Be Hair, Be Mineral, Mineralizing Mask (Maska mineralna)

Be Hair, Be Mineral, Mineralizing Mask (Maska mineralna)

Be Mineral to seria kosmetyków dająca głęboką ochronę włosów. Innowacja serii zapewni głębokie nawilżenie oraz wyjątkową ochronę. Be Mineral to zabieg renowacyjny na włosy zniszczone, odwodnione, wysuszone i kędzierzawe.

Wielofunkcyjna maska do włosów z systemem Cuticlex i Pentavitin. Dzięki trójwymiarowej strukturze maska przywiera do powłoki włosa zapewniając mu doskonałą ochronę. Uzupełnia działanie szamponu mineralnego wspaniale nawilżając włosy, co zapewnia im połysk i zdrowy wygląd.

* nawilżenie
*ochrona przed czynnikami zewnętrznymi
*naturalne nabłyszczenie
*lekka, nie obciążająca formuła

Całkiem dobra, fryzjerska maska :)

Włosomaniaczką jestem już od dobrych kilku lat, odkąd moje włosy się zbuntowały i zaczęły masowo wypadać. Obecnie kryzys zażegnany i staram się doprowadzić włosy do jak najlepszej kondycji. Po wielu latach farbowania i rozjaśniania powracam do naturalnego koloru. Walczę więc o zdrowe, lśniące i gęste włosy! Jakiś czas temu otrzymałam w prezencie zestaw Be Mineral Hair, w skład którego wchodzi owa maska i szampon. O ile do szamponu nie mam praktycznie zastrzeżeń i oceniam go na 5, tak maska nie jest idealna. Można ją zakupić jedynie w hurtowniach fryzjerskich lub online w cenie około 28zł, więc w miarę korzystnie. Mam głęboką nadzieję,że z czasem coraz więcej kosmetyków profesjonalnych będzie dostępnych w stacjonarnych drogeriach.

Opakowanie maski stanowi średniej wielkości, okrągły słoiczek z nakrętką. Jest ono wygodne i poręczne w użytkowaniu. Szata graficzna ogranicza się jedynie do opisu właściwości i składu kosmetyku. Kolory słoiczka,beż i biel, są bardzo stonowane, kojarzące się z prostotą i profesjonalną linią. Od razu możemy zauważyć,że nie jest to zwykły, drogeryjny produkt. Konsystencja maski jest niezwykle lekka, kremowa i biała. Nie jest to typowa zbita i gęsta masa, a bardzo puszysta, przyjemna spoistość. Dobrze rozprowadza się na pasmach, nie spływa z nich i wnika dokładnie we włosy. Zapach określiłabym jako pudrowy, lekko słodki i długo utrzymujący się na włosach. Z czasem może być on nieco przytłaczający, więc ja stosowałam ją co kilka myć.

Producent obiecuje,że maska stworzona została do włosów zniszczonych, suchych i odwodnionych. Mineralne składniki mają za zadanie je odbudować, odżywić i nawilżyć. Ja zauważyłam przede wszystkim jej pozytywny wpływ na wygląd i strukturę włosów. Po zastosowaniu włosy są niezwykle miękkie w dotyku, a do tego pięknie błyszczą. Nawet partie rozjaśnianie zyskują na gładkości i wyglądają znacznie zdrowiej niż zwykle. Maska dogłębnie nawilża już po jednym zastosowaniu. Pasma stają się wyczuwalnie mniej przesuszone i mniej szorstkie. Co więcej pomaga ona zniwelować problem plączących się po umyciu kosmyków. Ułatwia rozczesywanie i można zapomnieć o szarpaniu czy wyrywaniu włosów:) Niestety dla moich cienkich włosów nie jest ona idealna, po mimo tych wszystkich wymienionych wyżej zalet. Każda posiadaczka tego typu włosów zapewne zmaga się z ich fruwaniem i nadmierną lekkością pasm. Owa maska nie dociąża włosów i jeszcze bardziej podkreśla delikatne, lekkie włosy. Sprawia to,że ciężko się ułożyć i utrzymać w jednym miejscu. Dla mnie to ogromna wada, gdyż takie cienkie włosy są niczym piórka i trudno nadać im pożądany kształt. Ode mnie maska otrzymuje mocne 4, ale raczej już do niej nie wrócę.