Soraya, Plante, Roślinna esencja tonizująca

Soraya, Plante, Roślinna esencja tonizująca

Roślinna esencja tonizująca Soraya plante przywraca skórze po myciu naturalne pH. Nawilża, odświeża, pozostawia skórę gładką w dotyku i przygotowaną do dalszej pielęgnacji.

nawilżające, odświeżające
w butelce
płyn
>100ml

Meh...

Tonik ni ziębi ni grzeje jak to się mówi ;) Jak dla mnie za bardzo nie robi nic. Skład ma dobry jednak wydaje mi się że jest dość inwazyjny ponieważ wystarczy małe uszkodzenie skóry i szczypie bardzo, także wokół oczu. Nie widzę jakiegoś pozytywnego działania na moja skórę. Nie szkodzi ale i nie pomaga. Jedyne co mi się podoba to opakowanie ;)

Niezbyt naturalny

Tonik mnie zaciekawił, ponieważ miał mieć naturalny skład, no nie do końca tak jest .
Zauważyłam po dłuższym stosowaniu, że tonik bardzo ściąga moją twarz i wysusza, nie tonizuje.
Ma nieprzyjemny chemiczny zapach.
Jak na taką cenę jego pojemność jest dosyć mała.

Dobry tonik

Nie mam dużych wymagań jeśli chodzi o tonik do twarzy. Tego typu produkt powinien mieć dobry skład, nie podrażniać, i po prostu tonizować przed nałożeniem kremu. Tonik marki Soraya spełnia moje warunki, dzięki czemu nie mam co do niego większych zastrzeżeń. Nie powoduje ma mojej skórze żadnych podrażnień, nie zapycha. Powiedziałabym, że nawet lekko nawilża. Kilka razy zdarzyło mi się nałożyć sam tonik i moja skóra nie była tak bardzo ściągnięta, niż gdybym nie użyła niczego, więc tu na plus.

Produkt nakładam na dłoń i dopiero na twarz. Nie używam wacików, dzięki czemu jest pieruńsko wydajny. Uważam, że fajnie sprawdziłby się atomizer, aby można było go nakładać bezpośrednio na twarz.

Produkt, który pozostawił po sobie pamiątkę na mojej twarzy

Toniku z Sorayi używałam przez długi okres czasu i na początku było fajnie. Nic się z moją twarzą nie działo, fajnie tonizował itd. Jednak po jakimś czasie na mojej twarzy wyłaniały się podskórne gule, bolące i wielkie. Nowi 'nieprzyjaciele' pojawiali się niemalże co 2/3 dni i myślałam, że to nowy żel do mycia, jednak gdy odstawiłam ten tonik na tonik z Sylveco i hydrolat z Bioline moja skóra nie wywalała już takich gul i nie z taką częstotliwością. Wiadomo, czasem się pojawiały, ale suuuper rzadko. A co gorsze, do dziś leczę twarz. 3/4 butelki zużyłam, reszta trafiła do kosza :) Bardziej polecam hydrolaty jednoskładnikowe, mniejsza szansa na kuku i moim zdaniem o niebo lepsze działanie :D

jak woda.

Do tego toniku na pewno nie wrócę. Kosmetyk nie zaszkodził, ale też nie zauważyłam jakiegokolwiek pozytywnego wpływu na swoją skórę. To jest tego typu produkt, o którym śmiało można zapomnieć w pielęgnacji, bo absolutnie nie odczuje się na skórze jego braku. A więc, czy go użyłam, czy go pominęłam, skóra nie dała tego po sobie poznać. Po jego zastosowaniu miałam dokładnie takie samo odczucie, jakbym twarz przetarła wodą, czyli... żadne. Zero dodatkowego nawilżenia, uczucie ściągnięcia i tyle.

Zbędny wydatek, a wiem, że są toniki, których zarówno działanie jak i ich pominięcie, są wyraźnie odczuwalne.

Trudno powiedzieć

Zakupiłam ten produkt zachęcona świetnymi opiniami naturalnym składem. Dodatkowo przepiękna szata graficzna i wygodne opakowanie- strzał w 10. Czyżby ? Chyba nie, ale strzał w 9 owszem. Zacznę od tego, ze chyba po prostu za dużo od niego oczekiwałam. Jego zadanie to przywrócenie odpowiedniego pH i przygotowanie do dalszych kroków. To właściwie robi, wiec nie powinnam mieć pretensji do producenta. Mam jednak wrażenie, ze trochę ściąga skore i nie nawilza jej, a przy innych tonikach mogłam zauważyć co innego. Aplikacja jest przyjemna, nic nie piecze itd, ale mam już swojego ulubieńca i raczej przy nim pozostanę.

Porażka

Skusiłam się na ten produkt ze względu na bardzo dobry skład. Stosowałam ją przez miesiąc, a to czego oczekuję od tego typu produktów nie zostało spełnione. Esencja nie nawilża, nie oczyszcza ani nie koi skóry. Nie mam także poczucia oczyszczenia. Początkowo gdy zaczęłam stosować produkt dostałam masę wyprysków, które z czasem niknęły (reakcja alergiczna?). No i nie jestem w stanie dłużej znieść zapachu - nie jest roślinny, ale silnie chemiczny, pachnie jak płyn do szyb.

