Cien, Food For Skin, Mydło w płynie z ekstraktem z opuncji

Cien, Food For Skin, Mydło w płynie z ekstraktem z opuncji

CIEN FOOD FOR SKIN to nowa linia kosmetyków wegańskich marki Cien. Kosmetyki te nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego, nie były testowane na zwierzętach, a jednocześnie co najmniej 90% ich składu to składniki naturalne. W produktach CIEN FOOD FOR SKIN łączymy kuchenne inspiracje i składniki bogate w witaminy, minerały i antyoksydanty, ponieważ Twoja skóra zasługuje na przyjemną i naturalną pielęgnację.

Mydło jak mydlo

Bardzo lubię mydła w płynie. To mydło znajduje się w przezroczystym opakowaniu z pompka. Zapach przyjemny. Ale krótko utrzymuje się na rękach. Dobrze myje. Fajnie się pieni. Nie uczula i nie podrażnia.

Dobry produkt, choć niezbyt wydajny…

Mydło w płynie z ekstraktem z opuncji marki Cien, Food For Skin to kolejny produkt z tej rodziny mydeł, który miałam okazję poznać. Czy było to udane spotkanie?

Opakowanie, konsystencja, zapach i skład produktu

Recenzowany produkt otrzymujemy w ciemnozielonej, przezroczystej, plastikowej butelce z pompką, co ułatwia użytkowanie. Mydło ma soczystą etykietę z grafiką opuncji, na której znajduje się m.in. informacja, że produkt ma 95% składników pochodzenia naturalnego. Opakowanie przyciąga wzrok, jest czytelne i zachęcające.

Konsystencja mydła jest przezroczysta, lekko żelowa, ale nie jest gęsta, powiedziałabym nawet, że lejąca. Odnoszę wrażenie, że nieco inna – mniej gęsta od konsystencji mydła Cien z ekstraktem z fig, które miałam okazję także używać. Zapach mydła uznaje za udany. Jest świeży, lekko wytrawny, nie słodki, ładny, dość spokojny, ale wyczuwalny.

Wrażenia z użytkowania i efekty

Mydła Cien używam wyłącznie do mycia rąk. Pieni się dość dobrze. Jego zapach uprzyjemnia czynność mycia rąk, ale niestety nie pozostaje długo na rękach. Z uwagi na swoją lekko lejącą konsystencje ten rodzaj mydła w płynie Cien nie jest specjalnie wydajny. Jedno opakowanie czyli 300 ml. używane przez dwie osoby skończyło się po 17 dniach. Co uznaję za niezbyt imponujący wynik.

Recenzowane mydło jest przyjazne dla skóry rąk, nie wysusza ich i nie powoduje uczucia ściągania. Nie trzeba zaraz po myciu rąk używać kremu nawilżającego. Produkt ma niemal naturalny, krótki skład bez SLS, jest bezpieczny dla skóry, nie przesusza rąk. Pozostawia na dłoniach przyjemny film, dzięki czemu są miłe w dotyku. Plusem recenzowanego produktu jest też to, że nie uczula ani nie podrażnia skóry.

Podsumowanie

Mydło Cien z ekstraktem z opuncji jest tanie, bo kosztuje około 4 zł za 300 ml. Ma dość lejącą konsystencję przez co niestety nie jest specjalnie wydajne. Na miesiąc dla dwóch osób potrzebuję dwóch opakowań recenzowanego kosmetyku. Produkt ma ładny zapach, niestety bardzo nietrwały. Polecam go jednak do wypróbowania, bo ma dobry skład i jest tani.

Figuś !

Te mydło jest na prawdę genialne ! Nie dość, ze pięknie pachnie, pozostawia delikatny zapach po umyciu rąk (co bardzo lubię) to na dodatek nie wysusza dłoni, bardzo dobrze je nawilża. To już moje 4 opakowanie i na pewno nie poprzestanę go kupować. Troszkę niewydajne, 300ml starcza na ok. 3 tyg. Codziennego używania przez 2 osoby. Ale mimo wszystko bardzo się z nim polubiłam !

Fajne mydełko

Mydło ma przede wszystkim dobry skład, za co duży plus. Kolejnym plusem jest zapach, który był wyczuwalny jeszcze przez jakiś czas po umyciu rąk.
Konsystencja żelowa i nie jest jakoś bardzo gęsta. Pieni się ok. Jednak jeśli chodzi o wydajność, nie jest zadowalająca..
Spełnia swoje funkcje, oczyszcza, nie wysusza.
Ogólnie fajne mydełko.

