SVR, Sebiaclear, Creme SPF 50 (Krem ochronny SPF 50)

SVR, Sebiaclear, Creme SPF 50 (Krem ochronny SPF 50)

Wielozadaniowy krem ochronny dla skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej, zapewniający bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Zawiera dwa bardzo silne dermatologiczne składniki aktywne redukujące niedoskonałości skóry: Gluconolakton, krtóry ma działanie przeciwzapalne i wyjątkowe właściwości złuszczające. Jego skuteczność porównywalna jest do działania kwasów AHA, tylko o wiele większej tolerancji, a jego delikatne działanie keratolityczne poprawia teksturę skóry pozostawiając ją gładką i wyrównaną oraz Niacynamid o działaniu antybakteryjnym oraz regulującym wydzielanie sebum. Nawilża skórę i zapewnia jej matowy wygląd przez cały dzień. Zapobiega powstawaniu przebarwień. Działając synergicznie razem z kremem Sebiaclear Active i żelem do mycia zapobiega nawrotom trądziku po okresie letnim. Delikatna, nietłusta emulsja łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Produkt przebadany dermatologicznie na skórze z tendencją do trądziku. Nie zawiera parabenów, substancji zapachowych, AHA. Hipoalergiczny, niekomodogenny.

ochronne
50 - 100ml
Skóra
tłusta, normalna

Super!

Kupiłam go z polecenia influencerek, które mocno promują używanie SPF przez cały rok. Nie zawiodłam się! Moja skóra bardzo się lubi z niacynamidem, więc ucieszyłam się, że filtry "nowej generacji" to nie tylko tłusta maź, ale także dobre pielęgnacyjne składniki.
Krem nakładam codzienne rano przed makijażem w dość dużej ilości (na dwa palce), pozostawia delikatnie tłustą warstwę, więc warto mieć 15 minut, żeby odczekać przed nałożeniem makijażu. Nie roluje się. Delikatnie szczypie w oczy pod koniec dnia, gdy wraz z nadmiarem sebum migruje. Nie wpływa negatywnie na utrzymywanie się makijażu lub szybsze wyświecanie, ale może nie widzę różnicy, bo od zawsze miałam sporą tendencję do świecenia (skóra mieszana w stronę tłustej). Byłby idealny, gdyby wchłaniał się do matu. Niestety, jest dość drogi jak za swoją pojemność, a przy codziennym używaniu zgodnie z zaleceniami, może być bardzo mało wydajny.

Fajny kremik z jedną wadą

Ogółem nie żałuję zakupu, bo czuję że krem robi robotę, jednak zauważyłam szczególnie na szyi że okropnie się roluje, na twarzy jest okej, ale szyja i okolice brwi rolują się po godzinie, dwóch, myślę że to jedyna wada tego dobrego produktu, myślę że kupiłabym go ponownie.

Spełnił moje oczekiwania

Podczas stosowania go raczej nie nakładałam na niego nigdy podkładu w związku z tym, że pracuję zdalnie. W związku z tym nie wiem niestety jak wygląda w połączeniu z podkładek. Faktycznie zostawia dość lepką warstwę, która może przeszkadzać. Jak założyłam po kilku godzinach białą opaskę, która opierała się o czoło, to potem został na niej zielony ślad od kremu (sam krem ma taki kolor). Mam wrażenie, że działał również delikatnie przeciwtrądzikowo, bo w momencie gdy zmieniłam na inny krem z filtrem, to pogorszyła mi się cera.

Straszny :/

Miałam duże oczekiwania co do tego filtru, niestety mnie zawiódł.
Po pierwsze konsystencja, dosyć gęsta, przy nakładaniu trzeba szybko działać ponieważ zastyga i potem przy rozsmarowywaniu strasznie się roluje.

Po drugie zapach, dosyć chemiczny, nieprzyjemny. Na skórze pozostawia żółtą poświatę co niezbyt zdrowo wygląda. Po noszeniu solo cały dzień niestety się wyświeca oraz pozostawia lepką warstwę na skórze.

Niestety nie współgra w żaden sposób z makijażem. Nakładając delikatnie podkład przy użyciu gąbeczki bez żadnego rozścierania i tak się okropnie roluje i pozostawia jakby suche miejsca.

Svr sebiaclear spf

Zachęcona opiniami, że będzie świetny do cery mieszanej/tłustej kupiłam. Niestety bardzo się zawiodłam. Na mojej mieszanej cerze kompletnie się nie sprawdził. Próbowałam nakładać w różnych kombinacjach, z kremem pod spodem, z serum, z kwasem hialuronowy a nawet bez niczego pod spodem. Niestety w żadnej kombinacji się nie sprawdził. U mnie na twarzy zostawiał klejącą i tłusta warstwę. Nie wchłaniał się. Aby go zużyć całego pudrowałam twarz kilka razy dziennie aby pozbyć się klejenia. Bardzo się rolował, ciężko było dołożyć kolejna warstwę.

dramat...

