówiąc myślałam że efekty będą trochę lepsze.
- Pod pachami urządzenie praktycznie nie zadziałało... Tam rosną sobie te kłaki w najlepsze tak jak rosły wcześniej. Nie zauważyłam żeby były słabsze, ani żeby było ich mniej. Nadmienię jeszcze raz, że zarówno w okolicy bikini jak i pod pachami stosowałam najmocniejszy tryb (trzy światełka).

Do dużych plusów zaliczam to, że urządzenie jest bardzo bezpieczne dla skóry, bo nigdy nie miałam żadnego podrażnienia, ani zaczerwienienia. Nie czułam dyskomfortu, nie mam też żadnych, absolutnie żadnych wrastających włosków, ani zapalenia mieszków. Pod tym względem ta metoda jest naprawdę super. Skóra w obszarze depilowanych miejsc wygląda ładnie i zdrowo.
Nie polecam jednak stosować urządzenia na uszkodzone miejsca ani zacięcia po goleniu (pieczenie i swąd palonego mięska!) - producent zresztą zaznacza to w instrukcji ;-)

Tak po cichu liczyłam na to, że skoro spełniam wymogi stosowania tego urządzenia (jasna skóra i dość ciemne włosy) to po miesiącu będę gładka jak dzidziuś. Nie do końca tak się stało, ale... Ogólnie widzę efekty tej metody (no może pod pachami nie do końca ;-) ), włosków jest mniej i są ewidentnie dużo słabsze - zarówno w okolicy bikini jak i na łydkach z każdym zabiegiem jest coraz lepiej i liczę na to, że za miesiąc bądź dwa pozbędę się zupełnie niechcianego owłosienia. W instrukcji było zresztą napisane, że czasem trzeba przeprowadzić aż 12 zabiegów, dla satysfakcjonującego rezultatu. Jestem pełna optymizmu i nadal będę regularnie korzystać z tego urządzenia.
Późna jesień i zima to tak nawiasem mówiąc najlepsza pora na przeprowadzenie tego typu zabiegów, bo nie wystawiamy skóry na słońce i nie jest też już ona opalona.
Z depilatora korzysta się bardzo wygodnie, rączka jest świetnie wyprofilowana, a dzięki dwóm nakładkom mogę dostosować wielkość "główki" do konkretnego miejsca na ciele. Wizualnie urządzenie sprawia solidne i bardzo eleganckie wrażenie.
Póki co dostaje ode mnie mocną czwórkę. Jeżeli po kilku następnych zabiegach zobaczę lepsze efekty, to na pewno wrócę do tej recenzji i napiszę o tym.

Prawdziwe WYBAWIENIE!

Urządzenie Braun Silk-expert Pro 5 to prawdziwy hit. Tak się cieszę, że w końcu coś skutecznie ''zwalcza'' te moje niechciane włoski z ciała. Mimo początkowych obaw o bolesność zabiegów, szybko przekonałam się, że moje obawy były nieuzasadnione. Na dokładnie ogolonej skórze ten zabieg jest w moim przypadku bezbolesny, odczuwalne jest jedynie uczucie ciepła. Jestem już po 6 sesji i nic złego się nie wydarzyło, wręcz przeciwnie ;)
Samo urządzenie zapakowane jest w ładną kosmetyczkę, dzięki czemu możemy przechowywać urządzenie dobrze zabezpieczone, ale także zabrać je na wyjazd w razie potrzeby. Do zestawu dołączona jest maszynka do golenia Venus.
Urządzenie jest kompaktowe, poręczne i generalnie dobrze leży w dłoni, więc sama depilacja przebiega raczej szybko i sprawnie. Już na pierwszy rzut oka widać, że zostało wykonane z najlepszej jakości materiałów.
Podczas zabiegów staram się nie patrzeć na światło, jakie generuje urządzenie, więc pewnie z depilacją i tak schodzi mi dłużej niż osobom, które posiadają ochronne okulary. Trochę szkoda, że producent nie dodaje ich do zestawu. Zapewnienia producenta są jednak takie, że światło widoczne podczas zabiegu jest całkowicie bezpieczne dla oczu.
Zarówno pierwsza depilacja oraz kolejne nie są dla mnie przykrym obowiązkiem, ale czymś normalnym. Tym bardziej, że efekty są szybko widoczne i motywują do wykonywania dalszych zabiegów. Włoski odrastają coraz słabsze, w wielu miejscach nawet po paru tygodniach nic się nie pojawiło. Także jest naprawdę super! Nie zauważyłam póki, co żeby pojawiały się wrastające włoski, co byłoby uciążliwe.
Najczęściej używam standardowej głowicy, choć w zestawie znajdziemy także nakładkę do wykonywania bardziej precyzyjnej depilacji, np. na twarzy (ale pamiętajmy - tylko dolnej jej części), czy bikini. Wspomnę również o tym, że urządzenie nie wypuści wiązki światła, jeśli specjalne czujniki po obydwu stronach nie będą dobrze przylegać do ciała. Możemy stosować mniejszą lub większą moc. Ja reguluję to w zależności od tego, jakie części ciała depiluję. Myślę, że na początek można zacząć od tej opcji słabszej.
Instrukcja obsługi urządzenia jest prosta i powinna być zrozumiała dla wszystkich. Nawet osoby, które nie mają pojęcia o depilacji laserowej, znajdą tam wszystkie niezbędne informacje oraz wskazówki dotyczące bezpiecznego stosowania urządzenia i ewentualnych przeciwwskazań.
Jestem bardzo wdzięczna i szczęśliwa, że mogłam poznać to cudowne urządzenie :)

