Philip Kingsley, Moisture Balancing Conditioner (Nawilżająca odżywka do włosów)

Philip Kingsley, Moisture Balancing Conditioner (Nawilżająca odżywka do włosów)

Pojemność 1 l

Odżywka nawilża partie włosów, które tego potrzebują - długość i końcówki. Przeznaczona do cienkich i średnio grubych włosów.
Najlepiej sprzedająca się odżywka Philip Kingsley przeznaczona jest do włosów o średniej porowatości lub po zabiegach chemicznych.
Pozwala bez problemu rozczesać splątane włosy, także dziecięce. Zawiera substancje antystatyczne, zapobiega elektryzowaniu się włosów. Włosy są po niej błyszczące, gładkie i mocniejsze.

nie jest zła, ale nie warta aż tyle

Mam problem z oceną tej odżywki, bo choć do działania nie mogę się przyczepić, to nie jestem przekonana, czy jest tyle warta.
Mam włosy kręcone, cienkie, ale jest ich dużo i nie narzekam na objętość. Przez kilka lat rozjaśniane, pół roku temu wróciłam do naturalnego koloru i od tej pory są niefarbowane. Rzadko używam suszarki czy prostownicy. Włosy są więc w niezłym stanie, na tyle, na ile kręcone mogą być. Potrzebują oczywiście sporo nawilżenia, pomocy w rozczesaniu bo bardzo się plączą.

Odżywkę mam w wersji 500ml, z bardzo wygodną i sprawnie działającą pompką. Konsystencja dość rzadka, kolor biały, zapach ładny, ale jakby męski, morski, nie każdemu się spodoba. Mi akurat podoba się bardzo. Na włosy długie, do końca łopatek potrzebuję ok 8 pompek. Nakładam ok 10-15 cm od skóry. Producent zaznacza, że to odżywka na długość włosów i końcówki!

Efekt : włosy idealnie się rozczesują, także po bardzo oczyszczającym szamponie. Nie puszą się, skręt jest bardzo ładny a włosy dociążone. Nie przetłuszczają się szybciej. Zapach zostaje na włosach przez 1 dzień, potem go nie czuć. Spodziewałam się, że odżywka będzie dłużej pachnieć, bo po myciu zapach jest intensywny, wręcz drażniący.
Bardzo lubię jej używać, działa doskonale. Jednak w tej cenie kupimy całą serię kosmetyków fryzjerskich, a nie tylko jedną odżywkę. Płacimy za trochę silikonu, nawilżacza i elastyny.
Odżywka występuje też w limitowanych wersjach zapachowych, o identycznym składzie. Ja miałam kiedyś rabarbar i czarny bez, teraz dostępna jest Coconut breeze.

Używa produktu od: próbka

Drogie nic

Odżywka jest typowo emolientowa, co znaczy, że zamyka pielęgnację włosa i obciąża go. Nie jest to produkt dla osób z cienkimi, oklapniętymi włosami. Skład jest bardzo krótki, co nie przekłada się na jakość. Producent obiecuje nawilżenie, choć w składzie znajdziemy tylko jeden składnik, który oprócz nawilżacza pełni rolę konserwantu a dodatkowo jest on pod koniec składu.
Zapach dosyć przyjemny, choć nie każdemu przypadnie do gustu i moim zdaniem całkowicie można by zastąpić perfumy naturalnymi ekstraktami lub olejkami zapachowymi.
Jak za tę cenę, to jest to niestety kiepski żart. Za 10zł spokojnie można dostać odżywkę, która nawilża, nie ma w składzie perfum a dodatkowo można nałożyć na skórę głowy, gdyż nie obciąża. Tu tego nie znajdziemy!!
Odżywka ta ma składnik komedogenny i nie odważyłabym się nałożyć jej na skórę głowy.
Sprawdza się nałożona do połowy, ale na pewno nie jako odżywka nawilżająca.