Fa, Brazilian Vibes Amazonia Spirit, Deodorant roll-on (Dezodorant w kulce)

Fa, Brazilian Vibes Amazonia Spirit, Deodorant roll-on (Dezodorant w kulce)

Dezodorant w kulce Brasilian Vibes to kosmetyk, który zapewni Ci świeżość na dłużej. Zmysłowa kompozycja zapachowa dodatkowo otuli Cię świeżymi nutami. Dezodorant w kulce o świeżym zapachu Murumuru. Nie zawiera soli aluminium.

dezodoranty zapachowe
zapachowe
zapachowa
w kulce
normalna

Kiepska ochrona

Dezodorant w kulce kupiłam zachęcona niską ceną i egzotycznym zapachem. Niestety produkt mnie zawiódł. Chociaż nie mam problemów z potliwością to ten zapach w połączeniu ze skórą wydaje się koszmarny. Mam wrażenie, że potęguje nieprzyjemny zapach.
Poza tym produkt wchłania się szybko i nie zauważyłam śladów na ubraniach. Niestety ja czuję się w nim bardzo niekomfortowo, bez względu na to czy mój dzień jest aktywny czy też wyjątkowo spokojny. W moim przypadku nie sprawdził się zarówno w upały jak i chłodniejsze jesiennie dni.
Po dezodorant sięgała również moja córka i niestety się z nim nie polubiła. Podziela moją opinię, że produkt słabo chroni przed potem oraz posiada niezwykle uciążliwy zapach.

Sprawdził się u mnie

Uwielbiam ten dezodorant od Fa. Pięknie pachnie i na prawdę działa! Co mnie szokuje, bo do produktów Fa nigdy nie wracałam ponownie, zazwyczaj się nie sprawdzały. Jednak ten dezodorant muszę przyznać mu na prawdę dobrą robotę. Trochę długo wysycha, ale cóż, w końcu jest w kulce. Dlatego ja nakładam go na noc, żeby rano już nie czekać aż wyschnie.

Ma piękny zapach, nie odbarwia ubrań i nie zostawia białych śladów. Skóra pod pachami jest przyjemnie gładka i nawilżona. Zero podrażnień! Widziałam, że Fa wypuściło wiele wersji zapachowych dezodorantów, mam ochotę przetestować wszystkie! Lecz do tego na pewno wrócę, bo świeżość z nim gwarantowana na cały dzień!

Piękny długotrwały zapach i skuteczna ochrona

Od bardzo długiego czasu w mojej toalecie gościły antyperspiranty dove,aż do momentu kiedy na promocji zakupiłam za totalne grosze deo roll on od fa o zapachu Fiji. Tamten zapach był dla mnie zbyt słodki i duszący, ale zachwycił mnie poziom ochrony antypersirantu.
Kiedy w Biedronce w koszu promocyjnym dorwałam ten zapach za 3.99zł nie miałam wątpliwości żeby go zakupić.
No i fajnie się złożyło, bo ten zapach totalnie do mnie pasuje,jest słodki, ale z umiarem ,a przede wszystkim taki odświeżający.
Czuję go praktycznie cały dzień na skórze! Nie przebija się przez zapach potu,tylko odpowiednio chroni i roztula zapachem.
Nie podrażnił mojej skóry nawet po depilacji, nie ubrudzil moich czarnych t-shirtów i jest bardzo wydajny.
Roll on nie zacina się i nie skleja.
Co prawda nie pielegnuje skóry tak jak ma to miejsce przy użyciu dove,ale też cena jest nieporownywalnie niska.
Myślę, że najważniejsze to dobrać odpowiedni zapach dla siebie,co w przypadku deo antypersirantów jest niełatwe. Sama ochrona i trwałość zapachów jest na plus.

Totalny bubel

Jedyne co dobrego mogę napisać o tym produkcie,to fakt że ladnie pachnie.
Zupełnie się nie sprawdza,na codzień juz pod godz czuć jak skóra się poci ,a przy ćwiczeniach nawet szybciej.Nie,nie i jeszcze raz nie.

Bubel!

Na wstępie odrazu powiem że, nie polubiliśmy się. Może i zapach piękny ale działanie? Zerowe. Nic a nic nie chronił. Jeszcze aż tak złego antyperspirantu to ja nie miałam. Nie polecam!

Mile zaskoczona

Kosmetyki a w szczególności antyperspiaranty od marki Fa, zazwyczaj kojarzyły mi się z tanim i słabym produktem. Subskrybuje jedno z pudełek kosmetycznych i ujrzałam w nim właśnie antyperspiarant Fa, który nie do końca mnie zachwycił. Jednak po zużyciu całego opakowania nie mogę powiedzieć o nim nic złego.
Antyperspirant ma szklane opakowanie z kulką, która jest zakrywana przez plastikową zakrywkę która działa na wkręcenie jej. Klasyczne jak na antyperspirant opakowanie oraz objętość. Dzięki temu, że jest to szklana buteleczka można monitorować poziom zużycia produktu co jest bardzo fajne i praktyczne, więc ogromny plus dla producenta za funkcjonalność produktu. Opakowanie dobrej jakości, adekwatne do ceny produktu, która waha się w granicach 6-9 zł w zależności od miejsca, w którym kupujemy dany produkt.
Jeżeli chodzi o wydajność jestem ogormnie zadowolona, ponieważ antyperspirant wystarczył mi na bardzo długo i przebił jeżeli chodzi o wydajność inne drogeryjne marki. Poza bardzo dużą wydajnością, przystępną ceną powinnam wspomnieć o najwazniejszym czyli działaniu. Zacznę od samej aplikacji, ponieważ zapach produktu jest wspaniały. Słodki, ciekawy i nietypowy jak na antyperspirant. Długo sięutrzymuje, pachy pachną na prawdę długo i co najważniejsze nie wydzielą długo potu. Fakt blokerem to nie jest, ale już sam producent nie obiecuje takiego działania. Efekt świeżej skóry pod pachami gwarantowany. Ja jestem bardzo aktywną osobą i codziennie dojeżdżam do pracy rowerem 5km, codziennie stosuje produkt i jestem zadowolona, bo mało który radzi sobie z ochroną moim pach i ubrań od potu w okolicy pach, tutaj zero śladu, zero potu, zero niemiłego zapachu. Antyperspirant postanowiłam przetestować również na siłowni, dał sobie radę, ponad godzina bardzo mocnych ćwiczeń cardio i smrodu nie było :) Nie brudzi czarnych ubrań, hamuje proces pocenia się i wydzielania nie przyjemnego zapachu na długo.
Zdecydowanie polecam każdemu, kto jest uprzedzony do marki Fa, ale tez i tym aktywnym latem i nie tylko. Bardzo dobrze chroniący produkt w dobrej cenie i miłym dla oka opakowaniu.

Chciałabym takie perfumy...

To mój drugi dezodorant z serii Fa bez soli aluminium. Pierwszy był Bali Kiss i z jego działania byłam bardziej zadowolona, ale tu też bardzo nie mogę narzekać.
Dezodorant jest w poręcznej buteleczce, typowej dla marki. Ja mam z nią problem, bo kulka się zacina i naprawdę muszę się namachać żeby nanieść go na skórę, ale wierzę, że trafił mi się felerny egzemplarz. Trochę niepokoił mnie biały kolor kosmetyku- bałam się, że będzie zostawiał ślady na bluzkach. Zupełnie niepotrzebnie, dezodorant bardzo szybko się wchłania, a nawet jeszcze wilgotny nie brudzi ubrań. Nie podrażnia też skóry, nawet jeśli poprzedniego wieczoru goliłam pachy. No i jego największy plus- pachnie nieziemsko! Dla mnie to słodki ananas z kremowym kokosem, dodatkiem kwiatowym, owiany morską bryzą. Strasznie bym chciała takie perfumy... Zapach dość długo się utrzymuje na skórze, jednak nie aż tak jak w bali kiss. Nie kłóci się z zapachem perfum.
Należy pamiętać, że to nie jest antyperspirant (dlatego właśnie go kupiłam, brak soli aluminium w składzie) i nie zablokuje pocenia. Ma za zadanie uchronić nas przed przykrym zapachem. Ja ogólnie nie mam problemów z dużą potliwością i do niedawna mój pot nie miał zapachu. Niestety z okazji afrykańskich upałów, jakie mamy ostatnio, sytuacja się pogorszyła. I o ile bali kiss maskował przykry zapach to amazonia spirit nie daje sobie z tym rady, nawet używany kilka razy dziennie. Trochę wstydu mi przyniosło to odkrycie.
Pewnie do niego wrócę, o tym zapachu nie uda mi się zapomnieć, ale dopiero kiedy zrobi się chłodniej.