Dobry tonik

Roślinna esencja tonizująca - Soraya Plante
•Pojemność - 200 ml.
•Zapach jest bardzo delikatny i przyjemny, lekko cytrusowy.
•Opakowanie - ładne, przyciągające wzrok, ale fajnie by było, gdyby buteleczka miała atomizer - i w taki sposób aplikować tonik na twarz.
•••W składzie:
✔️woda z kwiatów gorzkiej pomarańczy,
✔️wyciąg z pączków drzewa kryptomerii japońskiej,
✔️wyciąg z alg undarii pierzastodzielnej,
✔️mleczan kwasu glukonowego.
Jak dla mnie jest to całkiem dobry tonik, który robi co ma robić: tonizuje, odświeża oraz delikatnie nawilża. Skórę pozostawiał miękką i gładką. Nie podrażniał i dobrze spisywał się przy mojej tłustej cerze. Esencją bym tego kosmetyku nie nazwała, ale jako tonik spisuje się dobrze :)
•Plusem też jest to, że możemy go kupić stacjonarnie w drogerii Rossmann, więc jest łatwo dostępny.
•Jedynie mogę się przyczepić, że w składzie znajduje się phenoxyethanol oraz cena jest ciut za wysoka.
Dodatkowo w składzie:
✅Aqua - woda.
✅Glycerin - gliceryna; rozpuszczalnik, nawilżacz.
✅Propanediol - naturalna substancja nawilżająca, stabilizator, nośnik substancji aktywnych, naturalny konserwant.
✅Butylene Glycol - zwiększa efektywność przenikania substancji aktywnych w głąb skóry. Należy omijać okolice oczu.
✅Tetrasodium Glutamate Diacetate - składnik chelatujący, antyoksydant.
✅Caprylyl Glycol - emolient tłusty, humektant.
✅Citric Acid - kwas cytrynowy; chelator, substancja maskująca, składnik zapachu, regulator pH. Należy do AHA.
⚠️Phenoxyethanol - konserwant, rozpuszczalnik, substancja bakteriobójcza/zapachowa. Może działać drażniąco na skórę. Niezalecany dla dzieci i kobiet w ciąży.
⚠️Sodium Benzoate - konserwant; w ograniczonych stężeniach i produktach.

Rewolucja w pielęgnacji

Ok, wiem, należy używać toników po każdym kontakcie z wodą. Jednak przez wiele lat tego nie robiłam, albo robiłam to niesystematycznie. Potem przerzucilam się na hydrolaty, ale głównym powodem mojego wstrętu do toników były dodatki alkoholi przez co mnie szczypały i podrażniały.

Sytuacja się zmienilam gdy odkryłam nowość marki Soraya Planetę - zachwycamy na forach jako dobry naturalny tonik trafił w moje ręce podczas jednej z promocji w popularnej drogerii. I mogę powiedzieć, że to właśnie dzięki temu produktowi zaufałam tonikom.

Przede wszystkim opakowanie jest bardzo ładne, szata graficzna sama zachęca do wzięcia produktu z półki - zarówno tej sklepowej jak i mojej półki w łazience. Zapach delikatny, ale całkiem przyjemny. Tonik nie podrażnia, nie szczypie i daje uczucie przyjemnego odświeżenia. Nie wyczuwam uczucia ściągnięcia. Mogę śmiało polecić, zwłaszcza z kremem nawilzajacym z tej samej linii!

Obecnie kończę pierwsze opakowanie i planuję zakup kolejnego!

roslinna esencja tonizujaca

Roslinna esencja tonizujaca z linii Plante to swietny produkt oparty na naturalnych skladnikach , esencja przywraca prawidlowe pH skory , nawilza i swietnie odswieza , skora po uzyciu produktu jest miekka i gladka , esencja pieknie pachnie , zawiera wode neroli i algi wakame , 99 % skladnikow sa pochodzenia naturalnego , piekne opakowanie o cudowny produkt ! polecam

Okej?

Sama nie wiem co sądzić, bo w sumie wiele się nie spodziewałam i nie wiem czemu mam taki niedosyt. Tonik ma naprawdę dobry skład. Nie ma zapachu, opakowanie przepiękne. Co do samego działania, to oczywiście wyrównuje ph, delikatnie nawilża i tyle. Na pewno sprawdzi się u osób, które nie mają żadnych problemów z cerą, bo tonik nic więcej nie zrobi. Wydaje mi się też, że bardzo szybko mi się zużył. Ogólnie jest naprawdę okej, ale chyba wolę używać toniku, który zrobi coś więcej.

Dobry skład, delikatny tonik

Prawdę mówiąc, tonik zwrócił moją uwagę głównie ze względu na piękną szatę graficzną. To na plus, bo jednak wyróżnia się wśród innych kosmetyków. Mam taką przypadłość, że zazwyczaj czytam składy kosmetyków i w tym przypadku było tak samo. Do kupienia zachęcił mnie skład i promocja w sklepie, bo zazwyczaj poluję na kosmetyki gdy są w niższej cenie.
Tonik nie przesusza twarzy, delikatnie ją nawilża i tonizuje. Zapach jest ledwo wyczuwalny, więc wiem że nie ma w nim dużo szkodliwych składników.
Jestem w trakcie używania pierwszego opakowania, ale wiem że na pewno kupię ponownie.

Bardzo dobry TONIK

Tonik, bo tak bym to nazwała spełnia dobrze swoją rolę. Przywraca pH, skóra przestaje być ściągnięta, jest odświeżona i miła w dotyku. Czy nawilża? Mogę powiedzieć, że chyba tak, bo wielokrotnie używałam go solo. Po prostu po umyciu twarzy nakładałam tonik i tak chodziłam bez kremu przez cały dzień. Czułam się komfortowo, nie czułam przesuszenia, a skóra nie produkowała tyle sebum co bez toniku. Jednak nie jestem pewna w 100%, bo od nawilżania mam inne produkty. Nie powiedziałabym, że to esencja, bo to się kłóci z definicją esencji. To po prostu bardzo dobry tonik.
Ma delikatny ziołowo-trawiasty zapach, który nie utrzymuje się na skórze.
Ładne, wygodne opakowanie.
Mimo gliceryny na 3 miejscu w składzie, produkt mi nie zaszkodził.