Fajne mydło do codziennego użytku

Ostatnio w Lidlu natknęłam się na serię Cien Food for skin i postanowiłam przetestować mydło w płynie o zapachu opuncji.
Mydełko jest bardzo przyjemne o żelowej konsystencji. Może nie pieni się jakoś niesamowicie, ale spełnia swoje zadanie. Ręce są dobrze oczyszczone i ani trochę nie przesuszone.
Zapach bardzo delikatny, chociaż myślałam, że będzie troszkę bardziej intensywny.
Myślę, że będę do niego systematycznie wracać, ponieważ jest łatwo dostępne za niewielkie pieniądze.

Tanie, ogólnie dostępne i bez SLES

Mydło znajduje się w opakowaniu z pompką. Opakowanie jest z zielonego plastiku. Jest przezroczyste, więc można kontrolować zużycie. Pomimo, że do opakowaniu nie mam żadnych  zarzutów, to jednak przelewam je do swojego dozownika.

Mydło jest lejące i przezroczyste. Jego zapach raczej nie przypomina zapachu opuncji figowej. Pachnie bardziej proszkiem do prania, a dopiero gdzieś w tle majaczą się nuty owocowe. Zapach szybko się ulatnia i nie utrzymuje się na skórze dłoni.

Według producenta mydło składa się z minimum 90% skladników pochodzenia naturalnego. Pieni się średnio, a przez to nie jest wydajne, wręcz powiem, że wydajność ma słabiutką. Błyskawicznie mi się skończyło. Ale wcale mnie to nie zdziwiło, skoro przy jednym użyciu pobierałam całkiem sporą ilość, aby skutecznie pokryć dłonie myjącą pianą. Ale dobrze oczyszcza i odświeża. Nie podrażnia, nie powoduje uczucia ściągnięcia skóry. Mydło nie daje uczucia nawilżenia dłoni, ani nie zostawia na skórze żadnego filmu jak obiecuje producent. Ale też nie przesusza. Nie robi skórze żadnej krzywdy. Za tę cenę to produkt naprawdę godny polecenia.

Zalety:
+nie zawiera SLES,
+nie zawiera surowców pochodzenia zwierzęcego,
+nie wysusza skóry dłoni,
+naturalny skład,
+opakowanie,
+standardowa cena, a w promocji to już mega,
+dostępność.

Wady:
-zapach mnie nie przekonuje, wolę jednak wersję z wanilią,
-zbyt rzadka konsystencja,
-wydajność,
-słabo się pieni.

Świetne mydło za świetne pieniądze

Mydełko można kupić w każdym sklepie Lidl . Ma przyjemny zapach który bardzo przypadł mi do gustu . Mydełko bardzo dobrze myje i oczyszcza skórę z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń . Pozostawia dłonie czyste, świeże i miękkie w dotyku. Zapach jest krótkotrwały. Opakowanie jest klasyczne z pompką która dozuje odpowiednią ilość produktu, nie zacina się wszystko działa bez zarzutu. Konsystencja jest wodnista ale pomimo to mydełko bardzo dobrze się pieni przez co jest wydajne. Jestem z niego zadowolona moje dłonie są czyste i przyjemne w dotyku. Mydełko nie powoduje uczucia ściągnięcia skóry ani innych podrażnień .

Zwyczajne mydło, ale czy to wada?

Lidlowa seria Food For Skin od Cien jakoś szczególnie nie podbiła mojego serca, a spory udział miał w tym agresywny marketing sugerujący, że mamy doczynienia z marką naturalną. Jednak użyte w kosmetykach Food For Skin szkodliwe konserwanty skreślają je z listy naturalnych produktów. Oki, nie każdy kosmetyk musi być naturalny, ale takie wprowadzanie w błąd tych nieświadomych konsumentów jest zwyczajnie świństwem. A ludzie to łapią, co widać po opiniach, niestety.
Tyle tytułem wstępu, ale każde manipulowanie informacjami budzi we mnie obrzydzenie.

Jednak po mydło sięgnęłam, a dlaczego? Bo akurat te mydełka skład mają już faktycznie naturalny. Oparte są na roślinnych detergentach, a przy moich ekstremalnie suchych i atopowych dłoniach szukam łagodnych środków higienicznych, aby przynajmniej nie pogarszać ich stanu.

Mydło ma żelową formułę, ale dosyć rzadką i lejącą. Sporo też się go aplikuje przy jednorazowym naciśnięciu pompki, a to wszystko czyni go mniej wydajnym.
Kosmetyk jest praktycznie bezbarwny i przezroczysty. Posiada wyczuwalny zapach, ale dla mnie to nie jest opuncja, a raczej świeżość proszku do prania. Nie są to moje ulubione klimaty, ale w przypadku mydła do rąk nie uznaję tego za wadę.