Odkrycie sezonu

Czego oczekuję od antyperspirantu/dezodorantu – Ochrony przed nadmiernym poceniem i nieprzyjemnym zapachem. Do tego chcę, by szybko się wchłaniał i nie niszczył moich ubrań brzydkimi plamami.

Analiza składu – Dezodorant nie ma w składzie soli aluminium ani mocnego alkoholu, co zapewne wiele zwolenniczek „zdrowych” kosmetyków do niego zachęci. Jeżeli na jakiś składnik powinnyście zwrócić uwagę to na chlorek benzalkoniowy (czyli benzalkonium chloride), który może spowodować małą rewolucję na skórze dotkniętej egzemą czy inną przewlekłą chorobą skóry. Z naturalniejszych składników można wymienić znajdujący się w połowie składu ekstrakt z owocu męczennicy jadalnej, ekstrakt z marakui, wyciąg z marakui - ekstrakt z marakui wprowadzany jest do kosmetyków o działaniu zmiękczającym, kondycjonującym i nawilżającym.
Skład nie jest wolny od chemii, ale jak na dezodorant to zdecydowanie powinien znaleźć się w Waszym polu zainteresowań, bo jak na tego typu kosmetyk to skład jest naprawdę okej. Uważajcie tylko na mocno podrażnioną skórę! Chlorek benzalkoniowy może wzmóc pieczenie, czy swędzenie.

Opakowanie, konsystencja, zapach – Szklana buteleczka w letnich kolorach, zachęcająca nas, byśmy poczuły „amazońskiego ducha” ;) Dezodorant kremowy, który można zużyć do końca bowiem kulka się nie zacina, nie brudzi, dozuje odpowiednią ilość produktu. Zapach przywołuje na myśl egzotyczne kwiaty i upalny dzień gdzieś na plaży z białym piaskiem. Idealne połączenie na wakacje.

Działanie – To dezodorant, a nie antyperspirant. Zatem nie wpłynie on na zmniejszenie wydzielania się potu, a jedynie zamaskuje nieprzyjemny zapach. Jeżeli pocicie się „normalnie” to nie robi Wam to pewnie specjalnej różnicy, ale jeśli macie spore problemy z potliwością to zwracam na to Waszą uwagę. Ja już od kilku lat z potem większych problemów nie mam. Na jego zwiększenie wpływają sztuczne, obcisłe tkaniny oraz tropikalne ostatnio polskie lata, ale wtedy chyba każdy z nas ma problemy. Na co dzień, w normalnych warunkach atmosferycznych nie muszę martwić się o mokre plamy pod pachami, czy okropny zapach. Lubię jednak czuć się komfortowo, zatem używam dezodorantów bez soli aluminium. Antyperspiranty stosuję tak naprawdę wyłącznie wtedy, kiedy muszę wyjść z domu podczas sporych upałów lub kiedy wybieram się gdzieś, gdzie wiem, że będę sporo się ruszać. No, skoro mamy to już wyjaśnione przejdźmy do głównego bohatera tej recenzji.
Kosmetyk bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia uczucia lepkości na skórze. Szybko można założyć bluzkę bez obaw o pobrudzenie ubrań. Nie martwcie się o białe czy żółte plamy.
Co do jego działania to jest ono naprawdę satysfakcjonujące. Nie wyczułam, żebym przy regularnym jego stosowaniu zaczęła bardziej się pocić, co czasem przy dezodorantach czy antyperpsirantach występuje. Zapach potu faktycznie jest jednak zniwelowany i w ogóle niewyczuwalny w ciągu dnia. Co więcej, delikatny, egzotyczny zapach samego dezodorantu czuć przez kilka dobrych godzin, ale zapach ten nie przebija się przez perfumy i w ogóle z nimi nie gryzie. Stosując go czuję się świeżo i pewnie przez cały dzień.
Nie ukrywam, że nie spodziewałam się po kosmetyku marki Fa takiego działania. Zawsze kojarzyły mi się one ze słabymi, kiczowatymi w zapachu dezodorantami, a tu proszę – mega pozytywne zaskoczenie. Na minus jedynie to, że czasem czuję, że mnie podrażnia. Zazwyczaj po goleniu, kiedy włoski zaczynają już powoli odrastać. Ale poza tym, nie mam mu nic więcej do zarzucenia.
Na pewno chętnie jeszcze do niego wrócę. I spróbuję też inne warianty zapachowe, bo zauważyłam, że poza antyperspirantami z solami aluminium ta seria ma jeszcze inne dezodoranty.

