i+m Naturkosmetik Berlin, Phyto Balance, Malve & Hyaluron Fluid Equalize (Fluid z malwą i kwasem hialuronowym)

Preparat nawilżający i wyrównujący przywraca naturalną równowagę tłustej, mieszanej skórze, która jest podatna na zanieczyszczenia. Bez czarny i malwa mają działanie oczyszczające pory, skutecznie zapobiegając niedoskonałościom skóry. Arnika łagodzi istniejące podrażnienia. Kwas hialuronowy i aloes zapobiegają wysuszeniu skóry.
Produkt do stosowania pod krem do pielęgnacji (jako serum) lub jako jedyny preparat kosmetyczny.

mieszana
nawilżające, łagodzące, matujące
bez silikonów, bez parabenów
z pompką
lekkie
emulsja
serum, koncentraty i esencje

Zależy, czego kto szuka...

Mam cerę mieszaną w pełnym tego słowa znaczeniu. Ciągle poszukuję produktów, które opanują tłuste czoło, ale nawilżą też moje policzki. Ten produkt wydawał się idealny, a do zakupu zachęciła mnie również rekomendacja i zachwyty moich znajomych. No i jak się udało? Średnio.

Używałam tego fluidu na dzień i na noc, pod krem, jako serum. Czego oczekiwałam? Tego, że opanuje przetłuszczanie się czoła i nawilży wiecznie spragnione policzki. Niestety, nie dostałam ani tego, ani tego. Plus za to, że nie zaszkodził. Nie przesuszył skóry, ani też nie wzmocnił przetłuszczania. Ot, po prostu sobie był. U mnie nie spełnił oczekiwań, ale być może u kogoś, kto ma mniejsze wymagania, spełni je w 100%.

Fluid pachnie ziołowo. Nie jest to zapach powalający, ale też zuoełnie mi nie przeszkadza. Ot, zapach. W takich kosmetykach nie zwracam uwagi na zapach.
Wchłania się szybko i bez większych problemów. Wspólpracuje z każdym kremem, nie roluje się i nie zostawia tłustej warstwy. Nadaje się pod makijaż. No i opakowanie. Higieniczne, wygodne i bezpieczne w transporcie.

Ale mam jeden poważny zgrzyt. Kupiłam 2 opakowania od razu. Jak się okazało (nie sprawdzałam tego w sklepie) - z dwóch różnych partii produkcyjnych. Oba produkty były "w terminie", ale miałam wrażenie, że wyglądają nieco inaczej. Produkt w pierwszym opakowaniu był bardziej przejrzysty, drugi - trochę bardziej "mleczny". Nie wiem, czy to wada, bo w działaniu i zapachu nie zauważyłam jakichkolwiek zmian. Niemniej jednak, będę zwracać na to uwagę przy zakupie innych produktów tej marki.