Mydło dobrze się pieni i łatwo spłukuje bez pozostawiania żadnej nieprzyjemnej warstwy na skórze ani osadu na umywalce. A co najistotniejsze bez problemu domywa dłonie z wszelkich zabrudzeń, łącznie z tłuszczem i ciężkimi podkładami.
Czy wysusza? Myślę, że normalna skóra nie ucierpi przy tym mydle. Ja jednak używałam go w ciężkim okresie dla moich dłoni, a także w moim mieście mamy bardzo twardą wodę, co również negatywnie wpływa na stan skóry.
Swoje główne zadanie spełnia dobrze i to mi wystarcza.

Skład mydła jest krótki i oparty na łagodnych substancjach myjących pochodzenia roślinnego. Znajdziemy w nim również kilka roślinnych ekstraktów, łagodne konserwanty, zapach i w zasadzie tyle. Krótko i bezpiecznie, i to cenię.

Mydło znajduje się w typowej plastikowej butelce wyposażonej w pompkę. Wygodną i funkcjonalną do samego końca. Butelka jest przezroczysta, ale w kolorze ciemnej zieleni i w połączeniu z dość kolorową etykietą o dziwo tworzy estetyczną całość.
Kosmetyki Food For Skin dostępne są oczywiście jedynie w Lidlach w bardzo korzystnych cenach. Do tej wersji jednak już nie wrócę, ponieważ nie leży mi zapach, ale inne może wpadną w moje ręce.

Całkiem przyzwoite mydło

Mydło w płynie marki Cien, jest w plastikowej butelce z pompką. Mydło jest rzadkiej konsystencji, pieni się tak średnio. Zapach jest przyjemny i delikatny. Oczyszcza skórę dłoni nie wysuszając ich przy tym. Forma aplikacji jest bardzo wygodna i poręczna nawet dla dzieci.

Bardzo fajny produkt

Jestem zadowolona z tego mydła, pięknie pachnie i jet bardzo wydajne. To mój ulubiony zapach z tej serii, kupiłam go na promocji i od razu polubiłam ;) Bardzo fajnie się pieni, opakowanie jest wytrzymałe, poręczne, idealnie pasuje do łazienki.

Ukojenie dla rąk

Bardzo cieszy mnie, ze w Lidlu dostępne jestVege mydło, które nie jest testowane na zwierzętach. Coraz więcej o częściej się o tym mówi.
Konsystencja fajna, żelowa , nieleista. Fajnie sie pieni i nie przesusza skóry dłoni.
Zapach jest bardzo przyjemny i delikatny, chociaż nie utrzymuje się zbyt długo.
Kolorowe, wygodne opakowanie z pompką , która sie nie psuje.
Świetny, ekologiczny produkt w przystępnej cenie.

Opuncja niczym brzoskwinia

Żel do rąk kupiłam, ponieważ akurat była na niego promocja w Lidlu, zaś moje inne mydło powodowało wysuszanie rąk tak też zdecydowałam się na to po przeczytaniu, że jest fajne i nie powoduje przesuszania właśnie.
Mydło zapakowane jets w zieloną, zgrabną butelkę na pompkę (bardzo wygodne, dobrze dozuje) w kolorową szatą graficzna w opuncje.

Mydło jest przezroczyste, o bardzo wodniste, rzadkiej konsystencji, która notabene dobrze się pieni. Zapach jak dla mnie jest brzoskwiniowy, słodki, delikatny, który zostaje na dłoniach jakąś chwilę.

Mydło dobrze myje, zmywa brud i nieprzyjemny zapach, tłuszcz. Jednak też mam wrażenie, że przy moim częstym myciu pojawiają się gdzie nigdzie białe, suche miejsca między palcami. Może wynika to z częstego mycia, a być może mam dość mocno wrażliwą i suchą skórę dłoni.

Plus, że nie podrażnia, nie uczula, nie powoduje jakiś reakcji alergicznych ani pieczenia. Dodatkowo niezły skład.

Cena jest bardzo niska, wydajność jednak jest kiepska, widzę, że jednak szybko ubywa chyba dlatego, że konsystencja jest dość rzadka. Ogólnie warto wypróbować bo za taką cenę to na prawdę warto.

Vege mydło

Świetnie,że na rynku można dostać produkty, które nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego a co najważniejsze nie jest testowane na zwierzętach. Coraz bardziej sięgam po tego typu produkty, jednak wiadomo,że takowe są dosyć drogie.
Tutaj możemy dostać świetny produkt w świetnej cenie.

Mydło jest w plastikowym opakowaniu z pompką. Grafika jest kolorowa, a na czarnym tle umieszczona najważniejsze informacje odnośnie mydła. Pompa działa bez zarzutu.

Samo mydło jest bezbarwne o dość przyjemnym, delikatnym zapachu. Dobrze się pieni i domywa ręce. Plus za to,że nie przesusza.