Skuteczny - jestem na TAK

Antyperspiranty to u mnie podstawa. Używam różnych w sztyfcie, sprayu czy kulce o wielu zapachach itd. lubię urozmaicenie i zawsze mam jakiś pod ręką.
Zakupiłam również ten z ciekawości ponieważ to opakowanie zwróciło moją uwagę. Proste w kolorze żółtym ale nie jakimś intensywnym no i te tropikalne akcenty na etykiecie. Wzbudziły pozytywne skojarzenie.
Zapach bardzo przyjemny, owocowy, tropikalny, świeży, przyjemny. Długo utrzymuje się na skórze zapewniając jej świeżość na wiele godzin. Nie trzeba zbyt wiele go aplikować. Działa niemalże natychmiast. Przyjemnie się rozprowadza, szybko wchłania, nie podrażnia i nie uczula.
Z nim można się czuć świeżo i komfortowo na wiele godzin. Jest naprawdę skuteczny. Do tego ten zachęcający skład o ile ktoś zwraca na to uwagę przy zakupie antyperspirantów.
Produkt jest wydajny, łatwo dostępny i w atrakcyjnej cenie. Dostępny także w promocji więc można dostać go jeszcze taniej niż w cenie regularnej. Bardzo go polubiłam i na pewno nie skończę na jednym opakowaniu. Jeszcze do niego wrócę tym bardziej teraz latem.

Żar tropików, cudeńko

Kupiłam go z konieczności gdyż w moim R nie było dużego wyboru kulek bez soli aluminium a ta kulka Amazonia Spirit od Fa właśnnie nie zawiera tego składnika co było dla mnie kluczowe przy wyborze. Jestem mega zadowolona z tej kulki, generalnie używam zawsze sztyftów a nie kulek ale tutaj jest super, nie mam do czego się przyczepić. Piękny zapach, kojarzy mi się z wakacjami, tropikami, palmami i owocami. Fajne kolorowe opakowanie równie wakacyjne jak zapach. Kulka nawet dość szybko wysycha, zapewnia świeżość cały dzień no i brak soli aluminium w składzie. Kupię inne produkty Fa z tej serii bo dla mnie ten zapach jest świetny, poprawia nastrój i można sobie zwizualizować jakieś Karaiby :D

Jest moim ogromnym zaskoczeniem WOOOW <3<3<3

Zacznę od tego iż roll-on Fa jest , w tym momencie w promocji , w sklepie Kaufland, kupiłam go za niespełna 8 zł więc na samym początku to już plusuje i toooo bardzooo:)
Jeżeli chodzi o sam produkt to jest on moim ogromnym zaskoczeniem z tego względu ,że nie używam antyperspirantów tylko blokierów potu, ale niska cena , oraz świetny wygląd produktu( taki cukierkowy wiosenny) oraz zapach kokosu mnie przekonał, w końcu 8 zł to nie taki pieniądz:)

Użyłam go po kąpieli w niewielkiej ilości, ponieważ nie lubię wilgotnego uczucia na skórze :)

Produkt jest świetny mimo tego iż użyłam małą ilość roll-on zadziałał
Przez cały dzień mam uczucie świeżości i do tego ten świetny zapach :)
Polecam go serdecznie