Soraya, Plante, Roślinny żel myjący do twarzy

Soraya, Plante, Roślinny żel myjący do twarzy

Roślinny żel myjący do twarzy SORAYA plante naturalnie oczyszcza skórę dzięki zawartości delikatnej substancji myjącej pochodzenia roślinnego. Zawiera wyciągi z aloesu i białej herbaty. Doskonale usuwa zanieczyszczenia, pozostawiając skórę oczyszczoną, świeżą, gotową do dalszej pielęgnacji.

w tubie
żel
>100ml

Fajny produkt

Miałam trochę mieszane uczucia co do tego żelu, ale ostatecznie się polubiliśmy- znalazłam na niego sposób.
Mam cerę mieszaną, ale zarazem bardzo wrażliwą, więc niestety wiele żeli powoduje u mnie ściągnięcie skóry po myciu. Z tym przez długi czas było podobnie, co sprawiało, że nie sięgałam po niego z przyjemnością. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy zaczęłam wieczorem oczyszczać twarz dwuetapowo i zmywać olej właśnie tym żelem. I to się okazało być strzałem w dziesiątkę! W takiej konfiguracji ściągnięcia nie odczuwam wcale, a skóra jest dokładnie oczyszczona. Podoba mi się to.

Pustynia na twarzy xd

Skuszona pierdylionem pozytywnych recenzji i zachwytów na wszelkich możliwych forach dotyczących pielęgnacji twarzy i ja potuptałam do Rossmanna i go zakupiłam. Na promocję nie trafiłam więc w cenie regularnej zapłaciłam za niego całe 19,99 zł.

Niestety po użyciu pojawił się efekt ściągnięcia, buzia zrobiła się tak jakby skrzypiąca oraz pojawiło się mnóstwo suchych skórek, po prostu tragedia, nic dodać, nic ująć. Myje całkiem dobrze, ale bez rewelacji.
Testowany na cerze suchej oraz mieszanej w kierunku suchej, w obu przypadkach się nie sprawdził :(

Średni.

Liczyłam na więcej. Przede wszystkim nie pasuje mi zapach. Ostry i kwiatowy. Jak krem z tej serii. Dla mnie mało naturalny. Mam również podejrzenia jak osoby przede mną że lekko zapycha. Zostawia taka dziwna warstwe. Konsystencja hm nierównej, glutowatej galaretki. Na plus ładne opakowanie i oczyszcza dobrze. Pieni się. Więcej nie kupię.

Tak wydajnego produktu już dawno nie miałam ;)

Używałam go jedynie wieczorem - był niesamowicie wydajny, miałam go ok. 5 miesięcy. W konsystencji rzadki, bezbarwny i o bardzo przyjemnym zapachu. Fajnie się pienił i świetnie oczyszczał twarz, czy to z resztek makijażu czy innych zanieczyszczeń. Skóra po nim była mięciutka, gładka i świeża, a pory lekko zwężone. Nie szczypał w oczy, nie zostawiał uczucia ściągnięcia, nie podrażniał oraz nie wysuszał. Jeden z lepszych żeli jakie dotąd miałam, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył - hit! Myślę, że będzie dobry dla każdego typu cery. Ma dobry skład i jest łatwo dostępny. W Rossmanie kosztuje w cenie regularnej 19,99, ale często jest w promocji i można zdobyć go jeszcze taniej. Z pewnością kupię go ponownie, bo to produkt bez wad!

Nie kupię ponownie

Mam cerę mieszaną/tłustą/skłonną do przesuszania i zapychania. Żel stosuję po moim ulubionym i sprawdzonym płynie micelarnym.
W mojej ocenie żel zostawia śliską warstwę, którą ciężko spłukać. Nie czuję żeby twarz była dobrze doczyszczona. Gdy dostanie się do oczu, to szczypie. Za tą cenę można kupić coś lepszego.
Z plusów widzę jedynie skład i brak przesuszenia.

Ulubiony do twarzy

Zakochałam sie po pierwszym użyciu. Żel jest mega wydajny trzeba go naprawdę niewiele a super sie pieni i rozprowadza, wszystko domywa tak jak trzeba a do tego ten przyjemny zapach. Moja codzienna pielęgnacja stała sie większą przyjemnością ze względu na ten produkt. Ma genialny skład, jestem alergikiem i znaleźć produkt który nie będzie mnie podrażniać graniczyło z cudem. Cena też jest super bo żel ma naprawę dobry i naturalny skład i nie jest duża. Mam wrażenie że sie w ogóle nie kończy mam go dosyć długo a on nadal jest i jest.

Dołączam do grona zwolenniczek tego żelu

Świetny żel, wszystko mi w nim odpowiada, dlatego trafia do ulubieńców. Myje delikatnie i przy tym skutecznie. Jest bezwonny, przynajmniej tak mi się wydaje. Żel łatwo się rozprowadza i szybko zaczyna się pienić. Po spłukaniu wodą skóra jest bardzo neutralna, tzn. nie jest ściągnięta czy przesuszona. Opakowanie piękne, dziewczęce i wygodne. Skład ponoć bardzo dobry, choć to opinia zaczerpnięta od innych, bo sama nie umiem analizować składów. Jedynie cena regularna mogłaby być niższa, ale często jest w promocji.

Jeden z lepszych w tej cenie

Soraya plante jest jednym z wielu żeli których używałam i działa na mnie chyba najlepiej ze wszystkich. Mam cerę skłonną do wyprysków i ogólnie kapryśną, wypryski się tylko lekko wyciszyły.
Słyszałam opinie, że może uczulać, jednak u mnie nie ma takich działań niepożadanych. Całe szczęście. :) Żel jest bardziej płynny niż te dotyczas mi znane, ale mnie to nie przeszkadza. Skład na plus.