Urządzenie zasługuje na więcej niż 5 gwiazdek!

znaczne ograniczenie włosków już po czterech użyciach

zacznę może od opisu mojej przygody z depilatorami IPL, gdyż swój pierwszy zakupiłam już bardzo dawno temu, bo potwornie kusiła mnie wizja braku konieczności codziennego używania maszynki oraz komfortu związanego z brakiem zbędnego owłosienia. tym samym wiem, że metoda ta jest skuteczna i warta swojej ceny. z tym, że zmniejszenie porostu włosków to jedno, a, jak się z czasem przekonałam, komfort używania urządzenia to drugie. i tutaj zaczęły się schody...

po kilkunastu zabiegach z użyciem mojego pierwszego IPL zdałam sobie sprawę, że najważniejszy dla mnie jest CZAS. mimo iż sprzęt działał bez zarzutu, dosłownie nie byłam w stanie wytrwać podczas zabiegu... z nudów. tym samym ograniczyłam się jedynie do pach i bikini, rezygnując z rąk (tak, jestem być może szalona ;)) i nóg, których depilacja zajmowała mi, UWAGA! 1,5 h (samych nóg! - producent obiecywał 15 minut). no można było zwariować. tym samym sprzęt, który kosztował mnie niemałe pieniądze, poszedł do lamusa.

kiedy zobaczyłam propozycję od firmy Braun, stwierdziłam, że z chęcią spróbuję. minęło już kilka lat od „mojego ex” ;), więc pomyślałam, że ten musi być choć trochę lepszy.

i... wow.

zacznę od tego, jak depilator jest zapakowany. to samo w sobie świadczy już o profesjonalnym podejściu do klienta. piękna kosmetyczka z przegródkami, w której znajdziemy sprzęt, ładnie zapakowane i poukładane kabelki, a także maszynkę do golenia Venus, którą przed depilacją musimy usunąć owłosienie. sam wygląd depilatora jest elegancki, kobiecy, bardzo ładne wykończenie. dla porównania „mój ex” był duży, wykończenie plastikowe, na nim brzydkie oznaczenie z typami skóry i mocami, które trzeba dopasować do danego odcienia) taka wydrukowana jakby z najgorszej drukarki.

depilator sam w sobie jest bardzo poręczny i lekki, co ułatwia użytkowanie. długi kabel sprawia, że bezproblemowo jesteśmy w stanie nim operować z każdej strony. Braun zaleca, żeby stosować sprzęt raz w tygodniu przed 4-12 tygodni, a następnie co miesiąc-dwa robić zabieg przypominający. to mnie lekko przeraziło, ale jak to w przysłowiu, „strach ma wielkie oczy” ;) przede wszystkim bardzo podoba mi się funkcja, która dostosowuje automatycznie moc IPL do odcienia skóry. nic nie trzeba ustawiać samemu, w obawie, że coś zrobi się źle. oczywiście, jeśli ktoś sobie życzy, moc można zmniejszyć - ja natomiast zawsze na najwyższych obrotach :)

pamiętam, że w przypadku poprzedniego depilatora bardzo ciężko było użyć go w miejscach o nierównej powierzchni (np. kolana), gdyż każda ścianka musiała przylegać do skóry. tym samym depilacja trudnych miejsc była wręcz niemożliwa. tutaj absolutnie nie ma tego problemu - światło łapie skórę i nie ma zagrożenia, że jakikolwiek niepowołany błysk wymknie się spod kontroli ;) w razie czego mamy dodatkową nakładkę na mniejsze powierzchnie, ale nie jest konieczne jej użycie w tym wypadku.

tak, jak już wspomniałam na początku, najważniejszy dla mnie jest czas. wybieram tym samym tryb ciągły, czyli przytrzymuje przycisk umożliwiający wypuszczanie wiązek światła i sunę po depilowanej powierzchni. dosłownie sunę. błyski „regenerują się” na tyle szybko, że jest to możliwe - „mój ex” mimo niby takiej możliwości w praktyce w ogóle jej nie dawał, gdyż kolejny błysk ładował się tak długo, że mijało się to z celem. czas, który muszę obecnie poświęcić na depilację, wymieniam: rąk, nóg, pach, bikini TO ŁĄCZNIE 35 minut. 35 minut!!! jestem pod ogromnym wrażeniem.

depilator trafił w moje ręce miesiąc temu, więc udało mi się wykonać obecnie cztery zabiegi. celowo przez kilka dni po ostatnim nie używałam maszynki, żeby sprawdzić obecne efekty. i, jak się okazało, tak naprawdę nie musiałam jej używać. oczywiście - włoski gdzieniegdzie odrastają, ale są słabe i praktycznie niewidoczne. co ważne, również pod pachami - na tą partię ciała „mój ex” jakby w ogóle nie działał. zastanawia mnie co będzie po tych dwunastu zabiegach, bo tyle mam zamiar przeprowadzić ;)

z rzeczy myślę istotnych warto napomknąć, że przy pierwszym użyciu można odczuwać delikatny dyskomfort, który szybko znika. skóra po użyciu jest lekko wrażliwa, więc warto użyć nawilżającego, kojącego balsamu. nie patrzmy też za dużo w jego kierunku, światło może delikatnie razić ;)