Najel, Savon d'Alep Liquide Huiles d'Olive et de Baies de Laurier Bio (Mydło Aleppo w płynie z olejem laurowym 5%)

Aleppo mydło w płynie polecane jest do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej. Obecność oleju oliwnego i laurowego sprawia, że mydło łagodnie oczyszcza skórę, nawilża ją, zmiękcza, wygładza, odżywia i chroni przed czynnikami zewnętrznymi.

dobre mydło w wygodnej formie

Jeżeli chodzi o działanie tego mydła w porównaniu z mydłem z Aleppo w kostce, to jest ono takie samo. Myje, nawilża, łagodzi.

Jeśli chodzi o stosowanie mydła Aleppo ogólnie, dla wrażliwej skóry bez problemów poważniejszych niż przesuszenie na początek polecam stężenie oleju laurowego 5%. W zależności od rodzaju cery to mydło może nie nadawać się do mycia twarzy - moją wrażliwą twarz podrażnił, po użyciu na twarzy pojawiły się białe pęcherzyki i skóra stała się szorstka. Do mycia pozostałych partii ciała jest jak najbardziej ok.

Komfort używania tego mydła w płynie jest większy niż mydła w kostce - nie brudzi wanny i nie pachnie tak ostro. Natomiast nie pieni się tak kremowo jak kostka. W ogóle się nie pieni i nie ma zapachu, ale do tego można przywyknąć.