To już drugi kosmetyk z tej firmy, który miałam (nie)przyjemność używać i niestety, znów się rozczarowałam. Okropnie nieprzyjemnie się go nakłada: jak już ktoś wspomniał wcześniej, jest ciężki, gęsty. Jak już się go nałoży, to błyszczy się niemiłosiernie! I mnie to nie przeszkadza, bo lubię ten efekt! Ale krem miał być matujący? Chyba, że to jest norma przy SPF? Potem rzeczywiście, matuje, ale ma się wtedy wrażenie, jakby go w ogóle nie było. Dziwne uczucie, tym bardziej, że moja skóra jest wtedy ultra sucha! Miał być matujący, więc pewnie dobrze, ale jednak nie dla mojej cery. Poza tym, matowieje na mojej twarzy po około dwóch godzinach, kiedy powinno się go dokładać, dlatego skomentuję to tak: X D
A teraz to, co najgorsze: roluje się!!! NIEMIŁOSIERNIE! Ciężko jest nałożyć drugą warstwę po jakimś czasie... a do tego gdy wychodzę na dwór to po jakimś czasie zaczynają mnie piec oczy :'). To samo miałam z innym kosmetykiem od SVR.... Kupiłam, bo był polecany przez pewną youtuberkę i miał być niekomedogenny, Może i nie jest, ale co z tego, skoro i tak jest dramatyczny. NIGDY WIĘCEJ!!! Lepiej wybrać coś innego, nawet za niższą cenę...

Najlepszy spf!

Jest to kosmetyk którego zużyłam już kilka opakowań. Chociaż testuje co jakiś czas nowe kremy spf zawsze do niego wracam. Do mojej mieszanej cery jest idealny. Polecam szukać go na promocjach bo wtedy można go dorwać za ok 37 zł.

Używa produktu od: próbka

Polecany przez kosmetologów, niestety kompletnie się nie sprawdził!

Po konsultacji z renomowanym kosmetologiem jako filtr polecono mi między innymi SVR SPF 50. NIESTETY pogorszył moją cerę diametralnie! Wczoraj użyłam go 1 raz na okolice brody aby sprawdzić poziom zmatowienia jaki daje po nałożeniu, był na mojej twarzy dosłownie kilka godzin. Następnego dnia okolica brody jest wysypana małymi krostkami oraz strasznie swędzi!
Stosowałam wiele kremów, lecz żaden nie zrobił takiego spustoszenia jak ten.
Szczerze odradzam zakupu.

uczulił mnie

robiłam do tego kremu kilka podejść.
niestety za każdym razem od razu na drugi dzień mialam pełno nowych krostek na skroni oraz na brodzie...
zużyje go pewnie w lato na inne części ciała, bo szkoda wyrzucić.

Nie dla mnie

Na mojej tłustej skórze ze zmianami trądzikowymi nie sprawdził się absolutnie. Opis na opakowaniu nie zgadza się z rzeczywistością. Można go spróbować na skórą suchą, ale tez nie wiem, bo u mnie strasznie podkreślał jakiś suche skórki, których normalnie w ogóle nie widać.

Nieprzyjemny

Mam skórę młodą, dość tłustą, trądzikową. Długo szukałam kremu o wysokim faktorze, który byłby odpowiedni dla mojej skóry. I nadal niestety szukam. Ten kosmetyk niestety nie sprawdził się najlepiej. Trudno go rozsmarować na skórze, ma nieprzyjemny zapach (choć to nie jest tak bardzo istotne) i roluje się. Cera po nim się świeci. Po nałożeniu podkładu mineralnego podkład STRASZNIE się waży, czego nie zauważyłam przy stosowaniu innych kremów. W dodatku zauważyłam wysyp podskórnych krostek na całej twarzy, niektóre przekształciły się w stany zapalne. Szkoda, bo użyłam zaledwie kilka razy, zbyt tani nie był i teraz nie wiem, co z nim zrobić. Może wykończę go w lato jako filtr na ciało, chociaż nie wiem, czy nawet i tutaj się sprawdzi. Po użyciu tego kremu poczytałam trochę w filtrach i doszłam do wniosku, że wolę poszukać filtru mineralnego, ponieważ w przeciwieństwie do filtrów chemicznych nie wchłaniają się do krwiobiegu. W składzie wysoko Ethylhexyl Stearate, który mógł spowodować zaskórniki (można sobie poczytać o tym składniku na wizażu, ma skalę komedogenności 4). Wysuszył skórę, powodował suche skórki mimo tego, że mam cerę tłustą, generalnie dobrze nawilżoną. Minimalny makijaż twarzy wyglądał po nim brzydko.

Nigdy więcej

Zachęcona pozytywnymi opiniami skusilam się .
Pierwszy dzień nosiłam sam bez makijażu , krem się nie wchłania cały czas czułam lepką twarz .
Drugi dzień z makijażem był porażką totalnie podklad się rolował i tak bardzo ścierał jak nigdy dotąd .
Kolejne dni nosilam sam krem i również zauważyłam że nawet solo krem się roluje .
No i zapycha . Dostałam takiego wysypu kaszki podskórnej że poszedł w kąt . Myślę że wykończe go na ciało na plaże . Dalej szukam mojej miłości w spf.

Prawdziwy dermokosmetyk

Kremy z filtrem kojarzyły mi się wcześniej z tłustą mazią piekąca w oczy i zapychającą cerę. Zmienił to właśnie ten produkt. Po jego zastosowaniu moja trądzikowa cera czuła się ukojona, a zmiany znacznie zmniejszone.
Nie wiem, jak sprawdza się z makijażem. Obecnie zmieniłam produkt na koreańskie filtry, jednak z pewnością na ratunek wrócę do SVR.