Ulubiony do wieczornego mycia twarzy

Zel kopiłam po tym, gdy sprawdzila mi sie esencja tonizujaca z tej serii. Przez dlugi czas uzywalam go zarowno rano, jak i wieczorem - doskonale radzil sobie z oczyszczaniem twarzy nawet po makijazu. Niestety przy dluzszym stosowaniu zauwazylam, ze przy porannym myciu jest dla mnie zbyt silny - powoduje lekkie zaczerwienienie twarzy - dlatego w tym momencie uzywam go tylko wieczorem - wtedy sprawdza sie znakomicie.

Jest bardzo wydajny, konsystencja produktu rowniez bardzo mi odpowiada. Lekko sie pieni, nie pozostawia uczucia sciagnietej skory - za to duzy plus.

Szkoda, ze nie ma opakowania z pompka - zdecydowanie takie opakowania lubie najbardziej, ale coz - nie mozna miec wszystkiego.

Bardzo fajny

Roślinny żel myjący z aloesem i białą herbatą marki Soraya plante ma funkcjonalne opakowanie z zamknięciem na klik i z bardzo ładną szatą graficzną.
Konsystencja jest w sam raz, bez problemu wydobywa się ją z tuby i z przyjemnością aplikuje na twarz. Domywa zarówno makijaż jak i wszelkie zanieczyszczenia bez żadnego problemu.
Nie podrażnia oczu ani skóry, nie powoduje żadnych podrażnień czy innych niepożądanych efektów.
Co bardzo ważne dla mnie nie wysusza skóry a wręcz przeciwnie dobrze ją nawilża.
Zapach jest bardzo ładny i delikatny.

Dobry żel

Bardzo fajny, delikatny żel myjący do twarzy. Ładne, estetyczne opakowanie, duża pojemność, dobre działanie, naturalny skład i niewygórowana cena (choć ja i tak zawsze poluję na promocję) sprawiły, że już 3 razy kupiłam produkt i zapewne będę do niego wracać. W moim odczuciu cała seria sprawdza się dobrze, chociaż żel jest moim faworytem. Pachnie bardzo ładnie. Nie można się przyczepić. Dodatkowo produkt jest dosyć popularny, dużo moich koleżanek używało tego żelu i nie słyszałam, aby kogokolwiek uczulił (a to zdarza się nawet przy naturalnych składach). Oczywiście nie jest to produkt premium, ale godny kosmetyk drogeryjny warty polecenia.

Mehh...

Żel ten kupiłam przyciągnięta pozytywnymi recenzjami na KWC oraz faktem, iż posiada on aż 99% składników pochodzenia naturalnego. Kosztował mnie około 20 złotych za 150ml w regularnej cenie w drogerii Rossmann.

Cerę mam mieszaną z przetłuszczającą się strefą T i trądzikową. Od tego roku przestałam kupować kosmetyki matujące i skupiłam się głównie na tych nawilżających. Zauważyłam, że moja skóra tego potrzebowała i odwdzięcza się wydzielaniem mniejszej ilości sebum, a nawet mniejszą ilością wyprysków. Od żeli do mycia twarzy wymagam dobrego oczyszczania i nie wysuszania skóry. Nie lubię tego uczucia ściągnięcia i natychmiastowej ochoty nałożenia kremu. W przypadku tego gagatka nie jest zbyt kolorowo, a wierzyłam w te dobre opinie... Oczyszcza świetnie, lecz kosztem wysuszenia, którego chciałam uniknąć. Po umyciu buzi czuję świeżość, czystość i... Saharę. I tak za każdym razem. Producent na szczęście nawilżania nie obiecał, a jedynie doskonałe usuwanie zanieczyszczeń, z czym się zgodzę. Oprócz tego żel ten nie wyróżnia się niczym specjalnym. Naturalne nie zawsze znaczy dobre.

Konsystencja to typowy, przeźroczysty żel, ale wyjątkowo rzadki. Trzeba uważać, żeby nie przeciekł między palcami, po wyciśnięciu na dłoń. Już w tubie podczas potrząsania miałam wrażenie, że w środku jest coś w stylu gęstej wody. Trochę się wtedy zdziwiłam. W każdym razie czuć, że jeden ze składników to aloes. W kontakcie z wodą zaczyna się dobrze pienić, ale nie przesadnie. Zmyjemy go zarówno ciepłą wodą, jak i zimną, bez żadnego problemu. Ale uwaga... Piecze w oczy, więc radzę te okolice omijać.

Zapach ma kwaśny, niczym zielona herbata z cytryną, a to nie moja bajka... Kojarzy mi się ze starymi, tanimi kosmetykami. Jednak wiem, że dla niektórych może on być nawet ulubiony i bardzo orzeźwiający. Gusta, guściki. Wyczuwalny jest cały czas przy myciu i jeszcze kilka minut po, głównie na dłoniach.

Opakowanie to miękka, solidna tuba z zamknięciem typu zatrzask. Szata graficzna zdecydowanie przyciąga oko różnorodnymi kwiatami/roślinami oraz faktem, że jednocześnie jest minimalistyczna. Nie ma tu zbędnych obietnic, rozsianych na całym opakowaniu i bardzo to cenię. Zatrzask trzyma dobrze w zamknięciu, przez co żel nie wydostaje się ze środka, nawet przy transporcie. Pojemność to 150ml, ale mimo swojej rzadkiej konsystencji, jest zaskakująco wydajny.