KWC LogobyWIZAŻ logo
Płyny do płukania jamy ustnej

MILO Dent, Mint Fresh MouthwashPłyn do płukania jamy ustnej

Kupi ponownie: % osób
    Anusia490
    15 września 2019 o 13:25
    4 / 5
    Gorszy od drugieej wersji tej marki
    Płyn do płukania jamy ustnej to jedno z moich must have, jednak z uwagi na dosyć wrażliwy język nie wszystkie mi odpowiadają, nie znoszę uczucia pieczenia i alkoholu w ustach. Dlatego szukam delikatnych płynów bez alkoholu w składzie. W ten oto sposób natrafiłam na płyny marki Milo dent. Marka zupełnie mi wcześniej nieznana, nowość w osiedlowym sklepiku, a że ja uwielbiam nowości musiałam ją wziąć. Po wersji wybielającej przyszła pora na Mint Fresh, który w moim mniemaniu jest nieco gorszy niż jego niebieski brat. Niemniej jednak to całkiem dobry produkt. OPAKOWANIE Prosta kolorystyka w której przeważa biel i zieleń, metaliczne napisy oraz grafika nadają mu charakteru. Płyn znajduje się dużej butelce o pojemności 500 ml. Tak duża butelka nie jest jednak praktyczna w użyciu, stąd przelewam płyn do mniejszej butelki, co znacznie ułatwia sprawę – to moja standardowa praktyka przy płynach o dużej pojemności. Płyn przed otwarciem ma zabezpieczoną zakrętkę, którą wcale nie tak łatwo zerwać, trzeba się posiłować z nią. Zakrętka posiada zabezpieczenie, aby otworzyć produkty musimy odpowiednio nacisnąć zakrętkę, to ważne i chroni produkt choćby przed ciekawskimi najmłodszymi. Z tyłu znajduje się niestety dość lakoniczny opis produktu, na szczęście w sieci można odnaleźć zdecydowanie dłuższą wersję, to akurat podczas zakupów może nieco zniechęcać, bo kupujemy kota w worku. PŁYN Płyn ma intensywny, zielony kolor będący ciekawym dodatkiem wizualnym. Ma przyjemny, miętowy zapach i delikatny smak, dzięki czemu zapewnia odpowiednie odświeżenie, jednak jest ono krótkotrwałe i po kilkunastu minutach nie czuję go już wcale. Pod tym względem zdecydowanie słabiej wypada na tle niebieskiej wersji, gdzie uczucie świeżości utrzymuje się bardzo długo. Smak jest też tutaj o wiele delikatniejszy, ale nadal przyjemnie miętowy. Tutaj płyn nieco mnie zawiódł bo długotrwale odświeżenie to coś na co liczyłam. Najważniejsze dla mnie jest to, że nie piecze w usta przy płukaniu Producent obiecuje ochronę zębów i dziąseł oraz ochronę przed kamieniem nazębnym– myślę, że jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji sprawdza się, jednak i tak najważniejsze jest codzienne szczotkowanie zębów. Produkt jest bardzo wydajny, można go nabyć w korzystnej cenie, bo za ok. 12 zł, jednak w tej cenie można kupić zdecydowanie lepszy produkt. PLUSY: + ciekawa szata graficzna + lekki miętowy smak + nie piecze w usta + wydajny + w korzystnej cenie MINUSY krótkotrwale odświeża
    Szczegóły:
    • Wydajność: