Przepisy Babci Agafii, Szampon przeciwłupieżowy do wszystkich typów włosów

Przepisy Babci Agafii, Szampon przeciwłupieżowy do wszystkich typów włosów

Szampon przygotowano na bazie oryginalnej receptury syberyjskiej zielarki Babci Agafii. Zawiera mydlnicę lekarską, naturalną, nieagresywna bazę myjącą, delikatnie oczyszczającą włosy. Wchodzące w jego skład ekstrakty: kory dębu, pokrzywy i prawoślazu nie przesuszają skóry głowy, zapobiegają swędzeniu i przeciwdziałają powstawaniu łupieżu. Systematyczne stosowanie szamponu powoduje, że włosy są odżywione, mocniejsze, czyste i zdrowe.

Składniki aktywne:

Mydlnica lekarska – zawiera naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy. Od dawna w syberyjskich wsiach zamiast mydła używano korzeni mydlnicy lekarskiej. Moczono go w wodzie i otrzymanym roztworem myto ciało i włosy. Korzeń mydlnicy lekarskiej to naturalna, delikatna baza do mycia włosów i ciała, w odróżnieniu od używanej w zwykłych szamponach i mydłach.

Pokrzywa - stosowana systematycznie zmniejsza wypadanie włosów. Włosy stają się wzmocnione, zregenerowane, ładnie błyszczą. Pokrzywa zmniejsza przetłuszczanie włosów, jest pomocna w walce z łupieżem i łojotokiem.

Kora dębu – wodne i wodno-alkoholowe wyciągi z dębu są cenne do okładów i przemywania skóry przy stanach zapalnych, pokrzywce, owrzodzeniach, mokrych wypryskach, łojotoku, do płukania włosów przetłuszczających się i bez połysku. Silne odwary wodno-alkoholowe nadają włosom ładny brązowy odcień i przytłumiają siwiznę (wielokrotnie stosować przez dłuższy czas)

ujdzie, szczególnie ze względu na cenę

Szampon oceniam jako dobry, zdecydowanie pomógł mi z łupieżem (chociaż mógłby zadziałać jeszcze trochę lepiej) i dość dobrze działa mi na włosy. Mam z nim ten sam problem, co z wszystkimi szamponami ziołowymi: włosy ciężko jest rozczesać, jeśli nie użyje się odżywki. Poza tym zawsze mogłam myć włosy co drugi - trzeci dzień, przy tym szamponie co drugi dzień to max. Dla kogoś, kto myje włosy częściej, a szuka czegoś taniego i z dobrym składem sprawdzi się super. Zapach też do akceptacji. Szkoda tylko, że nie łatwo ten produkt dostać w sklepach stacjonarnych. Ogólnie raczej polecam, ale do moich ulubieńców trochę mu brakuje.