Mattes, Nail Polish Remover with Vitamin E & Provitamin B5 without Acetone (Zmywacz do paznokci bez acetonu)

Wzmacniający zmywacz z witaminą E i prowitaminą B5. Nadaje się również do sztucznych paznokci. Bez acetonu.

Całkiem ok, ale ma wade

Zmywaczy do paznokci przerobiłam całe masy. Lubię malować paznokcie, zmieniać ich kolor, kształt niezależnie od okazji. Zmywacz jest więc niezbędnym elementem w mojej kosmetyczce. Ten, który jest dla mnie zupełną nowością zakupiłam stacjonarnie w pewnej drogerii. Jest to klasyczny zmywacz bez acetonu, który nieźle się sprawdza.

OPAKOWANIE

Opakowanie to dosyć duża buteleczka w kolorze białym, wykonana z półprzezroczystego plastiku, kolor koresponduje z rózowo-białym tłem na którym znajdziemy srebrne wzory, logo marki, kontrastową nazwę i grafike przedstawiającą dlonie. Całość prezentuje się naprawdę ładnie. Przyznam, że odzwyczaiłam się od zwykłych butelek i przeszłam na opakowania z pompką, ale postanowiłam spróbować. Otwór dozujący jest dosyć duży, jednak nie jest to taki zwykły otwór jak przy typowych buteleczkach, ten jest na środku plastikowej części stanowiącej górę opakowania, dzięki czemu łatwo dozować produkt i to dosyć precyzyjnie Opakowanie wygodnie leży w dłoni.

ZMYWACZ

Jak na typowy zmywacz ma bardzo delikatny wręcz zapach, niedrażniący i pod tym względem nie przypomina innych tego typu produktów. Świetnie radzi sobie zarówno z jasnymi jak i ciemnymi lakierami różnych marek (również tych o przedłużonej trwałości), zmywa też te zabezpieczone topem. Bez problemu, choć zajmuje mu to więcej czasu, usuwa lakiery brokatowe i strukturalne, ale jest to standard, one zawsze trzymają się najdłużej i są najtrwalsze. Niestety z powodu różowego barwnika nieco barwi paznokcie za to nie bieli paznokci po użyciu. Jest bardzo wydajny – 150 ml zmywacza wystarczy na naprawdę długo. Swój kupiłam w promocji, ale w cenie regularnie też opłaca się brać, bo to produkt, który można polecić. Używa się go komfortowo i jest skuteczny.

PLUSY:
+ ma wygodne opakowanie o ładniej grafice
+ świetnie zmywa wszystkie typy lakierów
+ ma delikatny zapach jak na zmywacz acetonowy
+ jest wydajny
+ ma korzystną cenę

MINUSY
nieco barwi paznokcie na rózowo