AnnCo, Gąbka do peelingu

gąbki
pojedyncze

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Nie umiem już bez niej żyć

Gąbeczka jest bardzo dobrym pomocnikiem w codziennej pielęgnacji twarzy.
Używam jej za każdym razem gdy myję buzie żelem, a także do wykonywania peelingu raz w tygodniu.

Jest w sam raz, ani za ostra ani za delikatna. Bardzo dobrze oczyszcza, ściera martwy naskórek, jest wygodna i podręczna. Łatwo ją wysuszyć i wyczyścić.
Cena na plus :)
Wymieniam dość często, ale to tylko z własnej woli, lubię gdy jest świeża :)

tania i super

Używam jej do usuwania żelu/peelingu/maseczki do twarzy, przy okazji mi się twarz peelinguje dodatkowo :) Bardzo fajna, nie niszczy się, nie trze skóry. I tania :)

Ilość zużytych opakowań: kilka gąbek

Niepozorna, ale swoje robi

Nie stawialam wielkich wymagan gabce za 4 zlote.
Kupilam ja przypadkiem, jako alternatywe dla szmatki muslinowej, do ktorej kupna jakos nie moge sie przekonac. jednak efekty przerosly kilkukrotnie moje oczekiwania.

+ tania
+ latwo dostepna w kazdej Derogerii Natura
+ malutka i poreczna

Stosuje ja zgodnie z przeznaczenie, czyli do peelingu twarzy. Najpierw zmywam buzie zelem, potem mocze gabke i wyciskam na nia pol porcji zelu do mycia twarzy. Nastepnie masuje cala twarz gabeczka.
Najpierw sama smialam sie z nazwy "peelingujaca gabka" nie dajac wiary, ze to cos za 4 zlote bedzie w stanie zapewnic mi chociaz namiastke peelingu, tymczasem najpierw zauwazylam pogorszenie stanu cery (rozpoczal sie okres scierania martwego naskorka i odslaniania "zdrowej" skory, a wiec tez i wychodzenia wszystkich niespodzianek na wierzch), ktore potem ustapilo i pozwolilo na ujawnienie sie pieknego naskorka :) zrezygnowalam tez z peelingow mechanicznych, skora po wymyciu jej ta gabka i przejechaniu przez nia palcem "prawie piszczy" ;)
Zauwazylam tez zminimalizowanie ilosci zaskornikow, niebywale !!!

Nie zgodze sie z tym, ze gabka powinna byc ostrzejsza (moglaby podraznic wrazliwa skore twarzy, i rozniesc zawartosc ewentualnych pryszczowych niespodzianek na reszte twarzy), no moze ciut bardziej "porowata", i za to odejmuje pol gwiazdki.
Dopiero teraz zauwazylam, jaki wplyw na cere ma jej dokladne oczyszczanie.
Przeciez to wlasciwie tak, jakbysmy cale cialo myli dlonmi bez myjki czy gabki, i wymagali dokladnego oczyszczenia- nonsesn! Do tego twarz traktowana codziennie makijazem wymaga jeszcze wiekszego dopieszczenia, niz cialo.
Dlatego zamierzam sporobowac szmatki muslinowej zaraz potem, jak gabeczka AnnCo sie zuzyje (co jak sadze, moze jeszcze potrwac :D).

Goraco polecam !!!

Używam tego produktu od: pol roku

taka normalna

Gąbka jak gąbka, normalna. Kupiłam docelowo do zmywania glinki, żeby nie tytłać mojej kochanej muślinowej ściereczki;-)

+dobrze zmywa maseczki z glinki
+robię nią peeling, oczywiście z jakimś ziarnistym peelingiem a nie samą wodą (może o to chodziło producentowi kiedy pisał, że to gąbka do peelingu) i sprawdza się super, drobinki nie uciekają tak jak przy masowaniu palcami
+mam wrażenie, że żele lepiej oczyszczają buzię przy jej użyciu
+wytrzymała
+łatwa w umyciu
+tania
+w moim mieście bardzo łatwo dostępna

-mogłaby być odrobinę ostrzejsza, dlatego odejmuję 1gwiazdkę

Dobra alternatywa dla szczoteczki

Do teraz od czasu do czasu myłam tą gąbeczką twarz aby odświeżyć naskórek pomiędzy peelingami.Do tego się sprawdzała.Dobrze zmywała wszystko.Po zmoczeniu wodą staje się miękka.Nie niszczy się-przynajmniej ja nic takiego do teraz nie zauważyłam.Po przeczytaniu recenzji poprzedniczek spróbuje użyć jej do zmywania maseczek.Pewnie tam też się sprawdzi.

Ilość zużytych opakowań: cały czas jedna gąbeczka ,prana wielokrotnie

tak,ale nie do peelingu

Całkowicie zgadzam się z poprzedniczką.
To absolutnie nie jest gąbka do peelingu. Ja mam cerę wrażliwą,skłonną do zaczerwienień i tą gąbeczkę używam do zmywania masek i do tego nadaje się idealnie.
Gąbka po namoczeniu w wodzie jest miękka i delikatna,nie trze skóry (ale poprzez swoją porowatą fakture dobrze zbiera wszelkie maziaste maski z twarzy) i nie podrażnia. Dodatkowo kompletnie nic się z nią nie dzieje (zmywam nią maski, piorę ją i suszę kładąc na czysty ręcznik na kaloryferze,a ona cały czas wygląda tak jak na początku;) - naprawdę duży plus za trwałość produktu.

Właściwie mam problem z oceną tej gąbeczki ponieważ producent informuje,że jest to gąbka do peelingu,a nawet ja dość mocny wrażliwiec nie odczułam jakiegokolwiek działania peelingującego i tak jak pisałam gąbka jest stosunkowo miękka i nie drażni skóry.

Ja oceniam tą gąbkę na 4 gwiazdki z racji tego,że do zmywania wszelkich mazideł z twarzy nadaje się doskonale nawet dla wrażliwców.

Zła nie jest

Producent podaje, że jest to gąbeczka do peelingu, ja jednak używałam jej do zmywania maseczek. I nawet do tego celu była dla mnie trochę zbyt delikatna, więc tym bardziej nie wyobrażam sobie robienia nią peelingu. Może dla kogoś z wyjątkowo delikatną cerą...? Osobiście wolę gąbeczki bardziej szorstkie i porowate, bo takie wg mnie lepiej ściągają maski ze skóry. Używałam jej tak długo, bo jest bardzo trwała, więc tylko od czasu do czasu ją przepierałam, ale w końcu pozbyłam się. :-p
Gdybym miała ją oceniać jako "przyrząd" do peelingu, to chyba dałabym jedną gwiazdkę, ale tak - daję trzy i pół.

Używam tego produktu od: prawie pół roku